Kołdra puchowa – dlaczego warto w nią inwestować?

Pomimo że do wyboru jest wiele rodzajów kołder, kołdry puchowe nadal cieszą się popularnością.
Kołdra puchowa – dlaczego warto w nią inwestować?
20.01.2022

Dlaczego tak jest? Między innymi dlatego, że materiały, z jakich powstały, są naturalne. Z takich kołder korzystały też babcie czy prababcie. Pomimo że jest tak wiele kołder na rynku do wyboru, to te puchowe nadal nie przestają być kupowane. Ale dlaczego jeszcze warto wybrać kołdry puchowe?

Kołdra puchowa to uniwersalne rozwiązanie

Kołdra puchowa to uniwersalne rozwiązanie, dlatego tak często wybór pada właśnie na nią. Można pod nią spać o każdej porze roku, niezależnie czy jest to mroźna zima, czy gorące lato. Nie ma więc potrzeby kupowania osobnych kołder. Spanie pod kołdrą puchową w zimie pozwoli zatrzymać ciepło, z kolei w lecie nie ma możliwości o przegrzaniu się, ponieważ kołdra puchowa zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Jest niezwykle ciepła, więc nie trzeba okrywać się czymś dodatkowo np. kocem. Po wejściu pod kołdrę puchową ciało nagrzewa się bardzo szybko. Jeżeli jednak ktoś chce mieć dwie osobne kołdry, może wybrać kołdrę puchową na lato i zimę. Kołdry zimowe są cięższe, ale za to są grubsze, a te letnie są lżejszej i cieńsze. 

Kołdra puchowa

Idealna dla wrażliwych

Kołdry puchowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Takie materiały sprawiają, że kołdra jest przyjemna w dotyku, dzięki czemu sen stanie się o wiele lepszy, a rano można czuć się wypoczętym. Materiały są idealne nawet dla tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę, ponieważ nie spowodują żadnych podrażnień ani innych problemów ze skórą. Do wyboru są kołdry o różnych materiałach np. takie, które mają wysoką przepuszczalność i nie wchłaniają wilgoci. Wrażliwe osoby mogą również postawić na kołdry z puchu gęsiego, ponieważ nie wydzielają żadnego zapachu. 

Bezpieczna dla alergików

Wybierając kołdrę odpowiednio dopasowaną do łóżka, warto mieć na uwadze to, że kołdra może być siedliskiem bakterii, roztoczy czy złuszczonego naskórka. Dla alergików nie są to sprzyjające warunki na sen, który jest bardzo ważny w życiu każdej osoby. Dlatego warto pomyśleć o kołdrach puchowych dla alergików. Być może niektórym wydaje się, że kołdry z puchem nie nadają się dla alergików, ale to nie prawda. Puch wysokiej jakości, który jest odpowiednio oczyszczony, z powodzeniem nada się dla alergików. Używając takich kołder, można zapomnieć o jakichkolwiek bakteriach czy grzybach. Walczą z roztoczami i zapobiegają ich namnażaniu się. Ponadto wybierając kołdrę dla alergików, warto też pomyśleć o odpowiedniej poduszce np. poduszka Visco.

Kołdra puchowa - dlaczego warto kupić?

Wysoka jakość

Warto wybierać te kołdry, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł od sprawdzonych producentów. Taka kołdra będzie droższa, ale jej właściwości zachwycą każdą osobę. Tanie kołdry bardzo często są wykonane z niskiej jakości puchu, który nie jest oczyszczony z pyłu. Puch również nie jest oczyszczany. Żaden z materiałów może nie być odpowiednio przygotowany. To sprawia, że kołdra nie przepuszcza powietrza, co może powodować nadpotliwość. Wypełnienie również może zawierać substancje szkodliwe, które mogą mieć zły wpływ na zdrowie, dlatego nie warto ryzykować. 

Warto wybrać kołdry puchowe, ponieważ są one uniwersalne, na każdą porę roku. Dodatkowo znajdziemy również kołdry puchowe odpowiednie dla alergików, jak i osób o wrażliwej skórze. Kołdry puchowe, te od znanych producentów są wysokiej jakości, więc nie warto wybierać tych tańszych.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 21.01.2022 01:45
Nie, nie warto i jest to moralnie naganne. Pior wyrywa sie ZYWYM kurom, sprawiajac im straszne cierpienie. Papilocie, doucz sie!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie