Zrobienie licencjatu nie będzie już takie proste! (JAK TO?!)

14 Września 2011

Wszystkich żaków czekają spore utrudnienia...

licencjat

Wydawałoby się, że po zmianach w sposobie przeprowadzanie egzaminów gimnazjalnych oraz licznych utrudnieniach na maturze nic już nie może nas zaskoczyć. Okazuje się jednak, że gorzko się pomyliliśmy. Teraz resort nauki postanowił utrudnić nieco życie polskim studentom.

Jak czytamy w portalu dziennik.pl, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego planuje zaostrzyć wymogi dla studentów, którzy kończą studia pierwszego stopnia. Uzyskanie licencjatu nie będzie już takie proste.

Do tej pory, aby zdobyć ten tytuł, na wielu uczelniach trzeba było zdać jedynie egzamin dyplomowy. Według nowych reguł, każdy uczeń będzie musiał dodatkowo napisać również pracę badawczą.

Nowy pomysł egzaminowania nie podoba się studentom. Uważają oni, że jest to prowokacja, specjalne utrudnianie im ukończenia nauki, aby tylko wyeliminować najsłabszych z nich.

Uważacie, że jest w tym trochę prawdy?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Z czego ludziom łatwiej byłoby zrezygnować niż z FACEBOOKA? (Dziwny RANKING)

Sondaż kręcił się wokół rzeczy, bez których nie umiemy się w życiu obejść.

Plaga KAZIRODZTWA w USA: Jeden dawca płodzi niezliczoną ilość dzieci (Co jeśli kiedyś się spotkają?)

Anonimowość, którą gwarantują banki spermy swoim dawcom i biorcom może doprowadzić do szeregu ludzkich dramatów i wad genetycznych.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (141)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-27 17:08:51

Ja pisałam pracę i jakoś zdałam bez problemu, za chwile bronię magistra:) także nie uważam żeby to było jakieś trudne, po prostu trzeba sie przyłożyć, samo się nie napisze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-18 15:58:39

studiuję na UŚ i też mam do napisania pracę badawczą!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-18 03:38:21

praca badawcza to to samo, co praca licencjacka (w obu przypadach przeprowadza się jakieś badania) także nie ma co robić szumu :) badawcza jest nawet prostrza, bo na ogól jest wiznaczony limit stron, czyli objętościowo jest mniejsza :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-17 15:15:48

Co za durnoty piszą!! Ja musiałam pisać pracę żeby zdobyć licencjat!Więc co to za utrudnienie bo czegoś nie rozumiem?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-16 20:12:04

bez przesady , może jak na jakimś kierunku jest jeden egzamin dyplomowy to nie brzmi to jakos bardzo tragicznie ale na kierunkach medycznych jest np i praca licencjacka i egzamin praktyczny i co jeszcze niby ..?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-16 00:09:22

A to skurczybyki! Za rok robię licencjata, więc pewnie utrudnienia już wejdą "w życie". Racja, zauważyłam,że wielu studentom udaje się przejść przez rok fartem ( i są to zazwyczaj osoby, które nie powinny uzyskać wyższego wykształcenia ,moim zdaniem ).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-15 23:46:48

Niestety w Polsce bardzo dużo młodych ludzi kończy studia. Piszę niestety, gdyż dość często są to ludzie, którzy nie powinni mieć wykształcenia wyższego, gdyż na studia idą bo muszą, bądź bo idą wszyscy znajomi. Nie każdy nadaje się do tego, aby mieć wykształcenie wyższe bo w tej chwili w Polsce jest tyle uczelni prywatnych na których poziom jest praktycznie zerowy. Brakuje fachowców, a tak naprawdę po studiach brakuje pracy w Polsce. Sama o tym wiem, gdyż kończąc w zeszłym roku Uniwersytet jedyna praca jaką mogłam znaleźć to kelnerka, dlatego wyjechałam do Włoch. Robie staż w firmie, pieniądze nieduże, pomagają mi trochę rodzice, ale przynajmniej mam satysfakcję, że może kiedyś w Polsce znajdę dzięki temu lepszą pracę, a może tu zostanę. Bo właśnie gdyby studia kończyli ludzie, którzy faktycznie się do tego nadają problemów z pracą by nie bylo, takich jak teraz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-15 20:17:04

brutalnie jak to zabrzmi - ale nie kazdy musi miec wyzsze wyksztalcenie. Studia wyznaczaja pewien status. Kiepscy magistranci i bakalaureaci psuja rynek, bo tytuly naukowe przestaja cokolwiek znaczyc. A praca badawcza nie jest problemem na wiekszosci kierunkow.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-15 17:05:01

a od kiedy to wejdzie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-15 12:41:19

a ja studiuje poloznictwo i mam do napisania prace licencjacka a po tym jeszcze egzamin praktyczny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz