Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup już po raz dwunasty!

12. edycja zaczyna się 11. czerwca.
Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup już po raz dwunasty!
07.06.2018

O początkach kobiecego golfa pisano już w XVI w. Jego prekursorką była niezwykła kobieta - Maria Stewart - królowa Szkocji. To właśnie na Wyspach w połowie XIX w. utworzono pierwszy kobiecy klub golfowy, a w 1894 roku zorganizowano pierwszy turniej dla pań. Pierwsze golfistki musiały być na greenie w obowiązkowym kapeluszu i sukni do kostek, a uderzając piłkę uważać, aby nie opierać kija na ramieniu, bo uważano to za nieeleganckie.

Dziś kobiety kochają ten piękny sport z wzajemnością. W rankingu magazynu „Golf for Women” najbardziej wpływowych pań grających w golfa znalazły się była sekretarz stanu USA Condoleezza Rice, czy żona Billa Gatesa, Melinda. O swojej pasji do golfa mówi też aktorka Catherine Zeta-Jones.

W Polsce Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup to najbardziej prestiżowe wydarzenie wśród imprez organizowanych wyłącznie dla pań i jedno z najbardziej prestiżowych w tej części Europy. W tym roku golfistki już po raz dwunasty spotkają się na tym międzynarodowym turnieju.

 W dniach 11-12 czerwca uczestniczki rywalizować będą na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Dr Irena Ladies’ Golf Cup to dwa dni sportowej rywalizacji w międzynarodowym gronie. Turniej, będący jednym z najbardziej cenionych i prestiżowych kobiecych wydarzeń golfowych w tej części Europy, rozegrany zostanie na 36. dołkach, a towarzyszyć mu będą konkursy dodatkowe. Panie zagrają o wyjątkowe nagrody, wśród których znajdą się m.in. statuetki od YES, nagrody od Deutsche Banku, marki TAG HEUER, Chervo. A to wszystko w szampańskiej atmosferze, w którą zadba nowy partner turnieju – G.H. Mumm Champagne.

Poza właściwym turniejem zawodniczki wezmą udział w dodatkowych konkursach, takich jak Longest Drive, czy Nearest to the Pin z wyjątkowo luksusowymi i kobiecymi nagrodami. Dla początkujących odbędzie się Akademia Golfa, podczas której Panie zapoznają się z etykietą oraz regułami gry w golfa.

Po raz pierwszy partnerem tego najbardziej prestiżowego amatorskiego turnieju dla kobiet jest Porsche Centrum Warszawa. Jedną w wyjątkowych tegorocznych nagród będzie również wyjazd na prestiżowy turniej do Cannes, którego partnerem jest marka Dr Irena Eris.

Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup to nie tylko sportowe emocje i wyjątkowe spotkanie towarzyskie.  To również okazja do relaksu i możliwość skorzystania z oferty pięciogwiazdkowego Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Turniej z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestniczek nie tylko z Polski, tegoroczne uczestniczki będą reprezentowały m.in. Estonię, Szwecję, USA czy Austrię.

Sekret tego niepowtarzalnego wydarzenia ukryty jest w elegancji dyscypliny jaką jest golf  – pola golfowe całego świata podczas prestiżowych turniejów stają się centrum niezwykłych sportowych i towarzyskich  wydarzeń.


Więcej o turnieju i jego uczestniczkach na: www.DrIrenaErisGolf.com  oraz www.Facebook/LadiesGolf

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie