Plecak do szkoły dla dziewczynki - modne propozycje do 1 klasy

Zeszyty, ołówki, długopisy, kredki czy flamastry to tylko część szkolnego wyposażenia.
Plecak do szkoły dla dziewczynki - modne propozycje do 1 klasy
10.08.2022

Potrzeba jednak czegoś, co pomieści wszystkie niezbędne akcesoria małej uczennicy. Sprawdź, jak wybrać plecak dla dziewczynki i które wzory na długo nie znikną ze szkolnych korytarzy.

Plecak szkolny dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

Zakup wyprawki szkolnej to spore przeżycie szczególnie dla najmłodszych uczennic. Wybór zeszytów i przypisanie ich do konkretnych przedmiotów, wszystkie kolorowe długopisy, zakreślacze oraz inne przybory wpływają na zagospodarowanie uczniowskiej przestrzeni. Aby jednak mieć zawsze wszystko przy sobie, niezbędny jest lekki, wygodny, a przede wszystkim funkcjonalny plecak na kółkach dla dziewczynki albo klasyczny tornister. Zanim jednak włączysz swoją pociechę w proces wybierania szkolnej teczki, powinnaś wiedzieć, które elementy są niezbędne z myślą o wygodzie oraz komforcie Twojego dzieckaWybierając plecak do szkoły dla dziewczynki, zwróć uwagę na:

 • wielkość – najlepiej, żeby góra nie wystawała ponad szyję oraz ramiona, a dół nie sięgał poniżej linii miednicy,
 • wagę – nie powinna przekraczać 10-15% wagi dziecka razem z wyposażeniem,
 • pojemność – przynajmniej 10 l,
 • tył – wyprofilowany z oddychającej, usztywnionej gąbki albo pianki,
 • dno – usztywniane, aby plecak dla dziewczynki dało się łatwo stawiać,
 • szelki – szerokie na ok. 4 cm, miękkie oraz regulowane,
 • materiał – warto, aby był wodoodporny,
 • przegródki – najlepiej 3 lub 4 komory,
 • kieszonki boczne – pozwalają lepiej zorganizować uczniowską przestrzeń,
 • wzmocniona rączka – do przenoszenia plecaka szkolnego dla dziewczynki albo wieszania go na haku,
 • elementy odblaskowe – szczególnie przydatne w okresie zimowym, gdy szybko robi się ciemno.

Zobacz modne plecaki dla dziewczynek od 5.10.15.: https://www.51015kids.eu/dziecko/akcesoria-dzieciece/do-przedszkola-lub-do-szkoly/plecaki

Dlaczego warto mieć te kwestie na uwadze, kupując plecak dla dziewczynki do 1 klasy? Wszystkie książki oraz zeszyty sporo ważą, więc trzeba zadbać o kręgosłup dziecka. Twoja pociecha z pewnością będzie spędzać dużo czasu w szkolnej ławce, więc dobrze, aby wybrany tornister służył jak najdłużej bez konieczności zmiany go przed każdym rozpoczęciem roku. Jeśli Twoja córka ma kłopoty ze zdrowiem, wygodnym rozwiązaniem będzie także plecak na kółkach dla dziewczynki, który dodatkowo odciąży plecy i pozwoli zadbać o prawidłową postawę.

Plecak do szkoły dla dziewczynki – jaki wzór wybrać?

Boisz się, że matczyne nastawienie na funkcjonalność oraz bezpieczeństwo, będzie się kłócić z wyczuciem estetyki Twojego dziecka? Znając najnowsze trendy, sama będziesz mogła zrobić wstępną selekcję. W ten sposób uda Wam się szybciej porozumieć, a zakup szkolnej wyprawki zajmie mniej czasu. Pamiętaj, że plecak szkolny dla dziewczynki powinien być barwny oraz wesoły – w ten sposób Twoja pociecha będzie mieć pozytywne skojarzenia ze szkołą oraz nauką.

 • Witamy w świecie bajek, czyli plecaki dla dziewczynki do 1 klasy

Strzałem w dziesiątkę zawsze są plecaki dla dziewczynki z motywem bajkowym. Najczęściej spotykane są Myszka Minnie oraz postacie z filmu Frozen w pastelowych odcieniach. Pamiętaj jednak, że wzór musi być przede wszystkim związany z zainteresowaniami i upodobaniami Twojego dziecka. Nie bójcie się oryginalności!

 • Modny plecak szkolny dla dziewczynki – zwierzęta rządzą

W tej kategorii również królują pastele w różnej konfiguracji. Wśród plecaków dla dziewczynek do 1 klasy nie brakuje różu, błękitu, szarości, zieleni oraz elementów granatu. Szczególną popularnością cieszą się małe kociaki i słodkie buldogi. Jednorożce, konie, lamy, misie czy króliczki również wywołują zachwyt.

 • Kwiatowe wzory a plecak dla dziewczynki – ten trend nigdy nie przekwitnie

Najbardziej uniwersalne wciąż pozostają wzory oddające piękno natury. Wszelkiego rodzaju kwiaty są delikatne oraz dziewczęce. Taki plecak do szkoły dla dziewczynki z pewnością szybko się nie znudzi. Świadczy również o dużej dojrzałości. Pamiętaj jednak, aby nie wymuszać wyboru na dziecku – niech Twoja córka sama zdecyduje, który wzór ma jej towarzyszyć w nieznanym jej do tej pory szkolnym świecie.

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.08.2022 10:25
Zamiast noszenia ciężkich plecaków,zamontowaliby w końcu w szkołach szafki dla wszystkich uczniów, tak jak jest np. w Stanach. 21 wiek a dalej mentalne średniowiecze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie