Autor książki "Dziewczyny z Dubaju" zapowiada jej drugą część i... nową ekranizację tego bestselleru

Przypomnijmy, że Piotr Krysiak miał wiele uwag do filmu wyprodukowanego przez Dodę.
Autor książki "Dziewczyny z Dubaju" zapowiada jej drugą część i... nową ekranizację tego bestselleru
fot. akpa
18.01.2022

Dziewczyny z Dubaju” to film, który powstał na podstawie książki o tym samym tytule. Historię tę wyprodukowała Doda wraz z już ex-mężem, a wyreżyserowała ją Maria Sadowska. I choć wiele osób czytało reportaż Piotra Krysiaka, wiadomym było, że gdy tylko film ujrzy światło dzienne, sale kinowe będą pękać w szwach. Czy przypuszczenia się sprawdziły? Zdecydowanie, a świadczyć może o tym fakt, że w ciągu niecałego miesiąca produkcję tę obejrzało ponad milion widzów. Nie jest też żadną tajemnicą, że autorowi książki film nie bardzo przypadł do gustu…

Przeczytaj też: 10 milionów w 10 dni. Doda wie, jak zarabiać pieniądze!

„Dziewczyny z Dubaju” – powstanie druga część książki i nowy film!

Co mu się nie podobało? Przede wszystkim cukierkowe i nieprawdziwe pokazanie historii. Jego zdaniem film w tej wersji był raczej zachętą do zdobywania szybkich pieniędzy, a nie ostrzeżeniem przed kłopotami.

Byłem też święcie przekonany, że producenci filmu pokażą widowni, że w 80 proc. przypadków klienci Emi to nie czyści, pachnący i obrzydliwe bogaci panowie, ale ci otyli z wąsem, śmierdzący potem, ledwo posługujący się poprawną polszczyzną biznesmeni, którzy dorobili się na Stadionie Dziesięciolecia. (...) Obawiam się tylko, że jeśli ten film będą oglądać 16-, 18-letnie dziewczyny, to pierwsze, co zrobią po seansie, to rzucą się do internetu albo na Instagram i zaczną szukać telefonu do współczesnej Emi - pisał w Onecie.

W związku z tym postanowił on, że zleci nakręcenie filmu jeszcze raz. Zanim jednak to nastąpi wyda on drugą część „Dziewczyn z Dubaju”. Książka ma teraz pokazywać problem z nieco innej perspektywy. Konkrety? Chodzi o dziewczyny, które na przykład wiązały się na stałe ze swoimi klientami, a także kobiety, którym się nie udało i które naprawdę nie miały świadomości gdzie i po co jadą. Mężczyzna zaznaczył też chce, aby nową, filmową wersję tej historii stworzył znany, uczciwy i szanowany producent. Produkcja ma być bardziej kryminalna, niż erotyczna.

Na ten moment wiadomo, że książka ma ukazać się na rynku wiosną tego roku. Film natomiast wejdzie do kin nie wcześniej niż jesienią 2023.

 

Polecane wideo

Ona ma 61 lat, on 24. Niedawno wzięli ślub, a niedługo może zostaną rodzicami. Ta para podbija TikToka
Ona ma 61 lat, on 24. Niedawno wzięli ślub, a niedługo może zostaną rodzicami. Ta para podbija TikToka - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie