15 rzeczy, których nie czyścimy, a powinniśmy robić to regularnie!

Znajduje się na nich więcej bakterii, niż na muszli klozetowej.
15 rzeczy, których nie czyścimy, a powinniśmy robić to regularnie!
Źródło: Pixabay
28.05.2018

Dla większości z nas sprzątanie jest niezbyt przyjemną czynnością, którą wykonujemy, bo po prostu musimy. Każdy ma wypracowany swój styl robienia porządków w domu i z reguły wykonuje je mechanicznie i trochę bezmyślnie. Codzienne zmywanie naczyń, raz w tygodniu wysprzątanie łazienki i pościeranie podłóg, a przed świętami umycie okien i wytrzepanie dywanów. To jednak za mało, bo są miejsca i rzeczy, w których znajduje się więcej baterii niż nam się wydaje i nie wiedząc dlaczego ciągle zapominamy o tym, aby je wyczyścić.

Zobacz również: Tajemnica znikających w czasie prania skarpetek ROZWIĄZANA. Wiemy, gdzie ich szukać

Szafki i szuflady w kuchni

Miejsca, w których przechowujemy artykuły spożywcze powinny świecić czystością, bo w końcu trzymamy tam coś, co później jemy. Tymczasem pełno w nich okruchów, rozsypanego jedzenia i kurzu, które stanowią dobrą pożywkę dla moli spożywczych. Dodatkowo na szafkach osadza się tłuszcz i para ulatniające się podczas gotowania.

Lodówka

Lodówka podobnie jak szafki jest pomijana w trakcie sprzątania, a przecież te wszystkie produkty, które w niej trzymasz przechodzą wcześniej przez wiele rąk i miejsc. Nie wiesz w jaki sposób były transportowane i gdzie przetrzymywane.

Kosz na śmieci

Pomimo tego, że używasz worków na śmieci, to pojemnik do przetrzymywania odpadów jest wylęgarnią bakterii. Często folia przedziera się i na dnie kosza zalegają np. resztki wyrzuconego jedzenia. Fuj!

pixabay

Klamki i uchwyty

Wszyscy domownicy łapią za nie codziennie niezależnie od tego czy mają czyste czy brudne ręce, dlatego powinny być regularnie czyszczone.

Klucze

Otwieramy nimi drzwi wracając  do domu, gdzie po drodze mieliśmy styczność z mnóstwem bakterii np. w komunikacji miejskiej. Dodatkowo trzymamy je w różnych miejscach: torebki, skrytki samochodowe czy szuflady w pracy.

Karty płatnicze

Codziennie przykładasz je do terminali, które są nieustannie używane przez wiele osób, lub podajesz sprzedawcom. Na kartach płatniczych jest mnóstwo bakterii, dlatego staraj się jak najczęściej przecierać je wilgotnymi chusteczkami antybakteryjnymi

Zobacz również: Cały Internet śmieje się z jej salonu. Myślała, że tak wygląda posprzątany pokój

pixabay

Pilot do telewizora

Leżysz przed TV na kanapie z mnóstwem przekąsek i co chwilę zmieniasz kanały (brudnymi palcami). Jeśli ten obraz jest ci znajomy, to już wiesz, dlaczego powinnaś regularnie czyścić pilot do telewizora.  

Zasłonka prysznicowa

Na kotarze zalegają łazienkowe bakterie oraz osad z mydła i szamponu. I jest to rodzaj brudu, który łatwo dostrzec gołym okiem, ale wiele z nas notorycznie udaje, że go nie dostrzega.

Zabawki

Dzieci nie zwracają uwagi gdzie kładą klocki, samochodziki czy lalki. Często lądują na trawniku czy w piaskownicy, a później są zanoszone do domu, dlatego musisz je regularnie i dokładnie czyścić.

Meble ogrodowe

Co prawda deszcz zmyje z nich kurz, ale to tylko powierzchowne czyszczenie. Krzesła i stoły, które trzymasz przez kilka dni w ogrodzie należy czyścić odpowiednimi detergentami nie tylko pod koniec sezonu.

Zobacz również: Tak mieszka Kasia Tusk

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie