Dlaczego Prosecco Treviso jest takie wyjątkowe i czym różni się od tego klasycznego?

Sprawdźcie nasz przewodnik po świecie prosecco!
Dlaczego Prosecco Treviso jest takie wyjątkowe i czym różni się od tego klasycznego?
fot. Ogrody Wisła
29.07.2021

Lubicie prosecco? Zgadujemy, że tak! Kto nie kocha tych lekkich, orzeźwiających bąbelków, najlepiej pitych w towarzystwie najlepszych przyjaciół? Prosecco to bodaj najpopularniejsze wino musujące, którego nie może zabraknąć w żadnym szanującym się barze czy restauracji. To idealny trunek na lato! Jedną z odmian prosecco jest to pochodzące z Treviso. Co warto o nim wiedzieć?

Co wyróżnia Prosecco Treviso?

Wszystkie wina, które posiadają w swojej nazwie słowo „prosecco” pochodzą z Veneto – regionu leżącego w północno-wschodniej części Włoch. Najważniejszy biały szczep winorośli, którego używa się do wyrobu prosecco, nazywa się glera. Musi on stanowić minimum 85% mieszanki wszystkich szczepów, z których wyprodukowano dane wino.

Warto wiedzieć, że w zależności od tego, z jakiej apelacji winiarskiej Veneto pochodzi prosecco, na butelce możemy znaleźć dodatkowe oznaczenie geograficzne. Jednym z nich jest Treviso. To nazwa gminy, a zarazem apelacji w Veneto, w której powstają jedne z najlepszych prosecco w regionie. Jeżeli na butelce widzimy nazwę „Treviso”, to mamy pewność, że winogrona użyte do produkcji tego wina pochodzą wyłącznie z tej gminy i samo wino również wytworzono właśnie tam. Takiej pewności z kolei nie mamy, jeżeli na etykiecie widnieje sama nazwa „Prosecco”.

Jeżeli chcecie poznać różnicę między tym, jak smakuje prosecco z Treviso i klasyczne prosecco, Stock Polska ma dla Was fantastyczną niespodziankę! Koniecznie odwiedźcie jedną ze stref Prosseco & Friends, w których będziecie mogły spędzić czas z przyjaciółmi w upalne popołudnie, delektując się orzeźwiającym Stock Prosecco Treviso lub nowością: Stock Prosecco Rosé. I poczuć różnicę! Stock Prosecco będzie dostępne również w butelkach o pojemności 200 ml, które idealnie sprawdzają się na plenerowe wypady.

W strefach Prosecco & Friends nie zabraknie stref chill-out z leżakami i huśtawki z neonem, która aż się prosi o sesję zdjęciową z kieliszkiem prosecco! Przewidziane są ponadto atrakcje z Cocktail Truckiem Stock Prosecco w roli głównej. Będzie się działo!

Ogrody Wisła

fot. Ogrody Wisła

 

Oto lista stref Prosecco & Friends w całej Polsce:

Zegrze – Beach Bar Promenada
Brwinów – Wake Family
Warszawa – Ten Bar / Wilanów
Gdańsk – Projekt Brzeźno
Białka Tatrzańska – Hotel Bania
Lublin – Relaks
Wrocław – Stara Odra Beach Bar
Gdańsk – Piach I Woda
Rydzewo – Gospoda Pod Czarnym Łąbędziem
Toruń – Ogród Bulwar Filadelfijski 1
Poznań – Stary Port Beach Bar
Wrocław – Nadodrze
Warszawa – Ogrody Wisła

 

To nie wszystko! Kupując butelkę Stock Prosecco Treviso lub Stock Prosecco Rosé, możecie wziąć udział w konkursie! Co dwa tygodnie macie szansę wygrać przepiękny rower miejski Donatella marki Plumbike ze stylowymi akcesoriami: wiklinowym koszykiem, pokrowcem na siodełko i designerskim dzwonkiem.

Ogrody Wisła

fot. Ogrody Wisła

Ponadto, co dwa tygodnie do wygrania jest również genialny kosz piknikowy ze sztućcami, talerzami i kieliszkami dla dwóch osób. Jedna i druga nagroda z pewnością przyda się podczas letnich wypadów za miasto!

Ogrody Wisła

fot. Ogrody Wisła

Wszystkie szczegóły konkursu znajdziecie pod tym linkiem: www.prosecconapiknik.pl/konkurs/.

 

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie