Luksusowe zegarki ze złota i zegarki w kolorze złota

Symbolem prestiżu i luksusu są oryginalne zegarki wykonane 14- lub -18-karatowego złota w kolorze żółtym, białym lub różowym.
Luksusowe zegarki ze złota i zegarki w kolorze złota
13.10.2022

Wybiera je wielu zwolenników żółtego kruszcu ze względu na wysoką jakość ich wykonania, elegancję i prestiż, a także dla wartości ponadczasowych. Są również jedną z solidnych inwestycji.

Nie wszystko złoto, co się świeci…

Wiele osób sądzi, że zegarek w kolorze złota jest też ze złota wykonany. Nie zawsze tak jest – zdecydowana większość pokryta jest zaawansowaną metodą PVD (Physical Vapour Deposition). To złożony proces polegający na mieszaniu stali ze złotem i nanoszenia go na elementy zegarka metodą próżniową. W praktyce oznacza to zdecydowanie większą odporność na ścieranie niż oferują starsze metody polegające na nakładaniu złota w warstwach (np. galwanicznie). Oznacza to, że taki zegarek ma kolor złota - żółtego lub różowego - ale nie jest wykonany z tego drogocennego kruszcu. 

Z kolei do wykonania oryginalnych, złotych zegarków służy głównie 14- lub 18-karatowe złoto. Najczęściej wykonuje się z niego takie elementy jak koperty i dekle, ew. tarcze oraz bransolety. 

Wybierając zegarek ze złota, należy zwrócić uwagę na sposób jego wykonania oraz jakość materiałów. Musisz też zdecydować, czy zależy Ci na produkcie wykonanym ze złota czy jedynie w takim kolorze. 

Gdzie kupić oryginalne zegarki ze złota z certyfikatem autentyczności?

Luksusowe zegarki ze złota uzupełniają klasyczne stylizacje, głównie formalne, a także dopełniają biżuterię i są symbolem statusu społecznego. Złote zegarki z certyfikatem można kupić od autoryzowanego sprzedawcy. Jednym z nich jest firma Doliński Watch Service, która oprócz sprzedaży za pośrednictwem Internetu posiada także salony stacjonarne w centrum Wrocławia. 

Atutem firmy jest sprzedaż zarówno stacjonarna, jak i online. We Wrocławiu znajdują się dwa salony stacjonarne oraz serwis. Można obejrzeć wybrany model osobiście, zapytać o radę, odebrać zamówienie na miejscu oraz skorzystać z wielu usług w serwisie.

Do każdego zegarka ze złota dołączony jest certyfikat potwierdzający jego autentyczność – liczbę karatów, wagę i czystość kruszcu. Każdy taki certyfikat jest wystawiany przez danego producenta i stanowi najlepszy dowód, że dany model został wykonany z drogocennego kruszcu. Poza tym na każdy zegarek szwajcarski wykonany ze złota firma zapewnia dwuletnią, międzynarodową gwarancję.  

Czym są zegarki w kolorze złota?

Zegarki w kolorze to zdecydowanie tańsze modele. Większość zegarków z kategorii fashion czy biżuteryjnych to właśnie zegarki w różnych odcieniach złota. Są one ważnym elementem w kolekcji kobiecej biżuterii. Nowoczesne technologie barwienia metali, jak PVD czy IP, umożliwiły wprowadzenie do oferty nowych odcieni, w dodatku w niższej cenie niż faktyczne zegarki ze złota. Czasomierze pokrywane PVD pozwalają na uzyskanie szerszej palety barw – od żółtego złota, przez modne rose gold, po czerwień czy miedź.

Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się koperty czy bransolety jest stal szlachetna. Powłoka PVD przez długie lata zachowa się w dobrym stanie, bo jest stosunkowo odporna na ścieranie czy zarysowania.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie