Zjednoczone Emiraty Arabskie wydłużają weekend!

Ustawa wchodzi w życie już 1 stycznia 2022 roku.
Zjednoczone Emiraty Arabskie wydłużają weekend!
Christoph Schulz/ unsplash.com
08.12.2021

Jeśli mowa o weekendach, coraz częściej słyszy się, że poszczególne kraje postanawiają je wydłużać. Już nie raz bowiem różni naukowcy udowadniali, że w krótszym czasie nierzadko jesteśmy w stanie zrobić nawet więcej, niż w ciągu 40 godzin tygodniowo. A wszystko dlatego, że potrafimy się spiąć i mniej czasu w ciągu dnia tracimy na picie kawy, palenie papierosa czy pogaduszki ze współpracownikami. 

Przeczytaj też: Jest pomysł, by stworzyć największe miasto na świecie na morzu. Projekt jest naprawdę imponujący

Zjednoczone Emiraty Arabskie wydłużają weekend

Do podobnych wniosków doszli niedawno rządzący Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. W kraju tym już od 1 stycznia 2022 roku tydzień roboczy będzie wynosił 4,5 dnia. Zacznie się on w poniedziałek i skończy w piątek o godzinie 12:00. Ta zasada będzie obowiązywać organy administracji, a także szkoły. Kazania i modlitwy muzułmańskie będą organizowane w późniejszych godzinach i mają zostać ujednolicone w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Firmy prywatne będą mogły ustalić swój własny tydzień pracy.

Dodajmy, że w tej chwili w Emiratach weekend rozpoczyna się w piątek i trwa do soboty. Skąd takie zmiany? Powodem jest nie tylko wydajność. Ma to też między innymi na celu lepsze dostosowanie się emirackiej gospodarki do światowych rynków. Rynków, na których pracownicy mają przeważnie wolne od soboty do niedzieli. 

Każda firma, w zależności do sektora, w którym działa i tego, co najlepiej pasuje i służy jej biznesowi, może wybrać czas trwania weekendu dla swoich pracowników - powiedział Reuterowi minister zasobów ludzkich i emiratyzacji Abdulrahman al-Awar.

Przypomnijmy też, że to nie pierwsze zmiany, które w niedalekim odstępie czasu wprowadzono w tym państwie. ZEA w listopadzie złagodziło przepisy dotyczące wspólnego mieszkania osób nie będących małżeństwem oraz spożywania alkoholu. Wprowadzono także wizy długoterminowe, które mają zachęcić obcokrajowców do pracy w tym regionie oraz otwierania w tej części globu swoich biznesów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Visit Dubai (@visit.dubai)

Polecane wideo

Jej urodą zachwyca się 7 milionów followersów. „Ideał z Instagrama”
Jej urodą zachwyca się 7 milionów followersów. „Ideał z Instagrama” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie