ŻYCZENIA WIELKANOCNE: Co powiedzieć przy stole? Jakie życzenia wysłać SMS-em?

Wielkanoc 2012 tuż, tuż! Czego życzyć bliskim? Sprawdź zaproponowane przez nas zwroty!
ŻYCZENIA WIELKANOCNE: Co powiedzieć przy stole? Jakie życzenia wysłać SMS-em?
05.04.2012

Nie ma co ukrywać, dla większość z nas składanie świątecznych życzeń stanowi nie lada wyzwanie. Trudno jest nam wysilić się na oryginalne zwroty, dlatego zwykle ograniczamy się raczej do dobrze znanych, utartych formuł. Życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia, pomyślności, sukcesów, spełnienia marzeń... Czasem posiłkujemy się gotowymi wierszykami znalezionymi w internecie. Są to bardzo pojemne, mało osobiste hasła, które można dopasować praktycznie do każdego. Nieprzemyślane i bezsensowne formułki stają się jedynie wyrazem lenistwa i pójścia na łatwiznę.

W jaki więc sposób powinniśmy składać życzenia, aby były one bardziej osobiste, szczere i przede wszystkim na długo zapadły w pamięci naszych najbliższych? Mamy kilka wskazówek!

Zwróć uwagę na symbolikę Świąt Wielkanocnych

Sztuka składania życzeń polega przede wszystkim na uchwyceniu ich charakteru. Pamiętajmy! Wielkanocne życzenia powinny być mocno związane w religijnym wymiarem tych świąt. Nie może więc zabraknąć w nich słów dających nadzieję i otuchę, pokrzepiających, pełnych miłości zwrotów.

Dopasuj życzenia do odbiorcy

Wymaga to głębszego zastanowienia oraz wyjścia poza nudny schemat. Oczywiście wszystko zależy tutaj od naszej inwencji, a także osoby, której składamy życzenia. W gronie najbliższych możemy pozwolić sobie na większą swobodę, pokusić się o szczere wyznania, dobrze wyściskać wszystkie osoby, które kochamy. Co innego, gdy składamy życzenia współpracownikom lub szkolnym nauczycielom. Tutaj trzeba wykazać się pewnym taktem, mówić tylko to, co wypada w danej sytuacji.

Wielkanoc 2012

Czy warto wysyłać gotowe wierszyki?

W dzisiejszych czasach niezwykle mocno rozpowszechnił się zwyczaj wysyłania znajomym i dalszej rodzinie gotowych wierszyków. Znalezione w internecie formuły kopiujemy setki razy. Kompletnie nie obchodzi nas to, że takie życzenia są mało osobiste. Jednak jeżeli naprawdę chcemy życzyć komuś szczęścia lub powodzenia, lepiej jest po prostu zadzwonić lub zrobić to twarzą w twarz. Tylko wtedy możemy naprawdę udowodnić, że zależy nam na drugiej osobie, a nasze życzenia są szczere. W innych przypadkach nie warto marnować kasy na SMS-a.

Stwórz odpowiednią atmosferę

Kiedy już dobrze przemyślimy to, co chcielibyśmy powiedzieć naszym bliskim, pozostaje jeszcze kwestia tego, jak złożyć życzenia. Jeśli składamy je osobiście najlepiej w trakcie wypowiadania słów patrzeć adresatowi w oczy oraz ściskać jego dłoń. W ten sposób wyrazimy naszą uprzejmość. Spuszczenie głowy w dół może zostać odebrane jako brak szacunku dla rozmówcy i oznaka niechęci. Kiedy z kolei zdecydujemy się na wysłanie świątecznego SMS-a, to warto, aby taka wiadomość była spersonalizowana. Nawet najzwyklejszą formułę: „Zdrowia, szczęścia, pomyślności...” możemy wzbogacić na swój sposób, dodając do niej chociażby jakiś fakt z życia adresata.

Wielkanoc 2012

Na koniec mamy dla Was coś jeszcze... Jeżeli nie macie pomysłu na to, co chcielibyśmy powiedzieć drugiej osobie, możecie skorzystać z naszych propozycji!

Oto kilka zwrotów, które z pewnością trafią do serc Waszych bliskich:

Wielkanoc to czas nadziei, wzajemnej życzliwości i odradzania się wiary w drugiego człowieka. Życzę ci więc z całego serca, aby te Święta sprzyjały pokonywaniu wszelkich trudności!

Niech tegoroczne Święta Wielkanocne upłyną Ci pod znakiem radości i szczęścia rodzinnego. Oby ten magiczny czas stał się zaczątkiem obfitości oraz pomyślności przez długie lata.

W taki niezwykły dzień warto wreszcie uwierzyć, że wszystko jest możliwe! Niech te święta będą dla Ciebie początkiem nowego życia pełnego nadziei i miłości! Niech Wielkanoc przyniesie Ci w prezencie to, czego najbardziej potrzebujesz i za czym najmocniej tęsknisz. Obyś miała wokół samych serdecznych i szczerych przyjaciół, a każdy kolejny dzień przynosił Ci nowe powody do radości!

W tym wyjątkowym dniu niech płyną miłe, serdeczne rozmowy w rodzinnym gronie. Oby ta wzajemna życzliwość dała nam siłę do patrzenia w przyszłość z ufnością i pozwoliła nam docenić to, co mamy i z czego powinniśmy czerpać radość całymi garściami.

A jeżeli nie wiesz, czego życzyć swojej szalonej koleżance, możesz powiedzieć: Życzę Ci zająca z dużymi jajami! Salwy śmiechu gwarantowane!

Zobacz także:

GRUBY = GŁUPI?

Podobno najbardziej niekorzystny wpływ na inteligencję ma otyłość brzuszna. Ważysz trochę za dużo? Przeczytaj.

W którym roku życia ludzie są najszczęśliwsi? Sprawdź, czy masz to JUŻ ZA SOBĄ...

Satysfakcja, ogrom energii i optymizm. Typowe dla nastolatków? Wcale nie!

Polecane wideo

Komentarze (20)
Ocena: 5 / 5
annannim (Ocena: 5) 24.03.2013 08:20
lol
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2012 10:37
4p2737 fzbrmkyjfykz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2012 08:58
This is an artclie that makes you think "never thought of that!"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.05.2012 05:25
vMjitA jxmccmclufsf
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2012 12:24
You rlaley found a way to make this whole process easier.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie