Zakupy online: 5 rzeczy o których powinnaś wiedzieć

Kupowanie przez Internet wiąże się z kilkoma aspektami, nad którymi często się nie zastanawiamy.
Zakupy online: 5 rzeczy o których powinnaś wiedzieć
fot. unsplash
27.01.2020

Zakupy online są szybką, wygodną i bardzo przyjemną formą, dlatego też cieszą się taką popularnością. Przez Internet możemy kupić dosłownie wszystko, nie wychodząc z domu, a zakupy dostaniemy pod same drzwi. Jednak kupowanie przez internet wiąże się z kilkoma aspektami, nad którymi często się nie zastanawiamy. Warto wiedzieć o tych 5 rzeczach.

Zobacz też: Lidl uruchomi sklep internetowy. Wiemy, co będzie można w nim kupić

5 aspektów zakupów online, o których warto wiedzieć

fot. unsplash

Nie są w 100% bezpieczne

Robiąc zakupy online podajemy swoje dane, także nierzadko numer karty kredytowej. Niektórzy hakerzy bez problemu są w stanie wykraść nasze dane, dlatego najlepiej korzystać z bezpiecznych form płatności takich jak np. PayPal czy Blik. 

Istnieją ukryte koszty 

Zazwyczaj oprócz kosztu samego produktu musimy również pokryć koszty przesyłki i ewentualnego zwrotu. Tak, więc płacimy więcej niż kupując ten sam produkt w sklepie stacjonarnym.

Opinie klientów nie zawsze mają wiele wspólnego z rzeczywistością

Decydując się na zakup przez internet często sięgamy po opinie klientów, co nie zawsze jest dobre. Pamiętajmy, że każdy z klientów ma inne oczekiwania, dlatego w zależności od produktu opinie te mogą bardzo różnić się od siebie. 

Możesz spotkać się z oszustwem

W internecie istnieje spore ryzyko trafienia na oszusta. Oczywiście nie grozi nam to w znanych sklepach, jednak niekiedy cena jest tak kusząca, że decydujemy się na zakupy w nieznanym sklepie internetowym. Dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić danego sprzedawcę, zadzwonić pod dostępny numer i upewnić się, że sklep nie jest atrapą. 

Rozmiary nie zawsze odzwierciedlają rzeczywiste dane

Tyczy się to oczywiście odzieży i obuwia. Kupując ubrania przez internet kierujemy się podaną przed producenta rozmiarówką, która często okazuje się po prostu nietrafiona. Jest to zatem pewne ryzyko, które może równać się z poniesieniem dodatkowych kosztów zwrotu. 

Zobacz też: „Myślałam, że to cyrkowy namiot”. Internauci kpią z sukienki, którą ta dziewczyna kupiła przez Internet

Polecane wideo

Zakupy nie zawsze poprawiają humor. Na widok tych ciuchów klientki wpadły w czarną rozpacz
Zakupy nie zawsze poprawiają humor. Na widok tych ciuchów klientki wpadły w czarną rozpacz - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie