SWATCH ART JOURNEY przenosi dzieła sztuki na twój nadgarstek

Kultowe dzieła z pracowni artystów i ze ścian muzeum wkraczają w życie codzienne na całym świecie.
SWATCH ART JOURNEY przenosi dzieła sztuki na twój nadgarstek
26.05.2023

Na całe życie zapada nam w pamięć ten pierwszy raz, gdy stajemy na wprost najsłynniejszych arcydzieł świata; to poczucie odkrywania nowych światów i twórczego iskrzenia.

SWATCH ART JOURNEY przenosi dzieła sztuki na twój nadgarstek

Na styku sztuki i świata Swatch dzieją się niesamowite rzeczy; od samego początku Swatch znajduje nowe sposoby przenoszenia sztuki do naszego życia. Rok 2023 otwiera nowy rozdział w Swatch Art Journey, z 5 ważnymi premierami kolekcji kapsułowych, które ukażą się między połową marca a majem. Cała linia jest jak przygoda niosąca nas przez różne etapy historii sztuki, od Botticellego po Lichtensteina, a dzięki nieoczekiwanym detalom trudno byłoby o kolekcję bardziej w charakterze Swatch.

W swoich radośnie prowokacyjnych modelach GENT i NEW GENT, Swatch odświeża dziesięć wielkich arcydzieł: każdy zegarek jest hołdem złożonym artyście, który nie bał się próbować nowego.
Od marca 2023 r. dostępna będzie pierwsza część Kolekcji Swatch Art Journey. W maju ukaże się kolejna, wnosząc radość kreatywności do świata sztuki i kolekcjonerów Swatch na całym świecie.

Swatch x MoMA powstał na cześć POP Artu w setną rocznicę urodzin Roya Lichtensteina. Swatch x Magritte jest hołdem złożonym temu surrealiście z okazji 125. rocznicy urodzin. Swatch x LE GALLERIE DEGLI UFFIZI to celebracja natury i kobiecości widzianych okiem wielkiego renesansowego mistrza Sandro Botticellego. Swatch x LOUVRE ABU DHABI łączy energię "Wielkiej fali w Kanagawie" artysty Hokusai z majestatycznym „Astrolabium”.

Romans Swatch ze sztuką rozpoczął się w roku 1985 od pierwszego z długiej linii zegarków Art Special. Marka Swatch, od zawsze poszukująca sposobów demokratyzacji świata sztuki, sprzymierzyła
się ze słynnymi muzeami, odtwarzając niektóre z najwspanialszych dzieł z ich kolekcji w nowej serii Museum Journey. Rijksmuseum w Amsterdamie (2018) oraz Muzeum ThyssenBornemisza w Madrycie (2018) jako pierwsze otworzyły swoje podwoje dla Swatch, a wkrótce dołączyły: muzeum Louvre w Paryżu (2019), MoMA w Nowym Jorku (2021) i wreszcie paryski Centre Pompidou (2022).

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie