Jaki rower stacjonarny wybrać? Sprawdź, jaki będzie najlepszy dla Ciebie!

Rowery treningowe są bardzo popularnymi urządzeniami, dzięki którym możesz dbać o swoją formę w domowych warunkach.
Jaki rower stacjonarny wybrać? Sprawdź, jaki będzie najlepszy dla Ciebie!
06.09.2021

Rowery stacjonarne to idealny sposób na zbudowanie i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Dobry rower stacjonarny pozwoli na wykonanie treningu zarówno osobie początkującej, jak i zaawansowanej. Jest to doskonały sprzęt nadający się zarówno do intensywnych ćwiczeń, jak i tych rekreacyjnych, wykonywanych w domowym zaciszu. Jeśli kompletujesz domową siłownię, chcesz zwiększyć zakres swojej aktywności fizycznej i zastanawiasz się, jaki rower treningowy wybrać, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Pomogą Ci w podjęciu decyzji, jaki stacjonarny rower treningowy będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. 

  1. Rowery stacjonarne: Jakie są ich rodzaje?
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru treningowego?
  3. Jakie korzyści przynosi regularna jazda na rowerze treningowym?
  4. Rowery stacjonarne: dodatkowe wskazówki

Rowery stacjonarne: Jakie są ich rodzaje?

Zastanawiasz się, jakie rodzaje sprzętu można wyróżnić w kategorii rowery stacjonarne? Rowery można podzielić na mechaniczne i magnetyczne. Rower mechaniczny jest bardzo prosty, jeśli chodzi o budowę. Opór w trakcie jazdy jest tworzony za pomocą tarcia koła zamachowego. Rower mechaniczny sprawdza się dla osób zupełnie początkujących, które dopiero chcą zacząć przygodę z rowerami stacjonarnymi. Niestety, jest dość głośny i nie posiada zbyt wielu rozbudowanych funkcji. Z kolei rower magnetyczny oparty jest na dużo bardziej zaawansowanym systemie. Posiada magnetyczny hamulec, który pozwala na dużo większy zakres obciążenia, które można wybrać. Dzięki temu rodzaj wykonywanego treningu można lepiej dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, a regulacja oporu jest wygodniejsza i bardziej dokładna. Rowery magnetyczne pracują dużo ciszej, niż mechaniczni odpowiednicy. Wyróżnić można także rowery spinningowe, które przeznaczone są dla profesjonalistów. Innym rodzajem są rowery poziome. Poziome rowery treningowe nie obciążają kręgosłupa, dlatego doskonale sprawdzą się dla osób, które mają problemy zwłaszcza z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym. Zapewniają komfortową, stabilną pozycję i wygodne siedzisko. Polecane są także dla osób, które borykają się dużą nadwagą - świetnie odciążają stawy. Wykorzystywane są również podczas rehabilitacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru treningowego?

Wybierając rower stacjonarny, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego konstrukcję. W większości przypadków dobrym wyborem będzie popularny rower pionowy. Rower powinien być dopasowany do wzrostu. Optymalne ustawienie jest zapewnione wówczas, kiedy noga na pedale znajdującym się w najniższej pozycji jest lekko zgięta. Jeśli jest całkowicie wyprostowana, siodełko jest zbyt wysokie. Kompromisem są rowery, które posiadają możliwość regulacji wysokości siodełka lub kierownicy. Duże znaczenie ma także waga osoby ćwiczącej. Trzeba sprawdzić, jakie maksymalne obciążenie posiada rowerek stacjonarny. Bardzo dobrej jakości rowerki stacjonarne znajdziesz na stronie https://spokey.pl.

Jakie korzyści przynosi regularna jazda na rowerze treningowym?

Regularna jazda na rowerze treningowym daje wiele korzyści zdrowotnych. Poprawia kondycję fizyczną i ogólną wydolność organizmu. Wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej i budowę masy mięśniowej. Rower stacjonarny to doskonała alternatywa dla ćwiczeń na świeżym powietrzu. Podczas treningu cardio spalić można wiele kalorii. Dzięki temu wymodelujesz swoją sylwetkę, a także możesz pozbyć się cellulitu. 

Rowery stacjonarne: dodatkowe wskazówki

Trening wykonywany na rowerku stacjonarnym można umilić sobie słuchaniem muzyki lub oglądaniem ulubionego serialu. Pomoże to w utrzymaniu regularności ćwiczeń. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą na rowerze stacjonarnym, zacznij od krótkich dystansów. Nie warto się przeforsowywać. Wybieraj siłę oporu dostosowaną do swoich możliwości. Kondycję fizyczną i wydolność buduje się powoli, dlatego trenuj wytrwale i cierpliwie, a na pewno zobaczysz efekty swojej pracy. 

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.09.2021 08:34
Mnie mąż na urodziny kupił rowerek stacjonarny z polskiego geekbuying, sama chciałam, bo trochę za bardzo pozwoliłam sobie z jedzeniem i się to odłożyło w boczki. Szczerze nie potrzebowałam wymyślnych funkcji. Najważniejsze oby działał i pookazywał dystans, czas i spalone kalorie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie