Wytypowano najgorsze filmy wszech czasów! Na liście dwa polskie tytuły...

Rzeczywiście są aż tak kiepskie?
Wytypowano najgorsze filmy wszech czasów! Na liście dwa polskie tytuły...
Zdjęcie autorstwa Tima Miroshnichenko/ cottonbro z Pexels
13.12.2021

Grudzień to czas podsumowań – także tych kulturalnych. Nic więc dziwnego, że wiele firm właśnie na koniec roku tworzy dla swoich użytkowników czy klientów różnego rodzaju rankingi. Do grupy tej zaliczyć można również IMDb, czyli największą na świecie internetową bazę danych na temat filmów i ludzi związanych z tą właśnie branżą. Jakie zestawienie przygotował dla nas ten brand? Chodzi o IMDb „Bottom 250”, czyli listę 250 najgorszych produkcji wszech czasów. Co ciekawe, w rankingu tym nie zabrakło miejsca dla dwóch polskich historii…

Przeczytaj też: Filmiki, które najchętniej oglądaliśmy na YouTubie w 2021 roku

Ranking najgorszych filmów wszech czasów – na liście dwie polskie produkcje

Najgorszy film wszech czasów? Według użytkowników serwisu na podium staje polska produkcja, a mianowicie „Smoleńsk”. Chodzi o historię w reżyserii Antoniego Krauze z 2016 roku, która opowiada o katastrofie polskiego samolotu, na pokładzie którego zginęło wiele osób, w tym polityków. Film zyskał na portalu ocenę 1,2.

 

Co ciekawe, to nie jedyna produkcja, wyprodukowana nad Wisłą, która znalazła się w tym plebiscycie. Na 65. pozycji wylądował bowiem film „365 dni”, czyli ekranizacja erotyka Blanki Lipińskiej. Przypomnijmy, że chodzi tutaj o historię pewnej Polki, która zostaje uprowadzona przez włoskiego gangstera. Produkcja powstała w 2020 roku i zdobyła ocenę równą 3,3. Przypomnijmy jeszcze, że film ten trafił na platformę Netflix, dzięki czemu dotarł do naprawdę szerokiej publiczności. Losy Laury i Don Massimo śledzili ludzie na całym świecie, poprzez co film szybko stał się hitem. Ludzie chętnie go włączali, a krytycy zarzucali jego twórcom między innymi promocję kultury gwałtu.

Zgadzasz się z tym, że te filmy wylądowały w tym niechlubnym rankingu?

Polecane wideo

Horoskop na Nowy Rok dla 12 znaków zodiaku
Horoskop na Nowy Rok dla 12 znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.12.2021 13:26
A dlaczego niby Smoleńsk jest najgorszym filmem ? Po zwiastunie wydaje się być ciekawy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.12.2021 21:06
Tyle wygrać polska produkcja na pierwszym miejscu najgorszych filmów 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻🤣
odpowiedz

Polecane dla Ciebie