Kiedy spakować torbę do porodu?

Czas oczekiwania na przyjście na świat nowego członka rodziny jest wyjątkowy.
Kiedy spakować torbę do porodu?
26.08.2021

To również okres intensywnych przygotowań, nie tylko do pojawienia się malucha w domu, ale także samego porodu. Obok regularnych badań, kompletowania wyprawki, również młoda mama musi mieć przygotowane niezbędne akcesoria do pobytu na porodówce, bez względu na plany. Przeczytaj, kiedy spakować torbę do porodu, co powinno się w niej znaleźć i na co zwrócić największą uwagę.

Za poród w terminie uznawany jest ten, który następuje pomiędzy 38 a 40 tygodniem ciąży. Dlatego najlepszą, uniwersalną odpowiedzią na pytanie kiedy spakować torbę do porodu jest określenie - przed planowanym terminem porodu. Jednak zwykle warto mieć gotową torbę do szpitala dużo wcześniej. Podstawowe rzeczy, takie jak kosmetyki i środki higieniczne, koszula do porodu, ręcznik czy butelka wody i sucha przekąska mogą być już gotowe po zakończeniu drugiego trymestru ciąży.

Torba do porodu, do szpitala i dla noworodka na wyjście

Warto zauważyć, że wiele zapobiegliwych przyszłych mam szykuje nie jedną, a dwie lub nawet trzy torby na okoliczność pobytu w szpitalu w okresie ciąży, porodu i wyjścia do domu. Czym będą się one różnić? Oto podstawy:

torba do szpitala torba do porodu torba na wyjście
dla mamy dla mamy i dziecka dla dziecka
kosmetyczka z wyposażeniem, ręczniki, koszula nocna lub piżama, szlafrok, ładowarka do telefonu środki higieniczne, kosmetyki, koszula do porodu i ubranie na zmianę, ręcznik, ubranka i kocyk dla noworodka (w zależności od wymogów szpitala), akcesoria do karmienia ubranka do wyjścia ze szpitala, pieluszki, chusteczki, krem

Kiedy spakować torbę do porodu, do szpitala czy na wyjście po porodzie? To kwestia indywidualna, jednak warto być gotową dużo wcześniej, bo gdy rozpoczyna się akcja porodowa czy zachodzi najczęściej nagła konieczność hospitalizacji, mało kto ma czas na szczegółowe przygotowania.

Kiedy spakować torbę do porodu/

Zawartość torby do porodu

Jeżeli wiesz już mniej więcej, kiedy spakować torbę do porodu, zadecyduj jaka torba będzie do tego celu najlepsza. Warto wybrać niewielki model, ale mieszczący wszystkie niezbędne rzeczy. Z pewnością dobrze będzie, gdy będzie miała kilka mniejszych kieszonek i będzie mieściła:

  • koszulę do porodu,
  • odzież na zmianę,
  • ręcznik,
  • podręczną kosmetyczkę z podstawową zawartością,
  • środki higieniczne - podkłady poporodowe, podpaski,
  • dokumenty medyczne,
  • drobne pieniądze na bieżące potrzeby,
  • ładowarkę do telefonu, ewentualnie coś do czytania.

To, jakie dokładnie rzeczy będą Ci potrzebne, warto dowiedzieć się wcześniej w szpitalu, szkole rodzenia, czy też od położnej, gdyż wymagania mogą zależeć od konkretnego miejsca, oddziału.

Na portalu https://swiat-rodzicow.pl/ znajdziesz więcej przydatnych porad odnośnie ciąży i przygotowania się do porodu, a także wychowania i zabawy z dzieckiem.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.08.2021 09:56
Ja już miesiąc przed miałam gotową torbę, jak tylko dowiedziałam się że będziemy mieli córkę to zamówiłam wyprawkę z sensillo, kupiłam ubranka. Mąż zajął się urządzaniem pokoju.
odpowiedz
Ulka (Ocena: 5) 26.08.2021 11:21
Torbę miałam już spakowaną ok 34 tygodnia. Miałam tylko kilka rzeczy do dorzucenia. Między innymi biobidet gruszkę, kilka ubrań, jakieś majtki. Więc 5 min i byłabym gotowa do wyjścia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie