Czy paszporty covidowe będą miały krótszy czas ważności?!

Komisja Europejska chciałaby takich zmian...
Czy paszporty covidowe będą miały krótszy czas ważności?!
Olya Kobruseva/ pexels.com
26.11.2021

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele dziedzin życia, w tym także na podróżowanie. Wyjazd za granicę wiąże się dziś nie tylko z dodatkowymi kosztami (wzrosły ceny lotów, hoteli i wycieczek), lecz także nierzadko z wykonaniem testu, jak i pokazaniem na granicy tak zwanego paszportu covidowego. Jak można uzyskać taki dokument? Jedynie poprzez pełne zaszczepienie. Wówczas tego typu certyfikat przez 12 miesięcy dawał nam możliwość względnie swobodnego poruszania się po świecie. Teraz jednak Komisja Europejska chce skrócenia okresu ważności takiego certyfikatu. 

Przeczytaj też: RANKING: te destynacje będą królować w 2022 roku

Komisja Europejska chce skrócić ważność paszportu covidowego

Tę propozycję przedstawił wczoraj na konferencji w Brukseli komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders. Urzędnik chce, by paszport covidowy zamiast 12 miesięcy był ważny 9. Dlaczego? Jak wyjaśnia, sytuacja epidemiczna w kraju jest niestabilna. Mężczyzna dodał także, że dokumenty osoby w pełni zaszczepionej, która przyjęła także booster, nie będzie miał na razie terminu ważność. Niemniej sytuacja ta może ulec zmianie.

Komicja Europejska chce, by te zmiany weszły w życie od 10 stycznia przyszłego roku.

Co myślisz o tym pomyśle?

Polecane wideo

Horoskop podróżniczy: Jaki kraj przypisany jest do Twojego znaku zodiaku?
Horoskop podróżniczy: Jaki kraj przypisany jest do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.11.2021 12:51
super, czyli zachłanność koncernów nie zna granic. Drogie szczepionki którymi 100 razy ma się zaszczepić każdy mieszkaniec ziemi a jak ciężko przejdzie COVID-19 to usłyszy że należy do 1% osób albo że ma lewe szczepienia...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.11.2021 23:18
Zgadzam się z komentarzami poniżej. Za chwilę paszport covid będzie miał miesiąc ważności, co miesiąc szczepienia aż ludzie od szczepionek będą się świecić i umierać, umierać, umierać... Ile jest krajów co chwalą się ile to mają dużo szczepionych a najwięcej zakażeń?!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.11.2021 15:32
A CO JA MOWILAM?! Ostatnia prosta? 2 szczepienia i koniec? I teraz zaszczepieni, ktorzy nie beda chcieli przyjmowac juz 4, 5 i 50 dawki beda antyszczepionkowcami? Czy nieprzekonani juz w koncu widza co sie dzieje? Ze to nie jest w zadnym wypadku dla naszego dobra, a dla kontroli spoleczenstwa! I co gorsza, niszczenia ich zdrowia, w imie zdrowia. To jest gorsze niz dzialania hitlera.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie