Czy nowe gadżety wyprą tradycyjne palenie?

Są coraz bardziej popularne nie tylko wśród młodych ludzi.
Czy nowe gadżety wyprą  tradycyjne palenie?
fot. Instagram @glo__hyper
30.04.2021

Z roku na rok przybywa osób, które chciałyby uwolnić się od szkodliwego wpływu dymu tytoniowego. Powód jest prosty: nie ma już chyba osoby, która wątpiłaby w to, że zawarte w dymie substancje smoliste powodują szereg bardzo groźnych chorób, z nowotworami na czele. Z drugiej strony skuteczne pożegnanie się z silnie uzależniającą nikotyną nie jest łatwe. Od kilku lat istnieje na rynku skuteczne rozwiązanie tego problemu. Mowa o e-papierosach i podgrzewaczach tytoniu. Na czym polega ich działanie i z czego wynika ich rosnąca popularność?

Mniej toksyczne alternatywy dla papierosa zdobywają rynek

Wśród palaczy pojawiły się nowe potrzeby, które nie uszły uwadze koncernów tytoniowych. Firmy te stworzyły szereg alternatyw dla tradycyjnych papierosów. Wśród nich znajdują się e-papierosy i   podgrzewacze tytoniu. Dzięki doświadczeniu podobnemu do tradycyjnego palenia te urządzenia dają szansę na zerwanie z papierosami raz na zawsze.

Fot. Priscilla du Preez / Unsplash

Dlaczego palacze tak polubili te urządzenia? Ich sukces tkwi w przede wszystkim w tym, że nie wydzielają dymu ani nieprzyjemnego zapachu. Według kilkudziesięciu badań międzynarodowych uznanych naukowców e-papierosy i podgrzewacze tytoniu zostały uznane za mniej toksyczne od tradycyjnych papierosów o 90-95 proc., ponieważ w wyniku ich używania nie powstają substancje smoliste, czyli dym. W przypadku e-papierosów wytwarza się bowiem aerozol, a w podgrzewaczach, jak sama nazwa wskazuje, podgrzewany jest wkład tytoniowy. E-papierosy mogą być też pomocne przy rzucaniu palenia. Autorzy najnowszego raportu Public Health England (PHE), brytyjskiej instytucji zdrowia publicznego, stwierdzili, że e-papierosy są nawet bardziej skuteczne jako narzędzie wspomagające rzucenie palenia, niż tzw. nikotynowa terapia zastępcza, czyli np. gumy lub plastry antynikotynowe.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GLO (@glo__hyper)

Warto jednak mieć na uwadze, że należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych produktów.Np. podgrzewacze glo Hyper zostały poddane gruntownym badaniom: 44 testom behawioralnym, 164 analizom chemicznym, 46 badaniom klinicznych i 75 testom. Ich celem było określenie wpływu tych podgrzewaczy na komórki organizmu. Z kolei zdaniem dra Michała Kozłowskiego, prezesa zarządu eSmoking Institute, w przypadku e-papierosów należy doprowadzić do takiej sytuacji, by konsument nie mógł w produkcie nic zmieniać, by sięgał po produkt finalny, którego recepturę i ostateczny skład wcześniej zbadano.

Czy e papierosy i podgrzewacze  rzeczywiście wyprą tradycyjne papierosy? Być może przekonamy się o tym już za kilka lat.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie