Zakażą noszenia mini: „Młodym ludziom trzeba narzucać ograniczenia” (GDZIE?)

30 Maja 2011

Pewien burmistrz uważa, że tylko wydłużenie spódnic uchroni nastolatki przed niepożądaną ciążą, molestowaniem i gwałtem.

spódniczka mini

Wzrastająca liczba ciąż wśród nastolatek to problem, z którym boryka się obecnie większość państw na świecie. Burmistrz meksykańskiej miejscowości Navolato - Evelio Plata - wpadł jednak na pomysł, jak temu zaradzić. Postanowił, że… zakaże nieletnim dziewczętom zakładania mini!

- Minispódniczki powinny być zakazane, bo młodym ludziom trzeba narzucać pewne ograniczenia – stwierdził. Pomysł burmistrza nie jest jednak oryginalny, bo wcześniej z kusymi strojami walczyły meksykańskie związki zawodowe, służba zdrowia oraz dyrekcje firm. Studentkom próbował zakazać noszenia krótkich spódniczek także rektor Uniwersytetu w Sinaloa, ponieważ jego zdaniem odsłonięte uda zachęcają do molestowania i gwałtu. Jakby tego było mało, o wyrzeczenie się prowokujących ubrań apelował do Meksykanek także Kościół, a były prokurator generalny Arturo Chávez uważał wręcz, że wyzywająco ubrane kobiety same proszą się, by je zgwałcić lub zabić.

Co o tym myślicie? Czy rezygnacja z mini faktycznie może zapobiec niepożądanym ciążom i zmniejszyć ryzyko gwałtu?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Torba DKNY, baleriny Chloe, okulary YSL… Możesz je mieć!

Wystarczy, że weźmiesz udział w konkursie Colgate Max White One.

Potwory są wśród nas: 5 najdziwniejszych stworzeń, które znaleziono na Ziemi!

Naukowcy do dziś nie są w stanie stwierdzić, czy odnalezione monstra są zmutowanymi gatunkami zwierząt, czy też stworami z innych planet.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (117)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-13 13:17:55

te gwałty to jest wina Tuska

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-31 16:18:56

Widząc tak "ubraną,"piękną kobietę trudno powstrzymać erekcję... Moim zdaniem prowokujący strój może prowokować do różnych rzeczy jeżeli kobieta jest atrakcyjna. Eksponując bardzo wyraźnie swoje wdzięki kobieta chce coś osiągnąć [no chyba, że jest głupia i nie wie co robi]- np prostytutka przy trasie. Jeżeli nie chcecie być tak odbierane, to ubierajcie się godnie a nie reklamujcie swoje atrybuty jakby w bezczelny sposób, mężczyźni to nie debile i ślepcy [nie mylić z facetami]. Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 17:26:58

Ja chodzę uwielbiam chodzić w krótkich spódniczkach/ sukienkach. Nie mam namiaru z nich rezygnować, nasz struj nie daje nikomu przyzwolenia na gwałt. Co za głupi stereotyp.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-03 22:58:00

To nic nie da. Jak będą chciały to i tak będą uprawiać seks.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-22 02:08:40

Baaa :D Dla mnie bomba, niech ku*wry noszą miniówy, będzie wiadomo która siada :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-06 02:36:30

a co z dziewczynami ktore zostały zgwałcone, pomimo tego ze byly normalnie tzn niewyzywajaco ubrane ? taki gwałciciel to chory zboczeniec ktory gwałci dla przjemnosci, a nie zwykly chlopak ktory zobaczy ultra mini spodniczke czy dekolt! jak ten człowiek burmistrzem został oO ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 22:12:08

jasne a faceci to co

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-03 13:18:01

Tak, a niedługo dojdzie do tego, że ten cały burmistrz będzie mówił, że gwałty i molestowanie to wina gwałconych i molestowanych kobiet - nie mężczyzn, które je krzywdzą. Bo przecież gdyby nie "krótkie spódniczki", to na świecie nie byłoby gwałcicieli. Przynajmniej tak wnioskuję ze słów Pana Szanownego Burmistrza. Gratuluję inteligencji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-02 18:02:16

nie gwałty tylko prowokacja tak sie ubieraja to nie dziwne goła dupa na wierzchu pobudza hormony i dzieje jak sie dzieje głupie sa takie dziewczyny, zal

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-04 12:17:55

a ty to niby mądry/a , niektóre dziewczyny robią to bo debilni faceci mówią im że są brzydkie mimo iż nie są , zakładając takie spódniczki chcą pokazac że są piekne . ja osobiście takiego problemu nie mam bo znam swoją wartośc :) Michi d-_-b

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-01 22:25:05

aha, czyli więc gwałty to wina kobiet... interesujące

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz