Sprawdź, ile rodzin nie ma nawyku mycia dłoni po wyjściu z toalety!

Choroby brudnych rąk dziesiątkują ludzkość.
Sprawdź, ile rodzin nie ma nawyku mycia dłoni po wyjściu z toalety!
17.10.2011

Guziki w bankomacie, przyciski w windzie, klamki, poręcze, rury w autobusie i tramwaju, banknoty, terminale do kart kredytowych, długopisy na poczcie, cudze telefony, klawiatury i myszki - wszędzie tam pełno może być bakterii kałowych! Obrzydliwe? Owszem, ale i niestety bardzo prawdopodobne, ponieważ tylko w 30% rodzin panuje zwyczaj mycia rąk po wyjściu z toalety, przed jedzeniem i po powrocie do domu. Na dłoniach innych szkodliwe bakterie kumulują się, rozmnażają i... roznoszą.

A, jak donoszą lekarze, ta prosta czynność jaką jest mycie dłoni, pozwoliłaby zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na biegunkę aż o 40%, a na chorobę układu oddechowego o 25%. Świat niestety nadal nie myje rąk - mimo szerokiego dostępu do wody i mydła. O utrzymaniu dłoni w czystości zapominają niestety nie tylko dzieci, ale i dorośli, o czym można się przekonać prowadząc obserwacje chociażby w łazienkach w centrach handlowych. Można się zdziwić!

Natasza Lasky

Zobacz także:

W polskich szkołach nie ma nawet papieru toaletowego!

3-latek ugotował się w suszarce do bielizny!

Polecane wideo

Komentarze (34)

Ocena: 5 / 5
Helena T. (Ocena: 5) 01.06.2015 10:45
Ja nie wyjdę z toalety dopóki nie umyję rąk, tudzież w inny sposób zdezynfekuję. dlatego zawsze mam przy sobie carex, a szczególnie przydatny, kiedy idę z dzieciakami do publicznej toalety, w ktorej czesto nie ma mydła!
odpowiedz
linka (Ocena: 5) 21.05.2014 22:59
Niestety dużo ludzi nie ma takiego nawyku. Dużą winę mają tutaj rodzice, bo jak nauczymy od małego mycia rąk to później jako dorosłłe osoby nie mają z tym problemów. Taki nawyk u już :D U nas tak było, dodatkowo mydło dettol i wszyscy są szczęśliwi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2012 15:15
ostatnio byłam w kinie i w toalecie nie dało się otworzyć drzwi łokciem niestety ;) Na szczęście latem nosze żel antybakteryjny zawsze przy sobie, więc problemu nie było ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2012 14:33
Zaczynam coraz bardziej sobie to wszystko wizualizować i to już nie jest przerażające a po prostu obrzydliwe. Zel do rąk mi się skończył, ale chyba jeszcze dzisiaj jak będę wracała do domu go kupię. Z zamykaniem drzwi łokciem często spotykany nawyk, podobnie jak z kładzeniem klapy w kibelku nogą albo przez papier. Ludzie myjmy ręce....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2012 19:35
Ostatnio w pracy koleżanka zaczęła się ze mnie nabijać że miejsce w którym mnie najczęściej widzi to umywalka i ja myjąca ręce. :D Tylko nad czasem i dokładnością mycia musze popracować, ale rzeczywiście myję ręce bardzo często, czasami mi się bakterie na rękach niemalże wizaualizują ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie