Co gwarantuje najwyższą jakość wykonania uniformu medycznego?

Praca stomatologa wymaga ubrań do zadań specjalnych - wytrzymałych, a jednak przewiewnych i niekrępujących ruchów.
Co gwarantuje najwyższą jakość wykonania uniformu medycznego?
04.11.2021

Wybierając uniform medyczny, warto zatem przyjrzeć się składowi materiałowemu ubrania, tak aby wybrać takie, które będzie nam służyło przez dłuższy czas. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę? Na to pytanie odpowiadamy we współpracy z marką MEDORA - polskim producentem wysokogatunkowej odzieży medycznej.

MEDORA - producent wysokogatunkowej odzieży medycznej

Wybierając fartuch stomatologiczny kluczowe jest, aby postawić na mieszanki tkanin naturalnych oraz syntetycznych. Najbardziej znane i chętnie wykorzystywane przy produkcji strojów medycznych włókno naturalne - bawełna, zapewnia ubraniu przewiewność, jest miła dla skóry, a przy okazji dość wytrzymała. Bawełna stanowi zatem świetną podstawę mundurka medycznego.

Marynarka medyczna

fot. Marynarka Medyczna MEDORA

Aby zapewnić ubraniu większą trwałość, oporność na plamy oraz sprężystość, warto, aby w składzie znalazło się jakieś włókno sztuczne - czyli na przykład poliester, strech czy elastan. Poliester, choć obecnie demonizowany, jest potrzebnym składnikiem odzieży medycznej, a to wszystko ze względu na jego trwałość i łatwość utrzymania w dobrej kondycji.

MEDORA

fot. Marynarka medyczna ze złotym zamkiem MEDORA

Jeśli jednak chcemy unikać tego materiału, możemy zdecydować się Lyocell - tkaninę nazywaną włóknem przyszłości. Jest on bezpieczny zarówno dla skóry, jak i dla środowiska - może być używany w kolejnych cyklach produkcji materiału. Podobnie jak bawełna, lyocell ma świetne właściwości regulacji termicznej. Dzięki temu nasza skóra oddycha i nie poci się.

W MEDORZE wiemy, że kluczem do idealnego uniformu medycznego jest jego jakość i materiał, z którego został wykonany. Dlatego w ofercie sklepu znajdziemy wiele różnych tkanin dostosowanych do wymagań i realiów pracy w sektorze medycznym. Odzież wykonywana jest z różnych połączeń materiałów naturalnych i sztucznych, dla uzyskania maksimum komfortu i łatwości utrzymania. 

Sukienka medyczna

fot. Sukienka medyczna MEDORA

Użycie wysokogatunkowych materiałów oraz ich odpowiednie łączenie to w naszej firmie priorytet. W zależności od specyfiki pracy możemy polecić mieszanki różnych włókien, tak aby zakupiony uniform mógł służyć klientowi przez długie lata, przy zachowaniu idealnej kondycji ubrania. W razie wszelkich pytań w kwestii doboru materiałów, nasza infolinia jest do dyspozycji każdego, kto jest zainteresowany naszymi uniformami.” – powiedziała Ewa Wiertelak, właścicielka marki MEDORA.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie