Ekskluzywne kieliszki do whisky — oto TOP 5 powodów, by mieć je w swojej kolekcji

Jeśli chcemy zaznać profesjonalnej, wielowymiarowej degustacji, podczas której odkryjemy wszystkie tajemnice i wyjątkowe doznania smakowe skrywane przez wysokoprocentowe trunki, powinniśmy zakupić kieliszki do whisky.
Ekskluzywne kieliszki do whisky — oto TOP 5 powodów, by mieć je w swojej kolekcji
21.12.2021

Co mogą nam zaoferować? Dlaczego warto dołączyć kieliszki do picia whisky do swojej domowej kolekcji?

Kieliszki do degustacji whisky — dlaczego są tak ważne?

Przede wszystkim, kieliszków używa się do tego, aby alkohol mógł w nich w swobodny sposób wirować, by nie leżał na ich dnie. Jeśli whisky będzie mieć wystarczającą przestrzeń do oddychania, uwolni zdecydowanie więcej swoich bogatych smaków i zapachów, co wpłynie pozytywnie na nasze doznania smakowe. Pełna degustacja umożliwia bardzo dokładne poznanie pełnego smaku i zapachu alkoholu oraz odkrycie jego wszystkich tajemnic: kieliszki do degustacji są tutaj absolutnie niedoścignione. To ogromne ułatwienie, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę w świecie degustacji alkoholi i obawiają się, że ich doświadczenie będzie niepełne i rozczarowujące.

Kieliszki do whisky z przykrywką

Pokrywka odgrywa bardzo ważną rolę w procesie degustacji. Dodatkowo koncentruje aromat whiskey, tak abyśmy mogli bez żadnych przeszkód zidentyfikować kryjące się w niej liczne zapachy. Dodatkowo pokrywka pozwoli nam cieszyć profesjonalną degustacją jeszcze dłużej. Nie pozwoli „uciec” aromatom i w skuteczny sposób je zatrzyma. Kieliszki do whisky z przykrywką znajdziesz w dobrych sklepach, w tym w Krest.pl.

Ekskluzywne szklanki do whisky

Wysokiej jakości szklanki do whisky zapewniają również wygodę w spożywaniu trunku. To bardzo ważny, a — niestety — często bagatelizowany aspekt degustacji. Niektóre szkła, takie jak na przykład szklanka glencairn, jest grubszym naczyniem, co pozwala nam bez przeszkód „kręcić” trunkiem, co dodatkowo wyzwala kolejne aromaty i nuty zapachowe.

Kieliszki do whisky

Inne typy szkła mają długą nóżkę, co nie pozwala na kontakt z krawędzią szklanki, zapewniając nam lepsze i głębsze doznania smakowe. Są też naczynia, które kierują najostrzejsze zapachy z dala od naszych nosów. Odpowiednio wybrany kieliszek umożliwia nam „spersonalizowanie” naszej degustacji, zależnie od potrzeb i preferencji.

Jakie kieliszki do whisky?

Ostatnim powodem, by kupić profesjonalne szkło do whisky, który może wydawać się niektórym nieco trywialny, a jednak jest ważny w procesie degustacji, są wrażenia wzrokowe. Aby delektować się i być w stanie smakować nasz trunek z klasą i elegancją, musimy także pamiętać o tym, że musi on się także odpowiednio prezentować, co zapewnią jedynie profesjonalne kieliszki do whisky. 

Wrażenia wzrokowe i odpowiednia estetyka dotycząca podania trunku może w zaskakujący sposób zmienić nasze doznania i opinię o całym procesie degustacji. Dodatkowo, jeśli wyposażymy się w eleganckie szkło, bez dwóch zdań wywrzemy pozytywne wrażenia na osobach, które będą nam towarzyszyć.

Co ciekawe, nawet ekskluzywne kieliszki do degustacji whisky nie są zbyt drogie. Jest to akcesorium, które na pewno znajduje się w zasięgu zdecydowanej większości miłośników tego rodzaju alkoholu. 

Warto też zwrócić uwagę na zasadność zakupu kieliszków do picia whisky, jeśli chcemy budować swój wizerunek jako profesjonalisty. Nawet jeśli mamy w domu wiele różnych butelek z tym alkoholem, ale pijemy go w sposób nieprofesjonalny, to na pewno nie zyskamy wśród znajomych należytego uznania.

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.12.2021 23:48
Siegneliscie dna! Tyle reklam na stronie, a wy robicie artykul sponsorowany o kieliszkach do whisky? Ludzie traca prace, firmy bankrutuja przez covid, wszystko coraz drozsze, a wy ludziom kieliszki wciskacie? Serio?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie