Wielkie przeceny nie tylko w Black Friday. Kiedy jeszcze można złapać okazje?

Ceny warto śledzić nie tylko na Black Friday!
Wielkie przeceny nie tylko w Black Friday. Kiedy jeszcze można złapać okazje?
fot. Brooke Lark / Unsplash
05.05.2021

Przypadający na końcówkę listopada Black Friday to czas, który wielu osobom jednoznacznie kojarzy się z dużą ilością promocji. Prawdą jest, że można się wtedy natknąć na naprawdę świetne okazje, ale szukając konkretnych produktów w atrakcyjnych cenach, warto śledzić oferty sklepów również poza okresem Czarnego Piątku.

Najlepiej kupować poza sezonem

Duża ilość promocji związana z listopadowym Black Friday nie musi wcale oznaczać, że jest to najlepszy czas na dokonywanie zakupów. Ceny niektórych produktów, takich jak chociażby obuwie lub ubrania, zależą głównie od pory roku i związanych z nimi kolekcji. Przykładowo, jeśli zależy Ci na zakupie butów sportowych na lato, to warto rozejrzeć się za konkretnym modelem jeszcze podczas zimy. Wiele sklepów oferuje wtedy produkty w bardzo atrakcyjnych cenach, które często są objęte dodatkowymi kodami rabatowymi.

Podobnie wygląda kwestia zakupu np. ciepłych kurtek lub sprzętu narciarskiego – ceny podczas wiosennych obniżek będą zdecydowanie bardziej przystępne. Dodatkowo wiele sklepów (szczególnie internetowych) posiada duże ilości towaru, dlatego znalezienie odpowiedniego rozmiaru albo wzoru produktu wcale nie musi być trudne. 

Warto być cierpliwym

Dobrą dla portfela praktyką jest również monitorowanie poświątecznych wyprzedaży. Jeżeli chcesz kupić na przykład telewizor albo inny sprzęt RTV, to istnieje bardzo duża szansa, że sklepom nie uda się sprzedać wszystkich towarów, które przygotowały z myślą o  świątecznych prezentach i duża ich część zacznie zalegać na magazynach. Po pewnym czasie takie produkty będą dostępne w dużo niższej cenie, ponieważ producentom będzie zależeć na zwolnieniu miejsca na najnowsze towary. Z tego powodu warto czasem wykazać się cierpliwością i po prostu poczekać na atrakcyjne obniżki. 

Nieoczekiwane promocje można przewidzieć

Szukając konkretnego produktu w atrakcyjnej cenie, warto monitorować oferty sklepów w okolicy takich wydarzeń jak walentynki czy Dzień Kobiet. Promocje nie muszą być zawsze powiązane z danym świętem. Przykład? Dzień Dziecka nie oznacza, że obniżką zostaną objęte jedynie zabawki. Wiele sklepów czeka po prostu na dobrą okazję do zorganizowania ciekawej wyprzedaży. Warto wtedy zobaczyć, czy poszukiwany przez Ciebie produkt nie został nagle objęty specjalną, ograniczoną czasowo promocją, dzięki czemu będziesz mogła go dostać w dużo niższej cenie. 

Warto śledzić nadchodzące nowości

Jeżeli dany produkt zostaje zastąpiony przez kolejną wersję albo model, to najczęściej wiąże się to z solidną obniżką jego wcześniejszej ceny. Bardzo dobrym przykładem jest rynek telefonów komórkowych. Jeżeli dana firma wprowadza do sprzedaży smartfon najnowszej generacji, to urządzenia sprzed pół albo całego roku bardzo szybko trafiają na wyprzedaże, ponieważ do magazynów trafia nowszy towar. Fakt, że dany produkt nie jest całkowitą nowością, nie musi oznaczać, że ma słabe parametry i nie jest większej uwagi. Jeśli chcesz upić markowy towar, który dodatkowo będzie bardzo atrakcyjny cenowo, to przejrzenie starszych kolekcji oraz poprzednich generacji produktu będzie dobrą decyzją.

Śledzenie cen jest praktyką umożliwiającą bliższe poznanie obecnych w handlu mechanizmów i chwytów marketingowych. Dzięki dobrej znajomości kilku podstawowych zasad masz szansę zaoszczędzić trochę pieniędzy i znaleźć konkretny produkt w atrakcyjnej cenie nie tylko podczas takich wyprzedaży jak Black Friday, ale również w pozostałej części roku. 

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie