Grupa iCEA – droga do sukcesu

Czy istnieje przepis na odniesienie sukcesu w biznesie?
Grupa iCEA – droga do sukcesu
fot. pixabay.com
27.06.2022

Niestety nie ma recepty na świetnie prosperujący biznes. Historia małych firm, które stały się międzynarodowymi liderami pokazuje, że najważniejsza jest ciężka praca, determinacja oraz dobrze opracowana strategia.

Czasami do założenia firmy wystarczy jeden dobry pomysł i laptop. Od tego zaczął się sukces Grupa iCEA – globalnej agencji SEO, która od 15 lat wyznacza standardy w branży pozycjonowania stron internetowych. 

Jak zbudować silną markę?

Firma swoją pierwszą współpracę w zakresie pozycjonowania nawiązała w 2007 roku. Od tego czasu sukcesywnie poszerzała zespół specjalistów i partnerów biznesowych. Dziś Grupa iCEA to największy dział techniczny SEO w Polsce, który oferuje swoim klientom wielopoziomowe podejście do biznesu w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Fundamenty zaufania

Dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze pozycjonowania iCEA osiągnęła stabilny rozwój. W 2017 roku agencja poszerzyła ofertę o usługi z zakresu: SEM, UX oraz SXO i tym samym rozpoczęła budowę ekosystemu dla e-commerce. W kolejnym kroku doszło do fuzji agencji SEO: Enterso, Niezwiązanych i Grupy M40. Dynamiczny rozwój zaowocował otrzymaniem w 2019 roku certyfikatu Google Premier Partner oraz tytułu Google Rising Stars, dzięki czemu firma stała się liderem rozwiązań w obszarze SEO oraz SXO dla e-commerce.

Spółki pod jedną marką 

Prawdziwy przełom, podyktowany prężnym rozwojem, nastąpił w 2021 roku, gdy firma połączyła przejęte spółki pod nazwą Grupa iCEA. W tym samym roku do zespołu dołączyła 300 osoba i rozpoczęła się ekspansja na rynki zagraniczne. 

Obecnie dynamicznie działamy nie tylko w Europie, ale także w USA i Indiach. Realizujemy plany związane z dalszym rozwojem Grupa iCEA w Polsce oraz intensywną ekspansją na rynki anglojęzyczne. Docelowo będziemy działać na każdym kontynencie ‒ tego nie zrobiła jeszcze żadna inna agencja – mówi Wojciech Haremza, CEO Grupa iCEA.

Prężny rozwój agencji SEO

Pozycjonowanie stron internetowych to obszar, w którym specjalizuje się Grupa iCEA. Obecnie spółka realizuje średnio 2000 konsultacji SEO rocznie, działając w Polsce i za granicą. W swoim portfolio posiada kampanie realizowane w Ameryce Północnej i Azji. Prężny rozwój firmy spowodował dynamiczny wzrost zatrudnienia. Dziś spółka dysponuje największym działem technicznym w Polsce, który budują najlepsi eksperci SEO z kraju i zza granicy. 

Strategia biznesowa, którą Grupa iCEA przyjęła w 2017 roku, zakładała intensyfikację działań w obszarze e-commerce. Przez ten czas spółka osiągnęła ponad 4-krotny wzrost przychodów, znacznie przewyższając dynamikę całej branży. Ten sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia w tak krótkim czasie bez intensywnej pracy całego zespołu skupiającego się na dynamicznym rozwoju – mówi Łukasz Nawrocki, CEO Digital Now! Holding.

Kto zaufał Grupa iCEA?

Indywidualna strategia, unikalne know-how na rynku, a także skuteczne działania, które realizuje spółka, gwarantują dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania współpracujących z nią marek. To przekłada się także bezpośrednio na wzrost wartości konwersji i możliwość dotarcia do nowych partnerów biznesowych. W 2021 roku strony klientów Grupa iCEA użytkownicy wyświetlili 5 mld razy. Agencja SEO realizowała i nadal realizuje projekty dla takich klientów jak: Lou, Gerda, Brilu, Dekoria, Jean Louis David, MK Cafe, BeBio.pl, PZU, Bielenda, Sneaker Peaker, nokaut.pl, epaka.pl, merlin.pl i wielu innych. 

Osiągnięcia i nagrody

W swojej dotychczasowej działalności Grupa iCEA otrzymała wiele certyfikatów i wyróżnień. Posiada wspomniany wcześniej certyfikat Google Partners Rising Stars, Google Partner, a także jest członkiem Związku Pracodawców Branży Internetowej – iab Polska oraz Izby Gospodarki Elektronicznej. Ponadto aktywnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych, podczas których jest doceniana za swoje projekty i działania. Zdobyła tytuł Najlepszego Usługodawcy Digitalowego 2021 podczas eTrade Awards, nominację od E-commerce Berlin, w kategorii Best Agency oraz nominację od Marketing Performance Diamonds, w kategorii The Most Effective SEM Campaign.

Droga do sukcesu

Przykład drogi do sukcesu Grupa iCEA pokazuje, że nie jest to podróż ani krótka, ani łatwa. Dopiero wysiłek włożony w realizację wyznaczonych celów, zaangażowanie i pasja ludzi może zaprowadzić biznes na szczyt. Dziś agencja SEO z Poznania obecna jest na czterech kontynentach, oferując kompleksowe usługi dla branży e-commerce i firm działających online. Możliwe jest to dzięki współpracy z zaufanymi partnerami będącymi liderami w branży oraz spółkami wyspecjalizowanymi w różnych obszarach marketingu internetowego, które tworzą ekosystem Digital Now! Holding.

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.06.2022 00:24
Dlaczego artykuł nie jest podpisany jako reklama?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie