Zgadnij, ile godzin dziennie faceci się obijają!

Podczas, gdy my sprzątamy, gotujemy, pierzemy i… plotkujemy z koleżankami...Czy mężczyźni naprawdę są leniuchami?
Zgadnij, ile godzin dziennie faceci się obijają!
14.03.2010

Wielu mężczyznom wydaje się, że to właśnie oni sami poświęcają więcej czasu na pracę i obowiązki, a chwila wytchnienia i relaksu nie zdarza im się tak często jak kobietom. OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) postanowiła sprawdzić, jak to jest z wolnym czasem wśród mężczyzn i kobiet. Badania wykonano specjalnie z okazji Dnia Kobiet, ale to raczej marny prezent dla nas. Okazuje się bowiem, że kobiety mają o wiele mniej czasu na rozrywkę.

Przeciętny mężczyzna ma o około pół godziny więcej wolnego czasu w ciągu dnia. Przeznaczają go na oglądanie telewizji, spotkania z przyjaciółmi, uprawianie sportu czy rozwijanie własnych zainteresowań. OK., musimy uczciwie przyznać, że to nieco zafałszowany obraz, bo badacze uznali, że kąpiel, układanie włosów, zakupy czy obiad na mieście, to w przypadku kobiet nie czas wolny, a… obowiązki. Ale przecież nie będziemy się spierać o szczegóły, prawda?

Najwięcej czasu na  przyjemności  mają Włosi – o ponad 80 minut więcej niż kobiety. Na kolejnych miejscach są Belgowie – 50 minut, Amerykanie – 38 minut i Francuzi – 33 minuty. Wyniki badań miały skłonić opinię publiczną do dyskusji o roli kobiety we współczesnym świecie. Faktycznie, kiedy do obowiązków wliczymy czas poświęcany na dbanie o siebie, zakupy i plotki z koleżankami, faceci wypadają słabo…  A my jak zwykle wiemy, jak ich odrobinę oszukać! :)

Źródło: Hanter.pl

Zobacz także:

SONDA: Czy faceci mają w życiu łatwiej?

Bolesne miesiączki, ciąża i poród, to tylko niektóre z powodów, dla których kobiety bez wahania zamieniłyby się z facetami.

Polki zarabiają o 30% mniej niż mężczyźni!

W 2009 roku statystyczny mężczyzna zarabiał 3900 zł, podczas gdy kobieta – tylko 3000 zł.

 

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2010 14:26
DE U PE A
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2010 16:50
Czemu ten artykuł ma służyc, przepraszam? o matko, trzymajcie mnie.... ten artykuł przedstawia po prostu jakąś ciekawostkę, akurat tak się składa że dobrze czasami poczytać coś lekkiego, humorystycznego, co niekoniecznie musi zaraz czemuś służyć. A Ty jak Ci się nie podoba to co robisz na papilocie i po jaką cholerę zaśmiecasz forum swoimi komentarzami? popieram!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2010 16:49
Czemu ten artykuł ma służyc, przepraszam? o matko, trzymajcie mnie.... ten artykuł przedstawia po prostu jakąś ciekawostkę, akurat tak się składa że dobrze czasami poczytać coś lekkiego, humorystycznego, co niekoniecznie musi zaraz czemuś służyć. A Ty jak Ci się nie podoba to co robisz na papilocie i po jaką cholerę zaśmiecasz forum swoimi komentarzami? popieram!;) bardzo ciekawy artykuł a j!:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2010 14:21
od dawna wiedziałam, że tak jest. ten artykuł utwierdził mnie tylko w moim przekonaniu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2010 07:58
to zależy od tego o której się kładzie spać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie