PSYCHOZABAWA: Rozpoznaj wśród swoich znajomych „anty-imprezowiczów”!

Chcesz, żeby organizowana przez Ciebie impreza była sukcesem? Przeczytaj o anty-imprezowiczach – typach znajomych, których zachowanie całą zabawę zamieni w porażkę. Kogo unikać? Kogo nie zapraszać? Czyje nazwisko skreślić z listy zaproszonych gości? To proste!
PSYCHOZABAWA: Rozpoznaj wśród swoich znajomych „anty-imprezowiczów”!
13.02.2010

Organizowanie imprezy oznacza nie tylko dobrą zabawę. W grę wchodzi również ewentualność odniesienia druzgoczącej porażki, jako organizatora. Jak sprawić, żeby wszystko odbyło się tak, jak sobie wymarzyłaś? Uwaga! Nawet atrakcje takie, jak porywające do tańca dźwięki, czy kulinarne arcydzieła mogą nie wystarczyć, jeśli na imprezie pojawi się ktoś, kto w mig zniszczy cały nastrój!

Typ anty-imprezowicza: CICHY OBSERWATOR!

Stopień  szkodliwości: 3/10

Opis: Łatwość nawiązywania znajomości i swobodne brylowanie w jednym kręgu znajomych, by za chwilę dokonać udanego podboju kolejnego, nie są mocnymi cechami Cichego Obserwatora! Prawdopodobnie znajdziesz go w ciemnej samotni salonowego kąta. Biada temu, kto napotka jego krytyczne spojrzenie, przypominające porażenie paralizatorem… Nie musisz jednak nadmiernie przejmować się tym typem. Jeśli tylko nie będzie rzucał fochów na prawo i na lewo, nikt nie zauważy jego obecności.

Znak rozpoznawczy: Malujące się na twarzy – udawane znudzenie. W rzeczywistości, dla Cichego Obserwatora jest aktem desperacji!

Typ anty-imprezowicza: SŁODKIE, KRZYKLIWE „WSZĘDZIE-JEJ-PEŁNO”

Stopień  szkodliwości: 6/10

Opis: Uważaj! Ten typ rości sobie prawa do przejęcia tytułu najważniejszej osoby na imprezie, który należy przecież do ciebie! Pewność siebie, styl i szyk wątpliwej jakości i godziny paplaniny. Wszystko to po to, by być gwiazdą wieczoru, podziwianą i wspominaną na zdjęciach, po wszystkim zamieszczonych na facebooku i gronie…

Znak rozpoznawczy: „Ale fajnie!” Czyli wiecznie zadowolona mina pełna entuzjazmu rodem z reklamy pasty do zębów, plus cały wachlarz euforycznych odgłosów gratis…

Typ anty-imprezowicza: ODE MNIE NIE UCIEKNIESZ!

Stopień  szkodliwości: 7/10

Opis: Miły, zabawny energiczny… Przez pierwsze 25 minut imprezy! Po tym czasie staje się zmorą wszystkich. Dopadnie cię wszędzie, tylko po to, żeby opowiedzieć ci jedną z jego dziwacznych przygód. Jest w każdym zakątku i w każdej szczelinie imprezowej przestrzeni. Jeśli uważasz, że uda Ci się opanować jego temperament – mylisz się! Wyślij go na drugi koniec Polski, lub zadbaj, by jakimś cudem nie dowiedział się o twojej imprezie!

Znak rozpoznawczy: Bilokacja!

Typ anty-imprezowicza: SKRZYWDZONY DEKADENT

Stopień  szkodliwości: 8/10

Opis: Jest świetną osobą! Tyle tylko, że jego postępowanie jest jednym wielkim marnotrawstwem. Wiecznie niezadowolony i święcie przekonany o tym, że los bezustannie rzuca mu kłody pod nogi… Biednemu wiatr zawsze w oczy… Skoro nie zna innej drogi – trudno. Ile można zamęczać innych ludzi marudzeniem?

Znak rozpoznawczy: Po 5 minutach spędzonych z nim, poziom twojej życiowej energii spadnie do poziomu -1! Uwaga na wampiry energetyczne!

Typ anty-imprezowicza: SZALONY DISKDŻOKEJ

Stopień  szkodliwości: 9/10

Opis: Drzemie w każdym facecie. Ten, kto nim zostanie, ma po prostu największą siłę przebicia. Po wejściu do mieszkania, pokręci się chwilę, gryźnie paluszka i… już siedzi przed monitorem psując całą, skrzętnie przygotowaną przez ciebie playlistę. Wszystkie twoje ukochane piosenki wzięły w łeb… Ty i twoi goście nie posłuchają sobie już tej muzyki, która idealnie komponuje się z klimatem Twojej imprezy. Niestety nie można ustrzec się od jego obecności – nikt nie wie, kiedy taki „mistrz” konsolety w końcu się ujawni. Nie przejmuj się, każdy organizator imprezy zna Szalonego Dyskdżokeja, ale pokonać go udało się jedynie nielicznym.

Znak rozpoznawczy: Twarz oświetlona niebieskawym światłem komputerowego monitora. Rozbiegany wzrok, poszukujący kolejnego utworu, który zastąpi piosenkę, którą przed chwilą sam wybrał…

Typ anty-imprezowicza: UPRZEJMY MORALIZATOR

Stopień  szkodliwości: 4/10

Opis: Nie pali, nie pije i bawi się bez używek. Tym bardziej, że za nimi nie przepada i nie widzi potrzeby katowania się nimi. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że Uprzejmy Moralizator czuje, że w swojej wyższości zobowiązany jest do wypełnienia ważnej misji. „Lepiej nie pij więcej”, „nie pal już kolejnego papierosa”, „to niekorzystne dla zdrowia” to stwierdzenia, które najczęściej padają z jego ust. Czy twoim gościom starczy cierpliwości?

Znak rozpoznawczy: Milusi uśmieszek, pod którym czai się złośliwy grymas pod tytułem: „Ja się nigdy tak nie stoczę”

Typ anty-imprezowicza: FAN PROCENTÓW

Stopień  szkodliwości: 8/10

Opis: Zaproszeniem ekscytuje się tak bardzo, że do samej imprezy przygotowuje się już kilka godzin przed zabawą. Kiedy wreszcie przekracza próg twojego domu, sprawia mu to niewątpliwą trudność… Jest bardzo wesoły, wszystkich serdecznie uściska. Krytyczny moment następuje wtedy, kiedy zaopatrzy się w alkohol, którym poprawia swój iście haniebny stan… Możesz zacząć szukać mopa…

Znak rozpoznawczy: Trudność z utrzymaniem równowagi, folkowe pieśni rozbrzmiewające wszędzie tam, gdzie najpierw znajdzie się „zapach” tego anty-imprezowicza, a dopiero potem dotrze on sam.

Alicja Milewska

Nastolatki piją 9 piw tygodniowo! Alkohol jest zbyt tani?!

W Wielkiej Brytanii sytuacja młodzieży prezentuje się coraz gorzej – nie dość, że ciąże stają  się normą w podstawówce, to alkoholizm jest właściwie na porządku dziennym.

Samolubni alkoholicy i seksoholicy nastawieni na branie

Obraz polskiej młodzieży w oczach dorosłych. Czy jest aż tak źle?

Polecane wideo

Komentarze (105)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2010 22:40
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2010 19:10
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2010 14:56
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2010 21:21
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2010 19:29
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie