Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Dziennikarze są przekonani, że prezydencka córka popularnością przebije Olę Kwaśniewską i Kasię Tusk.
Kinga Duda -  nowa ikona stylu?
Fot. ONS
23.08.2015

Córki prezydentów i premierów zawsze wzbudzają zainteresowanie opinii publicznej. Przez lata media przyglądały się Aleksandrze Kwaśniewskiej, córce Aleksandra Kwaśniewskiego, który sprawował urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995-2005. Wybuch popularności Oli Kwaśniewskiej przypadł na okres po skończonej prezydenturze jej ojca – w 2006 roku wystąpiła w „Tańcu z gwiazdami” (zajęła drugie miejsce). Współpracowała z telewizją TVN, stacją radiową Planeta FM, jest współprowadzącą programu „Mała czarna” (TV4).

Media przyglądały się też poczynaniom dwóch innych prezydenckich córek – Marii Wiktorii Wałęsie (córka Lecha Wałęsy, prezydenta w latach 1990-1995) oraz Marcie Kaczyńskiej (córka Lecha Kaczyńskiego, prezydenta w latach 2005-2010). Znacznie większą popularność w mediach od obu pań zdobyła jednak Katarzyna Tusk, córka nie prezydenta, a premiera Donalda Tuska, który pełnił tę funkcję w latach 2007-2014. O córkach polityków ze świecznika media piszą regularnie, nawet jeśli one same nie dają im ku temu powodów. Tak stało się z Kingą Dudą.

Pierwsza córka

Kinga, nowa – jak mówi się potocznie – „pierwsza córka” zwróciła na siebie uwagę podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej. Jej ojciec Andrzej Duda pokonał pewniaka w boju o fotel prezydenta Bronisława Komorowskiego i 6 sierpnia 2015 roku został zaprzysiężony przed Zgromadzeniem Narodowym. Szczupłą, drobną blondynką od razu zainteresowały się media. W publikacjach dziennikarskich podkreślano nienaganną prezencję prezydenckiej córki, jej wyczucie stylu, podobieństwo do matki. Zaczęto się wręcz zastanawiać, czy Kinga zdetronizuje Kasię Tusk, której blog poświęcony modzie i kosmetykom „Make Life Easier” zdobył olbrzymią popularność.

Po wygranej przez Andrzeja Dudę drugiej turze wyborów prezydenckich popularność Kingi wzrosła diametralnie. Według wskaźnika Google Trends zainteresowanie Kingą podskoczyło gwałtownie – w przeciwieństwie do Kasi Tusk, której wskaźnik popularności spadał już od jakiegoś czasu.

Kinga Duda

Fot. ONS

Nie jest tajemnicą, że córka i żona miały spory udział w politycznym sukcesie Andrzeja Dudy. Przed głosowaniem Kinga powiedziała: „Ja w niedzielę zagłosuję na mojego tatę, ale nie dlatego, że jest moim tatą, tylko dlatego, że jest uczciwym człowiekiem”. Andrzejowi Dudzie nie zaszkodził nawet incydent, jaki miał miejsce przed drugą turą wyborów. W programie „Tomasz Lis na żywo” zacytowano wpis Kingi Dudy z portalu społecznościowego, z którego miało wynikać, że jeśli jej ojciec wygra wybory, to odda Amerykanom Oscara za film „Ida”. Dziennikarzowi przydarzyła się jednak ogromna wpadka, bo rzekome konto Kingi okazało się fałszywe. Lis publicznie przeprosił Andrzeja Dudę i jego córkę.

Kinga Duda

Fot. ONS

Spotkanie Kingi z Martą

Kinga musi się jednak liczyć z tym, że nie wszyscy będą jej przychylni. O tym, że bycie prezydencką córką to trudne zadanie, przekonała się Marta Kaczyńska – przed kilkoma dniami media informowały o jej spotkaniu z Kingą. „Marta chce ją ostrzec przed popełnieniem błędów. Nie jest łatwo być córką prezydenta. Nawet Aleksandra Kwaśniewska, która nie stroni przecież od świata celebrytów, boleśnie odczuła zainteresowanie mediów w dniu ślubu. Marta z pewnością będzie świetną nauczycielką dla Kingi. Szybko znalazły wspólny język, gdyż mimo różnicy wieku wiele je łączy” – poinformował media znajomy Kaczyńskiej.

Jak więc potoczy się kariera prezydenckiej córki? Na razie Kinga zdecydowała, że zostanie w Krakowie, gdzie studiuje, ma ukochanego oraz przyjaciół i nie będzie przenosić się do Warszawy, gdzie zamieszkali jej rodzice. Niektórzy już spekulują, że być może Kinga pójdzie w ślady ojca – interesuje ją prawo, jest aktywną studentką. W końcu Andrzej Duda ukończył ten sam kierunek na tym samym uniwersytecie. Kto zatem wie, jak Kindze ułoży się życie.

Ewa Podsiadły-Natorska

Kinga Duda

Fot. ONS

Ta młodzieńcza miłość

Póki co Kinga Duda nie ma zadatków na celebrytkę. Wiemy o niej niewiele. Ma 20 lat, studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jej profile w portalach społecznościowych są prywatne, a więc niedostępne dla osób z zewnątrz. Paparazzi nie byliby jednak sobą, gdyby błyskawicznie nie odnaleźli jej chłopaka. Gdy do internetu trafiły ich wspólne, romantyczne zdjęcia, dziennikarze natychmiast rozpoczęli śledztwo.

„Młodzieniec skradł serce Kingi, która poświęca mu każdą wolną chwilę. Spotyka się z nim mimo natłoku zajęć i zbliżającej się sesji na uczelni. Udało nam się podpatrzeć zakochanych kilka dni temu. Córka prezydenta elekta Andrzeja Dudy (43 l.) przyszła pod wydział Karola i czekała, aż ukochany skończy zajęcia. Potem podbiegła do niego i czule się przywitali. Ach, ta młodzieńcza miłość…” – doniósł w charakterystycznym dla siebie stylu „Fakt”. Wielkie było poruszenie w mediach, gdy chłopaka przyłapano w prezydenckim mieszkaniu rodziców Kingi.

Kinga Duda

Fot. ONS

Nie ma wątpliwości, że Kinga Duda będzie wzbudzać zainteresowanie. Gdy jej ojciec wygrywał pierwszą turę wyborów, Kinga ubrała się w różowy żakiet – sukienkę w takim samym kolorze miała na sobie jej matka, Agata Kornhauser-Duda. Nie wszystkim strój młodej dziewczyny, jej poważna fryzura i makijaż przypadły do gustu, większość internautów stwierdziła jednak zgodnie, że Kinga jest ładna i wzbudza sympatię.

Błyszczy na tle innych

Odtąd wszystkie stylizacje Kingi są przez dziennikarzy szeroko komentowane. Gdy Andrzej Duda wygrał drugą turę, Kinga miała na sobie prostą, czarną sukienkę przewiązaną różową wstążką i rozpuszczone włosy. Na zaprzysiężenie ojca również założyła ciemną sukienkę. Na zdjęciach zrobionych przez paparazzi widać, że Kinga stawia na klasykę. Dziennikarze już o niej piszą, że błyszczy na tle innych i ma naturalne wyczucie stylu.

Komentarze (33)

Ocena: 4.88 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2015 06:42
Piszecie ze wyglada na cwana i zarozumiała , a moze stwarza taki mur bo ma kompleksy i to wszystko ja peszy? Taka nasza natura ;)) Koledzy ze studiów sie o niej wypowiadali i mówili ze to bardzo mądra dziewczyna , fajna i przebojowa. :) Mi ona wizulanie sie nie podoba, jest przeciętna, jak prawie każda blondynka wyglada mdło ... Ale nie jest wulgarna chodzi o ubiór ani nie ma toby makijażu tak przynajmniej wyglada na zdjęciach;)
zobacz odpowiedzi (8)
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2015 22:07
Dziewczyna wygląda w oczach niestety na zarozumiałą , cwaną i wyrachowaną, jednak naprawdę chciałabym się mylić. Czas pokaże i wtedy będziemy mogli osądzić jaka jest naprawdę
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2015 21:42
studiuję na tym samym wydziale i wiem, że raczej nie jest lubiana. Jest bardzo pewna siebie i ma też w sobie coś z cwaniaka. Ale moim zdaniem prezentuje się nieźle i stosownie do okazji.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2015 21:06
Ładna, elegancka, skromna dziewczyna.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2015 20:58
Dziwi mnie, że jak nie wystawiasz dupy na wierzch albo nie ubierasz sie jak infantylna 12-latka to wmawiają ci, że wyglądasz jak własna matka. Dla mnie dziewczyna ubiera się stosownie do okazji a tak w ogóle to dajcie jej żyć. Nie jest żadną celebrytką.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo