Jak wybrać najlepszy internet do domu?

Z reguły najlepszą opcją na internet domowy będzie szybki i stabilny światłowód.
Jak wybrać najlepszy internet do domu?
24.08.2022

Niekiedy jednak internet mobilny jest praktyczniejszym lub wręcz jedynym możliwym wyborem. Gdy wiesz już, które rozwiązanie jest dla Ciebie lepsze, pora zdecydować się na rodzaj umowy i wybrać dostawcę oraz wariant oferty. Sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze internetu domowego, zwłaszcza takiego bez limitu transferu.

Najlepszy internet domowy – światłowód czy internet mobilny?

Internet światłowodowy jest dostarczany do mieszkania lub domu użytkownika przez łącze z włókna szklanego. Dzięki modemowi z funkcją routera Wi-Fi z domowej sieci można korzystać także bezprzewodowo.

Światłowód to najlepszy internet do domu, jeśli zależy Ci na nielimitowanym transferze, wysokiej stabilności i niezawodności łącza, braku opóźnień oraz bardzo wysokich prędkościach pobierania i wysyłania danych. Chociaż dostawcy stale rozbudowują infrastrukturę światłowodową, nie wszędzie jest on jednak dostępny.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma możliwości podłączenia światłowodu, alternatywą może być internet mobilny, czyli dostęp do sieci przez urządzenie, w które wkładasz kartę SIM łączącą się z nadajnikami operatora. Zanim w pełni rozwinie się sieć 5G, co może potrwać jeszcze kilka lat, łącze bezprzewodowe nie będzie tak szybkie i stabilne jak światłowód, a do tego z reguły oferty takie mają miesięczny limit transferu.

Internet mobilny często jest jednak tańszą opcją. Może być też praktycznym wyborem na przykład wtedy, gdy mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu lub często podróżujesz.

Internet domowy bez limitu – od czego zacząć poszukiwania najlepszej oferty?

Jeśli zdecydujesz się na internet światłowodowy, zacznij od sprawdzenia, jacy operatorzy dostarczą usługę pod Twój adres (zrobisz to na mapach zasięgu na stronach internetowych dostawców). Następnie zdecyduj, czy wolisz umowę na czas określony, czy też umowę na czas nieokreślony (możesz ją wypowiedzieć w każdej chwili, lecz zwykle miesięczny abonament będzie nieco wyższy).

Przykładem dostawcy, który oferuje obie te możliwości, jest Orange. Internet domowy od tego operatora ma też duży zasięg w Polsce, bo dociera do ponad 6,5 miliona gospodarstw domowych (szczegóły oferty znajdziesz na https://www.orange.pl/internet/internet-domowy). Regularnie plasuje się też na pierwszych miejscach rankingów portalu speedtest.pl, które pokazują średnią prędkość transferu w sieci danego operatora.

Jaki będzie najlepszy internet domowy bez limitu?

Żeby wybrać ofertę, która będzie idealnie pasować do Twoich potrzeb, zastanów się, jak szybkiego internetu potrzebujesz. Wielu użytkownikom wystarczy już prędkość pobierania danych do 300 Mb/s, ale Ci najbardziej wymagający mogą potrzebować jeszcze szybszego łącza.

Orange ma internet domowy w aż trzech wariantach do wyboru, czyli z prędkością do 300 Mb/s, do 600 Mb/s lub do 1 Gb/s.

W Orange internet domowy za 0 zł nawet przez 2 miesiące

Światłowód od pomarańczowego operatora to nie tylko duży zasięg, wysokie prędkości transferu czy różne warianty umowy i łącza do wyboru. W Orange z internetu domowego korzystasz też za 0 zł przez pierwsze 2 miesiące 24-miesięcznej umowy.

Wystarczy, że zamówisz usługę online przez stronę operatora. Promocja obowiązuje też w przypadku umowy na czas nieokreślony, ale wtedy abonament 0 zł obowiazuje przez pierwszy miesiąc korzystania z usługi.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie