Wesele jak z filmu: najciekawsze pomysły na ślub z wielkiego ekranu

Marzysz o ślubie i weselu rodem ze srebrnego ekranu? Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie do urzeczywistnienia wspomnianego marzenia.
Wesele jak z filmu: najciekawsze pomysły na ślub z wielkiego ekranu
14.12.2017

Uciekająca panna młoda

„Uciekająca panna młoda” to komedia romantyczna opowiadająca o dość niecodziennym problemie Maggie (Julia Roberts), która notorycznie… ucieka sprzed ołtarza. Jak się okazuje, wspomniany problem może rozwiązać wyłącznie właściwy mężczyzna i odpowiednio zaplanowana ceremonia ślubna. W przypadku Maggie kluczem do sukcesu okazał się ślub w stylu rustykalnym. Miejsce klasycznej sali zajęła łąka, a rolę bukietu ślubnego powierzono polnym kwiatom. Również wygląd panny młodej nawiązywał do klimatu rustykalnego, bowiem idealnym dopełnieniem mocno haftowanej sukni okazała się fryzura wyczarowana z rozpuszczonych, luźno ułożonych fal. Ślub w stylu rustykalnym to idealna propozycja dla wszystkich par, które cenią sobie tradycję i bliskość natury.

 

Agatha Raisin i…

Miłośniczki lekkich kryminałów z nutą humoru z pewnością znają postaci rezolutnej specjalistki od PR i pani detektyw w jednej osobie, czyli Agathy Raisin. To właśnie na podstawie opisywanej serii powieści autorstwa M.C. Beaton powstał serial o tym samym tytule. Scenerią dla ślubu głównej bohaterki był uroczy, wiejski kościół, a grono gości stanowili wyłącznie najbliżsi przyjaciele Agathy. Sama pani detektyw miała na sobie białą garsonkę i eleganckie szpilki w tym samym kolorze. Ten rodzaj propozycji ślubnej polecamy wszystkim parom pragnącym połączyć prostotę z elegancją. Klasyczna, ponadczasowa kreacja panny młodej będzie stanowiła wspaniały kontrast dla niewielkiego, wiejskiego kościoła i tym samym sprawi, że postać przyszłej mężatki znajdzie się dosłownie na pierwszym planie. Jeśli szukasz inspiracji na ślub w takim stylu, zajrzyj na strony poświęcone filmom z wesela, by zobaczyć, jak może to wyglądać w prawdziwym życiu.

 

Ślubne wojny

Ty i Twoja najbliższa przyjaciółka od dziecka marzyłyście o ślubie niczym z prawdziwej bajki? Podobna sytuacja miała miejsce w życiu głównych bohaterek „Ślubnych wojen” czyli Liv Lerner (Kate Hudson) i Emmy Allan (Anne Hathaway). Osią tej przezabawnej komedii romantycznej jest spór o… piękniejszy ślub i wesele. Dziewczyny robią wszystko, aby ich stylizacje zapierały dech w piersi, podobnie zresztą jak każdy inny element organizowanej uroczystości. Naturalnie nie namawiamy cię do wejścia w konflikt z najbliższą przyjaciółka, niemniej jednak opisywany film stanowi wręcz skarbnicę inspiracji dla wszystkich panien młodych, które pragną zorganizować uroczystość w stylu glamour. Elegancka, zdobiona sala, tort złożony z kilku pięter i bogato zdobione obrączki to zaledwie czubek góry lodowej wspomnianych inspiracji. Oglądając opisywany film, koniecznie zwróć uwagę na suknie ślubne głównych bohaterek. Kreacja Liv stanowi wręcz podręcznikowy przykład śnieżno-białej kreacji w stylu księżniczki. Uzupełnieniem stylowego gorsetu jest rozłożysty, tiulowy dół pozbawiony dodatkowych zdobień. Panna młoda ma w dłoniach kontrastującą, fioletową wiązankę róż, natomiast jej talia jest przewiązana szarą wstążką. Zupełnie inaczej prezentuje się suknia Emmy. Kreacja w kolorze ecru wykonana została w stylu syrenki. Dziewczyna zrezygnowała z welonu oraz dodatkowej biżuterii, stawiając akcent właśnie na wspomnianą kreację. Wesela zorganizowane w opisywanym stylu znajdziesz na stronie fotograf-wesele.pl.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie