6 rzeczy, które każda kobieta doceni dopiero po 30-tce

Czy trójka z przodu może rzeczywiście coś zmienić?
6 rzeczy, które każda kobieta doceni dopiero po 30-tce
fot. unsplash
28.01.2020

Choć mówi się, że wiek to tylko liczba, wraz z upływem lat zmieniamy nasze postrzeganie na pewne sprawy i zaczynamy doceniać rzeczy, które do tej pory były dla nas przyziemne. Początek nowej dekady to czas refleksji, nowych postanowień i wyzwań. W rozmowie z kilkoma kobietami dowiedziałyśmy się, co każda z nich doceniła w swoim życiu po ukończeniu 30 lat.

Zobacz też: To właśnie w tym wieku jesteśmy najbardziej niezadowoleni z życia. Nic nas już nie cieszy

fot. unsplash

Rzeczy, które każda kobieta doceni dopiero po 30-tce

Rodzina i przyjaciele

Będąc zbuntowanymi nastolatkami często spychamy relacje rodzinne na drugi plan. Na późniejszym etapie życia najważniejsza jest dla nas kariera, która pochłania nasz cały czas i oddala od przyjaciół. Dopiero po 30-tce, kiedy mamy za sobą pierwsze awanse, wzloty i upadki zaczynamy doceniać wartość rodziny oraz obecność przyjaciół w naszym życiu. Bez nich wszystko inne po prostu nie miałoby sensu...

Natura

Po 30-tce raptem okazuje się, że istnieje inny świat niż tylko ekrany komputerów i smartfonów. Zaczynamy zwracać większą uwagę na otaczającą nas przyrodę, doceniamy ciszę, spokój i śpiew ptaków. Choć mając 30 lat nadal jesteśmy bardzo młodzi i mamy całe życie przed sobą, to właśnie w tym okresie zauważamy rzeczy na które do tej pory nie zwracaliśmy większej uwagi. Natura jest niesamowita, a do tego dużo starsza niż kiedykolwiek my będziemy.

Czas

Czas jest bezlitosny i niezależnie od wieku płynie tak samo. Jednak dopiero po 30-tce zauważamy, że czas leci nieubłaganie, a my zaczynamy doceniać każdą chwilę. Nie chcemy już tracić czasu na spanie, bardziej planujemy swój dzień i obowiązki. 

Czas dla siebie

Nawet jeśli jesteś duszą towarzystwa i nie lubisz spędzać samotnych wieczorów, po 30-tce zaczniesz doceniać swoje towarzystwo. Poranna kawa w samotności albo nawet spacer do sklepu spożywczego będzie dla Ciebie świetnym sposobem na spędzenie czasu ze swoimi myślami. 

Marzenia

Gdy zbliżamy się do 30-tki jesteśmy bardziej świadomi, że czas ucieka, a nasze marzenia wciąż gdzieś tkwią w przestworzach. Nigdy nie jest za późno, żeby podążać za swoimi marzeniami i rozwijać swoje talenty. Ukończenie 30-tki da nam kopa i w końcu zaczniemy działać w tym kierunku.

Siebie

Młode kobiety często popadają w kompleksy. Dzieje się tak głównie z powodu rówieśników, którzy nie mają litości i wielokrotnie przekraczają granice. Po 30-tce w końcu zaakceptujesz siebie i zaczniesz doceniać to, jaką osobą jesteś. Idealnie ułożone włosy czy płaski brzuch nie są najważniejsze w życiu. I w końcu to zrozumiesz...

Zobacz też: Najbardziej pożądane zawody na Tinderze. W tych branżach nie narzekają na samotność

Polecane wideo

Z takim ciałem miała być niewidzialna dla facetów. Okazało się jej największym atutem
Z takim ciałem miała być niewidzialna dla facetów. Okazało się jej największym atutem - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.01.2020 11:12
Dodałabym jeszcze to, że zaczynamy widzieć świat takim, jaki naprawdę jest, a nie takim, jakim chcielibyśmy go widzieć. Dotyczy to pracy, podróży, zdrowia, pieniędzy, znajomych, współpracowników, a nawet rodziny. Spadają nam z nosa różowe okulary i przestajemy być naiwni. Rzeczywistosc niestety jest brutalna i trzeba umiec się ustawić.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.01.2020 10:50
Ja mam na odwrót - do 30 kompletnie nie obchodziło mnie, że nie umiem się ubrać czy ładnie uczesać. Byłam w stanie pójść do szkoły nieumalowana(by myślałam, że i tak to nikogo nie obchodzi) . Dopiero mając 32 lata na karku widzę, jak istotne są takie rzeczy i jak płytko ludzie siebie oceniają.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.01.2020 09:01
Ja zaczynam doceniać portale, które szanują czytelnika i katują go przesadną ilością reklam.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.01.2020 07:26
Mam 26 lat i czas przecieka mi już przez palce :(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.01.2020 07:05
A gdzie najważniejsze, czyli pieniądze i zdrowie? Mając naście lat wydaję się nam że jesteśmy niezniszczalni i zawsze jakoś to będzie...a guzik prawda. Zaczynamy dopiero coś doceniać jak to tracimy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie