Elegancka porcelana na prezent. Pomysły do 50zł i 100zł

Wielkimi krokami zbliżają się dwa wyjątkowe święta. Dzień Matki i Ojca.
Elegancka porcelana na prezent. Pomysły do 50zł i 100zł
24.02.2023

Coraz więcej ludzi zaczyna rozglądać się za prezentami dla swoich bliskich, co czasami bywa bardzo trudne. Jak zadowolić przyjaciela lub krewnego, nie wiedząc, czego mu trzeba?

Porcelana na prezent do 50zł - Pomysły

Można zdecydować się na prezent równie ładny, co praktyczny, czyli porcelanę. Poniżej przedstawiamy zestawienie potencjalnych prezentów porcelanowych mieszczących się w cenie 50 zł.

Prezent na każdą okazję

Produkty porcelanowe doskonale sprawdzają się jako prezenty. W zasadzie podarunek w formie wyrobu z porcelany nie zakłada żadnych ograniczeń wiekowych – można go wręczyć zarówno 10-letniej bratanicy, jak i starszej cioci. Dodatkowo porcelany nie ogranicza żadna okazja. Dzięki bogatemu wzornictwu można wybrać porcelanowy prezent bez względu na okoliczność. Ponadto niektóre firmy trudniące się sprzedażą wyrobów porcelanowych specjalnie przygotowują niektóre swoje artykuły, tak aby od razu mogły być wręczone jako prezent.

Nowy ulubiony kubek

Kubek traktuje się jako przedmiot bardzo osobisty. Dla niektórych ma podobną wartość co szczoteczka do zębów! Przywiązanie do tego jednego jedynego kubka wynika z różnych czynników: jego wielkości, przeznaczenia, kolorów i wzorów. Zależy też od tego, przez kogo kubek ten został kupiony i w jakich okolicznościach był podarowany. W takim szczególnym kubku poranna kawa czy wieczorna herbata smakuje po prostu inaczej.

Nic zresztą dziwnego, że wiele osób tak bardzo ceni sobie posiadanie swojego własnego kubka. Na to, że kubek jest przypisany tylko tej jednej osobie, wpływa często rodzaj malunku lub napisu na porcelanie, oddający charakter właściciela kubka. Jeśli twój przyjaciel jest wielbicielem kotów, na pewno ucieszy się z kubka opatrzonego hasłem „I Love My Cat”. Twoja siostra traktuje przerwę na kawę jako świętość? Z pewnością zadowoli ją kubek z przekazem, na którym widnieje napis „Pause”, będący bardzo wyraźnym sygnałem do otoczenia.

Do kompletu – talerz deserowy

Podarowałeś już komuś kubek? Teraz możesz sprawić mu również deserowy talerzyk porcelanowy. Niech to jednak nie będzie pierwszy lepszy talerz, ale taki, którego wzornictwo będzie całkowicie odpowiadało malunkom z kubka. Tego typu gustowne pary można znaleźć w serwisie Home and Passion. Połączenie kubka i talerza nie musi być zresztą zbyt oczywiste. Łącz wzory, ale miksuj kolory, uzyskując niepowtarzalny efekt i wspaniały prezent, który na pewno wywoła zadowolenie u obdarowanej osoby.

Niezbędnik miłośnika kawy - dzbanek

Jeśli nie wyobrażasz sobie picia kawy bez mleka, nie powinieneś też wyobrażać sobie zestawu porcelany bez dzbanuszka do mleka. O ile samotne picie kawy pozwala na zaprawianie jej mlekiem czy śmietanką prosto z kartonu, to podczas przyjmowania gości przy tym napoju warto zaserwować go w najbardziej elegancki z możliwych sposobów. Zrób na zaproszonych bliskich wrażenie, podając im pełną zastawę kawową: począwszy od eleganckich filiżanek, na dzbanuszku skończywszy.

Słodki drobiazg, czyli cukiernica

Czy jest lepszy sposób na osłodzenie komuś życia niż sprezentowanie mu cukiernicy pasującej do pozostałej części zastawy? W Home and Passion można znaleźć szereg bogato zdobionych cukiernic, których wzornictwo odpowiada innym ręcznie ozdabianym produktom.

Porcelana na prezent do 100zł - Pomysły

Kiedy słońce szybciej chowa się za horyzontem, a temperatura spada coraz niżej, będąc w pracy czy szkole większość z nas marzy o kubku gorącej herbaty lub kawy. To zaskakujące, że niewielka ilość ulubionego gorącego napoju może diametralnie zmienić nastrój człowieka i całkowicie odmienić jego dzień. Warto celebrować te chwile, w których można spokojnie napić się czegoś ciepłego – a najlepiej jest to zrobić mając do dyspozycji piękną i użyteczną porcelanę. Przedstawiamy różne oblicza porcelany, którą warto sprezentować prawdziwemu smakoszowi herbaty i miłośnikowi kawy.

Bez kubka ani rusz

Jeśli powiesz komuś, że może zabrać ze swojej kuchni tylko jedną rzecz, z całą pewnością wybierze swój ulubiony kubek. Prawie każda osoba uważa jeden z kubków za swój i nie lubi, gdy korzysta z niego ktoś inny. Aby taki kubek nabrał większego znaczenia i stał się czymś więcej, niż tylko naczyniem, musi być dobrany do potrzeb i upodobań osoby, która ma z niego korzystać. W odpowiedzi na wymagania klientów, sklep Home and Passion przygotował cały szereg różnego rodzaju kubków: dużych i małych, tradycyjnych i takich o mniej typowym kształcie, zdobionych w klasyczny sposób lub opatrzone całkowicie nowoczesnymi wzorami. Niektóre z nich zostały zaprojektowane z myślą o parach i są traktowane jako mini zestawy. Znajdują się wśród nich też takie kubki porcelanowe, które z całą pewnością przydadzą się miłośnikom herbaty – są bowiem wyposażone w dopasowany do kształtu i wielkości kubka zaparzacz. Idealne kubki prezentowe znajdziesz na https://homeandpassion.pl/kawa-i-herbata/kubki-porcelanowe/kubki-na-prezent

Filiżanka

Zazwyczaj mniejszym i zdecydowanie bardziej eleganckim odpowiednikiem kubka jest filiżanka. Pojedynczą lub w zestawie z drugą warto sprezentować osobie, która bardzo ceni sobie tradycję i jest staroświecka. Filiżanki porcelanowe bowiem kojarzą nam się ze staromodnymi przyjęciami i oficjalnymi spotkaniami. Sączenie herbaty czy kawy z wyjątkowej, bogato zdobionej filiżanki, może uczynić tę czynność wyjątkową.

W starym stylu – dzbanek do herbaty

Mówiąc o piciu herbaty w stylu naszych przodków, nie sposób zapomnieć o dzbanku, który również może stać się wspaniałym prezentem. Dzbanek porcelanowy przydaje się podczas wieczornego czytania książki czy przyjmowania zmarzniętych gości w jesienne wieczory. Dopasowanie go do pozostałej części zastawy tworzy znakomity efekt, obok którego nie można przejść obojętnie. Z takiego porcelanowego prezentu ucieszą się przede wszystkim ci, którzy nigdy nie mają dość ciepłego napoju lub ci, którzy chcą go dzielić z najbliższą osobą. Inspiracje znajdziesz w sklepie https://homeandpassion.pl/kawa-i-herbata/dzbanki-porcelanowe

Na wynos poproszę, czyli kubki termiczne

Tym, którzy rzadko mają okazję, by wypić kawę czy herbatę rano przed wyjściem do pracy bądź szkoły, warto sprezentować kubek termiczny. Nie chodzi jednak o tradycyjny kubek turystyczny, a o stylowy kubek termiczny z porcelany – równie ładny, co użyteczny. Kubek taki może być wykończony gumową przykrywką i pokryty wyjątkowymi malowidłami, które często można dopasować również do innych porcelanowych wyrobów. Duża pojemność kubka termicznego i jego zdolność do utrzymywania wysokiej temperatury napoju dadzą możliwość cieszenia się gorącą herbatą czy kawą przez długi czas, bez względu na miejsce pobytu.

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Alina (Ocena: 5) 28.02.2023 10:53
Jestem racze osobą, która z ażdego prezenty byłaby zadowolona. Na urodziny irobota dostałam to też się ucieszyłam. gdybym dostała porcelanę też byłabym zadowolona :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie