Zmiany w systemie rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. Czy Polkom uda się wywalczyć sukces?

25 maja ruszyła Liga Narodów w siatkówce kobiet.
Zmiany w systemie rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. Czy Polkom uda się wywalczyć sukces?
fot. materiały prasowe
31.05.2021

Przed nami prawie miesiąc rozgrywek oraz kilkanaście meczów do obejrzenia. Z powodu pandemii COVID-19 Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) wyjątkowo zdecydowała się zmienić system rozgrywek. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w jednej miejscowości, mowa tu o włoskim Rimini. Mecze będą rozgrywane na dwóch halach sportowych. Podobnie jak przedtem, w Lidze Narodów udział weźmie 16 kadr narodowych, które zagrają systemem „każdy z każdym”.

Z powodu pandemii Międzynarodowa Federacja Siatkówki odwołała turnieje kwalifikacyjne. Skutkiem tego jest pewność utrzymania się przez siatkarki polskiej reprezentacji, które w ten sposób nie muszą martwić się o spadek. Po fazie zasadniczej cztery reprezentacje z najlepszym bilansem zmierzą się w Final Four. Rozgrywki te odbędą się w dniach 24-25 czerwca. Jak wygląda kadra Polek? Z kim zagrają nasze siatkarki w najbliższych tygodniach? Przedstawiamy skład oraz terminarz rozgrywek.

Liga Narodów FIVB. Kogo zabrał ze sobą trener reprezentacji Polski?

Kontuzja jednej z zawodniczek zmusiła do zmiany swojej koncepcji selekcjonera kadry. Martyna Gajber została zastąpiona przez Karolinę Drużkowską z powodu kontuzji. Sztab medyczny nie chciał ryzykować oraz narażać zawodniczki na mocniejszy uraz. 

Trener Jacek Nawrocki zdecydował się zgłosić 17 zawodniczek do gry w Lidze Narodów: trzy rozgrywające, cztery zawodniczki środkowe, sześć przyjmujących oraz po dwie atakujące i libero. Jak wygląda cały skład, który pojechał do Rimini?

Rozgrywające:

Marta Krajewska (Developres SkyRes Rzeszów), Martyna Łazowska (Grot Budowlani Łódź), Julia Nowicka (Allianz MTV Stuttgart)

Środkowe:

Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (E.leclerc Moya Radomka Radom), Aleksandra Gryka (Women Of Troy Los Angeles, USA), Agnieszka Kąkolewska (Grupa Azoty Chemik Police) 

Przyjmujące:

Martyna Czyrniańska (SMS PZPS Szczyrk), Monika Fedusio, Zuzanna Górecka (obie Grot Budowlani Łódź), Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police), Olivia Różański (DPD IŁCapital Legionovia Legionowo), Karolina Drużkowska (BKS Bostik Bielsko-Biała) 

Atakujące:

Malwina Smarzek (Igor Gorgonzola Novara), Magdalena Stysiak (Savino del Bene Scandicci) 

Libero:

Maria Stenzel (bez klubu, ostatnio Grot Budowlani Łódź), Monika Jagła (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz)

Terminarz rozgrywek – z kim zmierzą się Polki w najbliższych tygodniach?

Kalendarz spotkań w Lidze Narodów jest dosyć mocno napięty. Reprezentacje grają nierzadko 3 dni z rzędu. Reprezentantki Polski w ciągu 27 dni zagrają 15 spotkań. Duże znaczenie może mieć zarządzanie siłami przez trenera Jacka Nawrockiego. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę ewentualną kwalifikację do Final Four. Newsy z turnieju Ligi Narodów Kobiet przeczytasz na sport.betfan.pl.

Oto terminy kolejnych meczów:

 • Belgia – Polska (1 czerwca, g.13.00) 
 • Polska – Dominikana (2 czerwca, g.18.00) 
 • Kanada – Polska (6 czerwca, g.18.00) 
 • Polska – Holandia (7 czerwca, g.18.00) 
 • Japonia – Polska (8 czerwca, g.15.00) 
 • Polska – Brazylia (12 czerwca, g.21.00) 
 • Tajlandia – Polska (13 czerwca, g.19.30) 
 • Niemcy – Polska (14 czerwca, g.15.00) 
 • Polska – USA (18 czerwca, g.18.00) 
 • Chiny – Polska (19 czerwca, g.16.00) 
 • Rosja – Polska (20 czerwca, g. 16.00)

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie