Rynek mieszkań w Krakowie — najważniejsze informacje

Kraków to miejsce specyficzne i wyjątkowe pod wieloma względami — również rynku mieszkaniowego.
Rynek mieszkań w Krakowie — najważniejsze informacje
23.11.2021

Była stolica Polski posiada unikalny krajobraz rynku nieruchomości, który postaramy się nakreślić. Jak więc wygląda kwestia kupna mieszkania w Krakowie?

Od kilku lat widzimy zmianę w krakowskim podejściu, która przyniosła bardzo owocne skutki dla osób szukających inwestycji czy po prostu miejsca do zamieszkania. Obecnie rynek nieruchomości w mieście kwitnie i raczej nikt nie przewiduje, by trajektoria wznosząca miała się obrócić. Żeby jednak móc z czystym sumieniem poświęcić się poszukiwaniom, konieczne będzie znalezienie wyłącznie najlepszych i najbezpieczniejszych ofert.

Adresowo — tutaj znajdziesz najlepsze mieszkania w Krakowie bez pośredników.

Gdzie w Krakowie mieszka się najlepiej?

Ze względu na spore rozmiary miasta, przekrój miejsc, w których możliwe są inwestycje, jest ogromny. Wybór konkretnej z dzielnic jest zatem kwestią silnie indywidualną i zależy tak naprawdę od możliwości finansowych i preferencji konkretnego kupującego. W mieście Kraka znaleźć można przynajmniej kilka osiedli o bardzo wysokim standardzie, takim jak na przykład Osiedle Europejskie na południu, z którego blisko jest na obwodnicę, do nowoczesnych biurowców czy na uniwersytety.

Niezmienną sławą cieszy się także zabytkowe centrum, Kazimierz czy Podgórze, które z kolei przyciągają osoby, którym zależy na bliskości krakowskiego nocnego i kulturowego życia. Dalsze rejony — np. Bronowice, Krowodrza, Mistrzejowice i wiele innych lokalizacji — będą z kolei miejscem świetnym dla rodzin i osób szukających ucieczki z centrum.

Niemal każda z dzielnic posiada zarówno standardowe bloki idealne dla osób szukających lokum o wygodnym standardzie, jak i bardziej wyszukane opcje. Ostatnie lata przyniosły miastu ogromny rozwój, również pod względem oferty mieszkań oferowanych mieszkańcom. Kraków stale się rozrasta i co rusz oddawane są nowe osiedla. Takie ruchy na rynku oznaczają ożywienie na wszystkich jego poziomach, co wnosi na niego wiele opcji zarówno pierwotnych jak i wtórnych. Kwestia wyboru konkretnej należy już po prostu do kupca.

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania w Krakowie? Sprawdź, jaką dzielnice wybrać tutaj.

Ceny mieszkań w Krakowie: Wykresy jasno pokazują nieprzerwany kilkuletni wzrost średnich cen za metr kwadratowy w mieście. Szybka analiza pokazuje, że w niewiele ponad 6 lat uśredniony koszt zakupu metra kwadratowego mieszkania w Krakowie wzrósł z nieco ponad 6200 złotych do aż ponad 10 200 złotych. To jednostajny i imponujący przyrost, który oczywiście wpisuje się w trendy widoczne w całej Polsce. Niemniej, są to świetne wieści dla tych, którzy albo posiadali mieszkania już wcześniej, albo w porę zdecydowali się na inwestycję. Dziś osoby te mogą ze spokojem spoglądać na swoje majątki, nie przejmując się zjadającą je inflacją.

Duże wzrosty w ostatnim czasie wcale nie muszą też oznaczać, że za późno już na dodatkowe inwestycje. Eksperci wcale nie przewidują spadków, co oznacza, że pieniądze włożone teraz, również za kilka lat prawdopodobnie przyniosą zyski.

 

Materiał partnera

 

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.12.2021 10:39
My się rozglądamy za mieszkaniem z mężem i prawdopodobnie kupimy je od nexity, widzieliśmy wizualizacje jak ma wyglądać i nam odpowiada tak samo jak lokalizacja.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 25.11.2021 00:13
Kiedy idziesz wzdłuż Wisły, słyszysz ruskie rozmowy. Kraków to taki Lwów dla patriotów ukraińców, którzy uciekli przed poborem do wojska.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2021 07:40
Krakow to teraz druga Ukraina
odpowiedz
Rauss (Ocena: 5) 23.11.2021 16:44
Wypad wszyscy ukraincy,studenci i dziwolągi do swoich pipidowek! Nie zaśmiecajcie Krakowa swoją obecnością! Kraków dla Krakusów!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2021 10:09
Nie opłaca się kupować mieszkania w Krakowie. Miasto przeludnione, mnóstwo studentów, korki, smog. Przy takich cenach to jest niewarte.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie