„Gdy Cię gnębi zła pokusa, schroń się wtedy u Jezusa”. Najpopularniejsze życzenia komunijne

09 Maja 2018

Pieniądze w kopercie to nie wszystko. Przyda się także okolicznościowa kartka.

życzenia na komunię

Najmodniejszy kolor w maju to zdecydowanie biel. A wszystko za sprawą sezonu komunijnego. W parafiach w całej Polsce młodzi wierni po raz pierwszy uczestniczą w sakramencie pokuty, a finalnie także eucharystii. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego katolika. Przy okazji również spore wyzwanie dla rodziców i najbliższych, bo trudno wyobrazić sobie ten dzień bez uroczystego przyjęcia i prezentów.

Zobacz również: Welon, tren, falbany... Czy tak powinna wyglądać kreacja komunijna? (Zobacz NAJGORSZE sukienki)

Krytycy twierdzą, że pierwsza komunia święta już dawno przestała być przeżyciem o charakterze duchowym. Zdecydowanie częściej chodzi o świętowanie konsumpcjonizmu. Sakrament udzielany jest bezpłatnie, ale cała otoczka kosztuje grube tysiące złotych. Kiedy otrzymasz zaproszenie, musisz liczyć się ze sporym wydatkiem. Podobnie jak w przypadku ślubów - i tutaj nie obędzie się bez okolicznościowej koperty. W niej przede wszystkim powinny pojawić się pieniądze, ale również kartka z życzeniami.

Dla wielu z nas sformułowanie odpowiednich słów może być trudne, dlatego spieszymy z pomocą. Na kolejnych stronach znajdziesz garść inspiracji.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz