Ta zagadka to hit: Jakiego koloru są te truskawki? Odpowiedź tylko wydaje się oczywista...

03 Marca 2017

Twój mózg zwariuje!

złudzenie optyczne

To dziwne uczucie, kiedy wydaje ci się, że rozumiesz wszystko, ale rzeczywistość weryfikuje twoje poglądy… Mniej więcej w ten sposób można opisać reakcję zdezorientowanych internautów wpatrujących się w to zdjęcie. Są przekonani, że wzrok ich nie oszukuje. A wtedy okazuje się, że wcale nie widzą tego, co wydaje im się widoczne gołym okiem. Krótko mówiąc - mózg odmawia posłuszeństwa.

Ta niepozorna fotografia od kilku dni robi furorę w Internecie, choć teoretycznie nie ma w niej niczego ciekawego. Ot, tarta z bitą śmietaną i ułożonymi na niej truskawkami. Każdy chętnie by ją zjadł, ale to jeszcze nie powód do międzynarodowej histerii. W czym rzecz?

Chodzi o owoce, a konkretnie - ich kolor. Ten nie jest wcale oczywisty.

Zobacz również: Internauci z całego świata nie mogą się zdecydować: Jakiego koloru są te japonki?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
3.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 3)
2017-03-03 18:05:26

Zgadzam się że to szary, ale szary może być zrobiony z wielu odcieni. Ten na zdjęciu jest zrobiony z odcienia czerwonego. Żeby to sprawdzić można np. pobrać kolor w gimpie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2017-03-03 17:53:51

Owszem, to jest szary, ale zrobiony z odcienia czerwonego. Można to sprawdzić np.pobierając kolor w gimpie..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2017-03-03 14:17:42

Jakeiś głupoty. Widać, że zdjęcie jest pozbawione kolorów, poza tym zdjęty jest zupełnie czerwony. Każdy grafik to powie od razu,a normalny człowiek intuincyjnie wyczuje, że z całym zdjeciem jest coś nie tak. No, chyba, że w Japonii. Oni tak widocznie mają inne mózgi. Jeśli maja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-03 08:05:56

Nie mogę -.- Piszecie, że jakiś psycholog to opublikował ale nie napiszecie dlaczego? Przez kilka stron czytam jakieś bzdury. Chyba walczycie o jakąś nagrodę w dyscyplinie "lanie wody". Ale że to ciekawe zjawisko to podzielę się moimi refleksjami. Moim zdaniem może chodzić o to, że od najmłodszych lat tworzymy swoje schematy myślowe i spostrzeżeniowe. Truskawki są małe i czerwone więc widząc truskawkę na zdjęciu z takim filtrem mózg automatycznie nadaje jej kolor czerwony. Podobne zjawisko zauważam u siebie, kiedy zdejmę okulary. Widząc jakąś niekształtną masę mój mózg szuka schematu do którego jest to najbardziej podobne i wydaje mi się, że, np. pień to pies i jestem o tym święcie przekonana póki nie założę okularów i nie podejdę bliżej. Podobno jeśli widzimy rzecz, która w ogóle nie jest w najmniejszym stopniu podobna do żadnego z zapisanych schematów to jej nie dostrzegamy po prostu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1