Zakręć się na karuzeli!

W Europie jest mnóstwo świetnych parków rozrywki. W wakacje możesz odwiedzić choć jeden z nich i znów poczuć się jak dziecko. My pomożemy ci wybrać najlepszy.
Zakręć się na karuzeli!
20.06.2008

Dlaczego miałabyś przez jeden dzień nie poczuć się jak dziecko i beztrosko pobawić się na karuzeli? Taka wycieczka to doskonały pomysł na spędzenie wolnych, letnich dni. Poniżej przedstawiamy najfajniejsze parki rozrywki w Europie i przykłady wycieczek dla wielbicielek dobrej zabawy.

Disneyland, Paryż, Francja - istny raj dla miłośników bajek Disneya. Cały dzień spędzony na terenie parku mija jak kilka minut. Doskonałe miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Karuzele, kolejki, kina 4D i fantastyczne sklepy to tylko niektóre z atrakcji. Koniecznie spróbujcie pysznych jabłek w czekoladzie - poczujecie się jak księżniczka z disneyowskiej bajki.

Legoland, Billund, Dania - idealne miejsce na wakacyjną wycieczkę dla chłopców - tych małych i tych dużych. Zabierz tam swojego faceta, będzie wniebowzięty.

Tropical Island, Berlin, Niemcy - tropiki przez cały rok i to wcale nie na egzotycznej wyspie tysiące kilometrów stąd. Fascynujący klimat nieopodal Berlina. Dobry wybór dla tych z was, które marzą o podróży na bajeczną wyspę, a nie mogą na nią znaleźć odpowiednio dużo czasu.

Tatralandia, Liptovsky Mikulas, Słowacja - największa zaleta tego miejsca - jest blisko polskiej granicy. Park wodny Tatralandia oferuje świetne baseny, zjeżdżalnie i sauny. Doskonały dla amatorów pluskania się w wodzie.

Phantasialand, Kolonia, Niemcy - symulator lotów kosmicznych i Chiny sprzed tysiąca lat to najbardziej niesamowite atrakcje, oferowane przez Phantasialand. W jednej z krain, na które podzielono park, jest Mystery Castle - wieża, w której przeżyć można podnoszący poziom adrenaliny lot w górę w zastraszającym tempie.

Movie Word, Bochum, Niemcy - warto go odwiedzić przy okazji pobytu w Phantasialand, ponieważ oba położone są bardzo blisko siebie. Spotkasz tam swoje ulubione postaci z kreskówek. Dobre miejsce na stworzenie kolekcji zdjęć pt. „Ja z …”, np. ze Shrekiem :).

Gardaland, Werona, Włochy - oaza dla kochających kolejki i karuzele. Bardziej dla dorosłych niż dla dzieci, bo wszystko wydaje się dość groźne. W centrum parku stoi urocza, bajkowa karuzela, którą przejazd jest niezapomnianym przeżyciem i okazją do zrobienia ślicznych zdjęć.

Marineland, Palafolls, Hiszpania - położony w malowniczym rejonie Costa Brava jest mekką wielbicieli pokazów delfinów. Warto zobaczyć morskie zoo oraz skorzystać ze wspaniałych zjeżdżalni i basenów. dzieci będą zachwycone!

Jeżeli nie chcesz sama organizować takiego wyjazdu, możesz skorzystać z jednej z ofert, jakie przygotowały biura podróży. Wybraliśmy te naszym zdaniem najfajniejsze.

  1. Dla mam z dziećmi: Kraina Bajki i Baśni - Disneyland + Asterix - 6 dni. Cena: 1190 zł. Szczegóły na stronie: http://www.parki.sunkisstravel.com/krainabajki.htm
  1. Dla niezmordowanych fanatyczek dobrej zabawy: Europejskie wesołe miasteczka: Disneyland, Asterix, Mini Europa - 6 dni. Cena: 969 zł. Szczegóły na stronie: http://www.traveligo.pl/travel.php/857/5780/Europejskie-wesole-miasteczka-6-dni.html
  1. Dla miłośniczek relaksu: Tropical Island, 4 dni. Cena: 720 zł. Szczegóły na stronie: http://www.parki.sunkisstravel.com/tropicalislandautokarem.html

Polecane wideo

Komentarze (41)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.04.2011 22:50
ja też byłam wszędzie, choć nie jestem bogata. pozdrawiam Cię , nadziana panienko:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2009 18:03
Miarabilandia we Włoszech jest świetna polecam! . ;D I park Asterix i Obelix we Francjii . ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2009 18:02
Miarabilandia we Włoszech jest świetna polecam! . ;D I park Asterix i Obelix we Francjii . ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2009 19:52
mirabilandia we włoszech
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2009 23:14
a gdzie Heide Park?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie