15 rzeczy, których nie czyścimy, a powinniśmy robić to regularnie!

28 Maja 2018

Znajduje się na nich więcej bakterii, niż na muszli klozetowej.

Dla większości z nas sprzątanie jest niezbyt przyjemną czynnością, którą wykonujemy, bo po prostu musimy. Każdy ma wypracowany swój styl robienia porządków w domu i z reguły wykonuje je mechanicznie i trochę bezmyślnie. Codzienne zmywanie naczyń, raz w tygodniu wysprzątanie łazienki i pościeranie podłóg, a przed świętami umycie okien i wytrzepanie dywanów. To jednak za mało, bo są miejsca i rzeczy, w których znajduje się więcej baterii niż nam się wydaje i nie wiedząc dlaczego ciągle zapominamy o tym, aby je wyczyścić.

Zobacz również: Tajemnica znikających w czasie prania skarpetek ROZWIĄZANA. Wiemy, gdzie ich szukać

Szafki i szuflady w kuchni

Miejsca, w których przechowujemy artykuły spożywcze powinny świecić czystością, bo w końcu trzymamy tam coś, co później jemy. Tymczasem pełno w nich okruchów, rozsypanego jedzenia i kurzu, które stanowią dobrą pożywkę dla moli spożywczych. Dodatkowo na szafkach osadza się tłuszcz i para ulatniające się podczas gotowania.

Lodówka

Lodówka podobnie jak szafki jest pomijana w trakcie sprzątania, a przecież te wszystkie produkty, które w niej trzymasz przechodzą wcześniej przez wiele rąk i miejsc. Nie wiesz w jaki sposób były transportowane i gdzie przetrzymywane.

Kosz na śmieci

Pomimo tego, że używasz worków na śmieci, to pojemnik do przetrzymywania odpadów jest wylęgarnią bakterii. Często folia przedziera się i na dnie kosza zalegają np. resztki wyrzuconego jedzenia. Fuj!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz