„Zabrałam dziecku pieniądze, które dostało z okazji Pierwszej Komunii Świętej”

13 Maja 2018

„Należało mi się”.

pieniądze z komunii

Pieniądze komunijne w świetle prawa należą do dziecka, ale nie zawsze trafiają w jego ręce. Rodzice wykorzystują naiwność swoich pociech i zabierają prezent, tłumacząc, że „im się należy”. Nieświadomwe dziecko nawet nie zaprotestuje, ponieważ nie przychodzi mu do głowy, że rodzic mógłby wprowadzić je w błąd czy wykorzystać. Ale są też rodzice uczciwi. Czasami nawet pomimo swojej biedy zachowują honor i pozwalają potomkowi zatrzymać pieniądze.

 Ile włożyć do koperty z okazji Pierwszej Komunii Świętej? Znamy obowiązujące STAWKI

Na forach internetowych trwa zagorzała dyskusja na temat przeznaczenia pieniędzy z Pierwszej Komunii Świętej. Można spotkać głosy za pozostawieniem ich w rękach dziecka, jak i pytania, w jaki sposób je przechwycić. Trudno powiedzieć, których jest więcej.

Nasza redakcja postanowiła przyjrzeć się forom internetowym, poświęconym tej tematyce. Dowiedziałyśmy się z nich, ilu rodziców nie zabiera pieniędzy swoim dzieciom oraz na co one są przeznaczone w przypadku, gdy opiekunowie je sobie przywłaszczają. Niektóre z wypowiedzi zszokowały nawet nas.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (30)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-15 16:16:52

Ja pamiętam, że na Komunię dostałam bardzo mało pieniędzy (takie czasy), nam też się nie przelewało ale chciałam kupić nowe łóżko i faktycznie, rodzice za te pieniądze kupili mi to nowe łóżko, nawet w kolorze o jaki poprosiłam:))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-14 15:20:42

Żałosne jest to, że wiele osób mówi o tym aby dać pieniądze dzieciom. Ośmiolatki nie potrafią dysponować pieniędzmi i od razu niektóre z nich przepuszczą na same zbędne rzeczy w godzinę, które im się po kilku dniach znudzą. Z telewizora to wszyscy skorzystają, w wyremontowanym domu lepiej się żyje. Spłata długu to też ważna rzecz. Ale widzę, że wiele osób tutaj chce, aby dzieci przepuściły całą kasę. Nie lepiej mu jak już to założyć lokatę? Dzięki temu wyjazd na studia albo opłacenie prawka czy mieszkania będzie łatwiejsze dla dziecka. Sama swoje pieniądze z komunii mam na lokacie, i podjęłam decyzję, że wykorzystam je na zakup mieszkania, które jest większym luksusem dzisiaj niż jakieś prezenty rzeczowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-14 16:24:24

Ośmiolatek też ma swoje potrzeby i marzenia. Jeśli dziecko marzy o nowym rowerze, czy rolkach to dlaczego mamy mu zabierać te pieniądze, które przecież są dla niego, i na jego zachcianki. Nikt nie mówi, żeby dawać mu gotówkę do ręki,bo wiadomo że przepuści na bzdury, ale akurat rower, telewizor w pokoju, czy laptop to są potrzebne rzeczy do rozwoju, więc nie widzę nic w tym złego, aby to dziecku kupić za jego dostane pieniądze. Żałosna jest kradzież pieniędzy i mówienie, ,,bo mi się należy,,. Marzy ci się remont mieszkania, to sobie na niego zarób, ale nie kradnij pieniędzy dzieciom !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-14 21:36:09

Rozumiem, ze skoro wykorzystujesz pieniądze na zakup mieszkania to dostałaś minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych na komunie. Jednak rzeczywistosc większość dzieci w Polsce jest inna i dostawały kiedyś 1000-2000. Dzięki temu mogły sobie kupić rzeczy, których na codzień rodzice nie byli w stanie zapewnić. Typu komputer, sprzęty sportowe czy wyjazd na obóz za granice. Dla osób, których rodziców było stać na takie rzeczy na codzień to pewnie jest norma, dla wielu dzieci spełnienie swojego marzenia to wielka rzecz. Swoją droga prawko to można sobie już sfinansować z pieniędzy z 18-tki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Tomek
(Ocena: 1)
2018-05-14 02:16:58

jak można krzywdzić własne dzieci kradnąc im pieniądze, które oni , a nie dorośli dostają na komunię. Rodzic, który zabiera te pieniądze po prostu jest złodziejem. To są bardzo złe praktyki. Rodzic powinien przechować te pieniądze i oddać dziecku gdy dorośnie. To co opisuje autor w artykule chwały rodzicom nie przynosi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
krytyk
(Ocena: 5)
2018-05-13 20:51:41

Zabrali pieniądze i oprócz tego chcieli sprzedać medalik i Pismo Święte... czy Wy w ogóle wiecie czym jest Komunia Święta? Normalnie patologia, takich rodziców to tylko ukarać. Żerowanie na własnym dziecku, to jeszcze do was wróci. Trzeba było zadbać o wykształcenie i zawód, później nie musielibyście brać dziecku pieniędzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Queen
(Ocena: 5)
2018-05-13 19:59:01

Za "moje" pieniadze rodzice wyremontowali lazienke

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-13 20:45:21

Powinni ci teraz oddać co do grosza te pieniądze. Ja jestem za karaniem rodziców za coś takiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mateoo20
(Ocena: 5)
2018-05-13 18:54:14

Widzę sporo komentarzy, najbardziej właściwym jest oszczędzanie które w razie czego zabezpiecza rodziców w trakcie wychowania dziecka natomiast po wejściu w dorosłość powinno zostać przeznaczone i oddane jemu. W żadnym przypadku wydać im szybciej - konsumpcjonizm. Należy Pamiętać ze rodzice maja obowiązki wobec dzieci wiec pieniędzy nie powinni zabierać np za tzw obiad. W końcu to pieniądze dla dzieci a nie rodziców

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-13 15:37:40

Mi mama do własnego użytku zostawiła wszystkie 20 i 10 zł. A było tego ok 250 zł. Reszta poszła na biurko, namiot i coś jeszcze. W ogóle moi rodzice byli wściekli o rower, bo uznali, że jest słaby i w sumie mieli rację,bo szybko się rozwalił. Prawda jest taka, moi rodzice liczyli, że dostanę więcej kasy a nie jakieś tanie badziewia. Po tym doświadczeniu zamiast imprezy na 18 pojechaliśmy na święta w góry.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-13 14:15:56

Widac jakie sknery i złodzieje się rozmnażają w tym kraju. Praktycznie sama patologia z małym ułamkiem ludzi normalnych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-13 20:44:06

Patola jeszcze śmie twierdzić, że jej ,,należą się,, te pieniądze, tak jak ta w artykule.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-13 13:11:00

Mi za pieniądze otrzymane na Komunii, rodzice kupili rower górski, taki, jaki zawsze chciałam mieć. Pamiętam jak się cieszyłam z tego roweru, to były lata 90te i takie rowery to była nowość. Nie wyobrażam sobie kraść dziecku pieniądze, przeznaczone dla niego, takich rodziców powinno się od razu na odstrzał brać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-13 11:30:12

Ja w ogóle nie dostałam żadnych pieniędzy na komunię, bo rodzice zabronili im je przynosić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz