Szukasz miejsca do życia? Możesz mieszkać za darmo w pewnej włoskiej willi, pod warunkiem...

Kusząca oferta.
Szukasz miejsca do życia? Możesz mieszkać za darmo w pewnej włoskiej willi, pod warunkiem...
Zdjęcie autorstwa Miquel Rosselló Calafell z Pexels
22.01.2022

Były już domy za jedno euro, a teraz przyszedł czas na… mieszkanie za darmo. Tak, tak, taka magia dzieje się we Włoszech. I o ile pierwsza propozycja niesie ze sobą spore koszty remontowe, tyle druga… ma znacznie „tańsze” haczyki. O czym mowa? Airbnb poszukuje osoby, która przez rok będzie mieszkać w odrestaurowanej willi. Platforma oczekuje jednak, by taki człowiek pełnił pewną funkcję. Szczegóły?

Przeczytaj też: W tej wiosce kupisz dom na wzgórzu z pięknym widokiem na jezioro. A wszystko to za... 4 złote!

Airbnb poszukuje osoby, która zamieszka na rok we włoskiej willi

Czego oczekuje się od takiego kandydata? Przede wszystkim, taka osoba miałaby się wcielić w rolę gospodarza posiadłości. Za pobyt nie musiałaby płacić ani grosza, ale za to przyjmowałaby gości, którzy zarezerwują sobie nocleg w willi. Jakie warunki musi spełniać osoba, która ubiega się o tę „pracę”? Trzeba mieć ukończone 18 lat, znać dobrze język angielski i być gotowym na przeprowadzkę od 30 czerwca 2022 roku. Czy ewentualny „zwycięzca” musiałby zamieszkać sam? Nic z tych rzeczy. Może wziąć ze sobą najbliższych.

Gdzie znajduje się posiadłość? W miejscowości Sambuca di Sicilia na Sycylii. Chodzi o starą willę, którą można było kupić za jedno euro, pod warunkiem że się ją wyremontuje.

Piękno tej kampanii polega na tym, że daje ona szansę nie tylko opuszczonemu zabytkowemu domowi w sercu naszego miasta, ale także osobie, która się do niego wprowadza. Postrzegamy to jako designerską metamorfozę domu i gospodarza. Szukamy kogoś, kto chce mieszkać z lokalną ludnością i uczestniczyć we wszystkich ważnych momentach społeczności - od zbiorów winogron po zbieranie oliwek - i nie możemy się doczekać, aby powitać każdego, kto zostanie wybrany – mówił burmistrz Sambuca di Sicilia, Leonardo Ciaccio, w rozmowie przytoczonej przez portal fly4free.pl.

 

Polecane wideo

Jak mieszka Angelika Mucha? Róż, plakat z Bieberem w sypialni i wypełniona po brzegi garderoba
Jak mieszka Angelika Mucha? Róż, plakat z Bieberem w sypialni i wypełniona po brzegi garderoba - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.01.2022 10:38
Stare mury nad woda brr plesn i tyle
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie