Zabawki drewniane - rozwojowy oraz bezpieczny prezent dla dziecka

Mimo ogromnej popularności urządzeń elektronicznych klasyczne zabawki takie jak układanki, sortery, gry i instrumenty wciąż mają pokaźną rzeszę fanów.
Zabawki drewniane - rozwojowy oraz bezpieczny prezent dla dziecka
14.12.2022

Podpowiadamy, jakie drewniane zabawki z oferty marki One Two Fun by Auchan warto wybrać i jakie są ich zalety.

Zabawki One Two Fun z drewna są odpowiednie dla dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilku lat i wszechstronnie wpływają na edukację malucha, jak i przedszkolaka. Rozwijające zabawki nie muszą świecić i wydawać dźwięków, żeby zdobyć uwagę dziecka. W tym tkwi magia zabawek drewnianych, dzięki którym kreatywnie spędzisz czas ze swoją pociechą, budząc w niej ciekawość do odkrywania świata.

Drewniane zabawki – odkryj ich zalety

Drewno to surowiec wykorzystywany na wiele sposobów. Dorośli doceniają trwałość i ponadczasowy design mebli wykonanych z naturalnego materiału. Dzieci natomiast lubią drewniane zabawki. Wydawać by się mogło, że zawsze to smartfon będzie dla nich ciekawszy, jednak zachęcone przez pomysłowego rodzica chętnie odkryją, jak interesująca może być zabawa bez elektroniki.

Drewniane zabawki przyczyniają się do rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach. Zacznijmy od motoryki. Drewniane klocki są cięższe od tych plastikowych, a ich waga tworzy dziecku okazję do ćwiczenia sprawności rąk i palców. Układanki tymczasem wspierają małą motorykę i mają pozytywny wpływ na koordynację ręka-oko.

Plastikowe, wielobarwne zabawki często zaskakują funkcjami – świecą, poruszają się, grają różne melodie. Taka intensywność i różnorodność bodźców może być niedopasowana do potrzeb dziecka. Nadmiar wrażeń zmysłowych jest niekorzystny dla układu nerwowego malucha. Zdarza się, że powoduje problemy ze snem oraz koncentracją. Nie rezygnuj w pełni z ciekawych, nowoczesnych zabawek, które są fantastycznym urozmaiceniem planu dnia Twojego dziecka. Postaraj się jednak częściej zachęcać je do zabawy tymi nieskomplikowanymi, które dają wyobraźni większe pole do popisu i rozwijają kreatywność. 

Chcesz odciągnąć dziecko od ekranów urządzeń elektronicznych? Drewniane zabawki Ci w tym pomogą! To one stwarzają przestrzeń do wymyślania ciekawych historii. Kolejka, która sama jeździ po torach, z pewnością daje dziecku wiele radości, jednak prowadzenie jej samodzielnie przy użyciu małej dłoni jest bardziej rozwijające. Drewniane klocki w kilku podstawowych kształtach i różnych kolorach pozwolą Ci wraz z pociechą zbudować zamek. Niech dziecko samo zdecyduje, kto w nim zamieszka.

"Materiały prasowe Auchan. Większość produktów prezentowanych na zdjęciach pochodzi z oferty marki One Two Fun by Auchan, cześć może stanowić element aranżacji sesji zdjęciowej"

Montessori a drewniane zabawki

Montessori to metoda nauczania, która stoi w opozycji do zasad edukacji tradycyjnej. W metodzie Montessori najważniejsze jest indywidualne tempo rozwoju dziecka, które poznaje świat przy pomocy wszystkich pięciu zmysłów, podczas gdy w tradycyjnej szkole praktykowane jest uczenie poprzez słuchanie, czytanie i obserwowanie. Maluch samodzielnie wybiera, czego chce się uczyć. To dziecko ma decydujący głos, a Ty jako rodzic jesteś w zabawie jego przewodnikiem. 

Ważne są nie tylko dotyk, wzrok czy słuch, ale również kompetencje społeczne. Zabawki mają uczyć codziennego życia i sprawdzać się do odgrywania ról. Powinny być wysokiej jakości, a przy tym wykonane z naturalnych materiałów i jak najlepiej odzwierciedlające rzeczywistość. W końcu nie chodzi tylko o możliwość manipulacji samą zabawką, lecz także o ruch dziecka, nazywanie, tworzenie oraz zdobywanie konkretnych informacji.

Wiele drewnianych zabawek wpisuje się w ramy nurtu nauki Montessori. Określa się je jednak mianem pomocy lub materiałów dydaktycznych, ponieważ mają za zadanie ułatwiać dziecku uczenie się i koncentrację. Absorbujące czas i umożliwiające rozwój dziecka drewniane zabawki znajdziesz w ofercie marki One Two Fun by Auchan. Należy do nich między innymi sorter, który ćwiczy zwinność palców. Dzięki atrakcyjnej formie wykonania zachęca dziecko do działania i pozwala nabyć umiejętności motoryczne. 

Pomysł na prezent dla dziecka: zabawka z drewna

Rozwijają motorykę, ćwiczą umiejętności logicznego myślenia, pozwalają odgrywać rozmaite role. Zabawki z drewna spełniają wiele funkcji i są odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Posłużą na długo ze względu na trwały surowiec wykorzystany do ich produkcji. W ofercie marki One Two Fun by Auchan znajdziesz produkty z certyfikatem FSC. To gwarancja, że akcesoria są wykonywane z surowca pochodzącego z lasów o kontrolowanej wycince.

Zabawka z drewna to idealny pomysł dla dziecka, jeśli chcesz wesprzeć jego wyobraźnię oraz zwinność. Pętla motoryczna pozwala maluchowi trenować zwinność palców, a dzięki wielobarwnym elementom sprawdzi się również do nauki kolorów.

Marka One Two Fun by Auchan oferuje zestawy idealne do odgrywania ról. Serwis do herbaty pozwoli zorganizować przyjęcie dla ulubionych lalek. Zestaw warzyw i owoców sprawdzi się dla młodego fana gotowania – dzięki zabawce może udawać kucharza! Drewniany nóż i deska do krojenia przyczynią się także do rozwoju manualnych zdolności. Kolejka ze zwierzętami to zabawka, dzięki której wraz z dzieckiem możesz wymyślać ciekawe historie o podróżach pełnych przygód. Niech każde z Was przejmie rolę jednej z postaci, które razem wyruszą na wycieczkę.

Drewniane zabawki sprawdzą się, żeby uczyć malucha orientacji w przestrzeni oraz rozumienia przyimków określających relacje przestrzenne. Do tego celu wykorzystasz klocki w różnych kształtach i kolorach. Możesz wspólnie z dzieckiem tworzyć z nich interesujące konstrukcje, a przy okazji używać pojęć mówiących o położeniu przedmiotów – nad, pod, obok, za.

Rozwojowe zabawki dla Twojego dziecka!

Zabawki wspierają rozwój dziecka, odciągają je od ekranu telewizora i pozwalają spędzić czas z rodzicem w kreatywny sposób. Wybieraj spośród drewnianych akcesoriów i zabawek takich jak klocki, kolejka czy sorter, które zachęcają do eksperymentowania, ćwiczą koncentrację i rozbudzają kreatywność.

Wciąż zastanawiasz się, na jaki prezent dla dziecka się zdecydować? Zajrzyj do prezentownika od Auchan, w którym znajdziesz mnóstwo inspiracji!

 

Artykuł partnera

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.12.2022 11:10
Zabawki z Auchan są tanie i świetnie wykonane - kupujemy je regularnie. Dzieciaki uwielbiają!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2022 20:20
Ocena:5/5
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2022 14:50
Córka ma drewniane klocki, ma również drewniany biegowy rowerek toyz i lubi się bawić i tym i tym. Uważam że drewniane zabawki są bdb, na pewno lepsze od tych plastikowych
odpowiedz

Polecane dla Ciebie