Książki używane - dlaczego warto w nie inwestować?

Czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów na relaks.
Książki używane - dlaczego warto w nie inwestować?
27.09.2021

Zanurzenie się w fascynującej lekturze pozwala zapomnieć o codziennych problemach i wyzwala w nas pozytywne emocje. Choć wielu moli książkowych „przesiada się” na czytniki elektroniczne, to wciąż istnieje oddane grono miłośników książek w wersji papierowej. Nie jest jednak tajemnicą, że kupowanie nowości wydawniczych w księgarniach to dość spory wydatek. Książki używane to rozwiązanie tego problemu, które pozwala wzbogacać swoją domową biblioteczkę o wartościowe tytuły bez wydawania fortuny, ale to nie wszystko.

Książki używane – sposób na tanie czytanie

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za kupowaniem książek z rynku wtórnego są ich atrakcyjne ceny. Koszt zakupu jednego używanego egzemplarza może pozwolić nam zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent w porównaniu do ceny pierwotnej. Warto również pamiętać, że w antykwariatach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, można znaleźć nie tylko bestsellery sprzed kilkudziesięciu lat, ale także najnowsze hity wydawnicze, które nie przypadły do gustu ich pierwszym właścicielom. Książki używane można kupić dosłownie za grosze, zwłaszcza jeśli posiadają widoczne ślady użytkowania – plamy, zagięcia czy podarte strony. To jednak nie ujmuje samej wartości intelektualnej i przekazu, który autorzy literaccy chcą przekazać swoim czytelnikom.

Książki z drugiej ręki – ekologia na pierwszym miejscu

Produkcja papierowych książek wiąże się z czerpaniem z naturalnych zasobów naszej planety, a także generowaniem odpadów będących skutkiem ubocznym procesu drukowania. Dlatego jeśli chcemy poszerzać swoje horyzonty literackie i jednocześnie żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, warto stawiać na książki z drugiej ręki, które czekają na swoich nowych właścicieli. Wzbogacając swoją prywatną kolekcję o egzemplarze używane przyczyniamy się do popularyzacji trendu „zero-waste” i robimy coś dobrego dla naszej planety.

Używane książki – szansa na „białe kruki”

Zapach nowej książki to coś, czego nie da się zastąpić, ale trzymanie w ręku pierwszego wydania książki cieszącej się ogromną popularnością na przestrzeni lat daje jeszcze więcej satysfakcji. Dlatego też jeśli chcemy upolować egzemplarze, które zostały wycofane z obiegu i nie sposób ich dostać w księgarniach lub bezpośrednio u wydawcy, warto szukać okazji w sklepach z książkami używanymi, np. https://skupszop.pl/. Wielu czytelników nie zdaje sobie bowiem sprawy, że sprzedają prawdziwe perełki, za które kolekcjonerzy są w stanie zapłacić majątek.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.10.2021 14:11
Często zdarza mi się kupować używane książki, rzeczywiście jest to bardziej ekologiczna i tańsza opcja. Teraz przyszłą mi paczka z nowymi kryminałami, w tym Dziedzictwo Zbrodni, A. Bednarka. Jesienne wieczory są idealne na czytanie książek. :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie