Co przemawia za tym, by sprawić miód na prezent?

Znalezienie prezentu urodzinowego czy świątecznego dla wielu ludzi stanowi nie lada problem
Co przemawia za tym, by sprawić miód na prezent?
23.11.2022

W szczególności, kiedy solenizant jest nam słabo znany lub nie wiemy kto będzie szczęściarzem na wigilii firmowej, który wylosuje nasz prezent. Lista uniwersalnych podarunków z reguły ogranicza się do słodyczy, alkoholi, skarpet lub szamponów, jednak każda z tych pozycji jest mało oryginalna i może okazać się nietrafiona. Jeśli poszukujesz czegoś wyróżniającego, być może warto spróbować podarować komuś miód na prezent?

Co przemawia za tym by sprawić miód na prezent?

  • Miód ma mnóstwo zastosowań - jako naturalny i zdrowy smakołyk może doskonale zastąpić cukier i słodziki w takich potrawach jak ciasta, owsianka, koktajle, herbata a nawet kawa. Również wiele obiadów np. w stylu azjatyckim stosuje dodatek miodu do sosów. Miód ma wiele zastosowań również w kosmetyce - używa się go jako dodatek do maseczek odżywczych na twarz oraz do peelingów do ciała czy masek na włosy. 
  • Brak terminu ważności - oczywiście na każdym słoiku z żywnością z reguły musi być zamieszczona etykieta z datą przydatności do spożycia, jednak miód nawet przez całe lata i dziesięciolecia nie zmieni swoich właściwości. Najstarszy miód znaleziono w grobowcach starożytnych piramid i w nim również nie znaleziono żadnych oznak zestarzenia. Dzięki temu osoba obdarowana miodem może korzystać z prezentu przez długi czas nawet po otwarciu bez obawy, że się zepsuje, jak miałoby to miejsce w przypadku wina czy cukierków. 
  • Ciekawy i estetyczny wygląd - miód sam z siebie połyskując w świetle słońca wygląda jak bursztyn dzięki czemu nie wymaga szczególnego pakowania ani ozdabiania na prezent. Wystarczy zwykła papierowa torba i ewentualna wstążka by miód na prezent wyglądał reprezentacyjnie. Co więcej występuje mnóstwo odmian miodu w zależności od tego z jakich kwiatów i roślin został zebrany nektar. Dlatego nawet jeśli wiesz, że dana osoba prawdopodobnie ma i używa miodu, możesz poszukać rzadszego gatunku by sprawić jej niespodziankę.

Czy miód na prezent może być nieudanym podarunkiem?

Niestety to możliwe. Zdarzają się wśród ludzi alergie pokarmowe na miód czy propolis, chociaż są one z reguły bardzo rzadkie. Jeśli masz jednak podejrzenia, że solenizant praktykuje dietę wegańską, miód na prezent jako produkt pochodzący o zwierząt może również okazać się dla niego nietrafiony. Nie musimy jednak rozpaczać i zamartwiać się na zapas. Ze względu na długi termin przydatności, osoba taka może przyjąć z uśmiechem prezent, a przy najbliższej okazji podarować go kolejnej osobie, jako forma recyklingu.

Czym kierować się szukając dobrego miodu na prezent?

Większość miodów widzianych w sklepach jest w postaci płynnej, klarownej i jednakowego koloru. Niestety świadczy to o tym, że pszczoły wyprodukowały taki przysmak z podawanego im cukru a nie prawdziwego nektaru kwiatowego. Naturalny miód ulega krystalizacji w ciągu kilku tygodni od miodobrania i wówczas jego wygląd pozwala odróżnić z jakiej konkretnie rośliny powstał na podstawie gęstości, barwy i smaku. Jeśli szukamy ładnego miodu na prezent warto zadbać by był on naturalny. Warto również poszukać miodu o ładnym słoiku (np. glinianym naczyniu bądź słoju zamykanym na starego typu pokrywę) i etykiecie. Jeśli chcemy dodatkowo poprawić wygląd słoju, możemy dokleić również własne życzenia do opakowania.

 

Artykuł partnera

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Barbara (Ocena: 5) 23.11.2022 15:56
W sumie taki miód w prezencie to nie głupi pomysł. Ja co prawda teściowej ostatnio zamówiłam np. z poczty kwiatowej kosz prezentowy. Była zadowolona co mnie bardzo cieszy, bo czasami ciężko w jej gusta trafić :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2022 13:20
chooj z miodem, lepiej dać słoik musztardy delikatesowej z promocji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2022 12:56
Jakby mi dał ktoś słoik miodu na prezent, to bym chyba yebła śmiechem.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie