Wychowanie seksualne jest niezgodne z polską Konstytucją!

09 Kwietnia 2009

Tak Ministerstwo Edukacji Narodowej zinterpretowało zapis w Konstytucji, gwarantujący rodzicom prawo do zapewnienia swoim dzieciom wychowania i nauczania moralnego oraz religijnego zgodnie z ich przekonaniami.

Wychowanie seksualne jest niezgodne z polską Konstytucją!

Dyskusja na temat edukacji seksualnej w Polsce weszła w kolejny etap. Lewica mocno napiera na rząd, aby lekcje w szkołach rozpoczęły się jak najszybciej. Jak się jednak okazuje, sprawa nie jest taka prosta - Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oświadczenie, które zacytował „Dziennik”, a z którego wynika, że nauczanie na temat seksu jest sprzeczne z Konstytucją:

„MEN będzie respektować zapisane w Konstytucji RP prawo rodziców do zapewnienia swoim dzieciom wychowania i nauczania moralnego oraz religijnego zgodnie z ich przekonaniami”.

Autorką oświadczenia jest wiceminister, Krystyna Szumilas. Maria Keller-Hamela, z Fundacji Dzieci Niczyje, nie zgadza się z jej wnioskami:

„Jeśli rodzice nie uznają teorii Darwina, nie jest to przecież powód, by dziecko nie chodziło na biologię” - powiedziała w rozmowie z „Dziennikiem”.

Od nowego roku zostanie zmieniony status zajęć do wychowania w rodzinie - przestaną one być częścią wiedzy o społeczeństwie i staną się oddzielnym przedmiotem. Rodzice zadecydują, czy chcą, aby ich dziecko na nie chodziło.

MEN, interpretując Konstytucję w ten sposób, szkodzi Polsce - przedstawia ją na arenie europejskiej jako ciemnogród. To kolejny po gejowskich "Teletubisiach" argument przemawiający za tym, że osoby konserwatywne nie powinny być odpowiedzialne za edukację.

Zobacz także:

Edukacja seksualna w przedszkolach

Rodzice nie potrafią rozmawiać z dziećmi o seksie

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (180)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-08 13:31:36

Szkoda czasu na to wychowanie seksualne. Jest to przedmiot, na którym wszyscy robią rozróbę i tylko marnuje się czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-11 16:36:00

powinnismy wprowadzic przedmiot obowiazkowy w szkolach wychowanie do zycia w rodzinie w niektorych szkolach juz organizowane sa takie kolka dla dzieci i mlodziezy dzieci rodza dzieci dlaczego nic z tym nie robimy skoro seks juz dawno przestal byc tematem tabu ?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-08 13:41:00

przepraszam ale skąd niby ludzie mają sie dowiedzieć o prezerwatywach i jakie mogą być tego skutki .Potem jest pełno nieletnich dzieci w ciąży.Pomyśleliście o tym głąby bo te forum mnie już zaczyna dobijać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-07 11:21:00

W Polsce wprowadzacie to co unijne i nie przeskadza to Konstytccji aWychowanie seksulalne jest niezgodne .To jakas paranoja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-25 16:26:00

O rany... Ci ludzie chyba w ogóle konstytucji nie znają. Powinni ją najpierw przeczytać ze zrozumieniem, zanim zaczną się na nią powoływać. Artykuł 48 ustęp 1: "Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowania to powinno uwzględniać dojrzałość dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz przekonania". Gdzie tu jest napisane, że szkoła musi nauczać zgodnie z przekonaniami rodziców? Gdyby szkoła Gdyby Ministerstwo Edukacji miał się tak przejmować poglądami, to okazałoby się, że niczego nie można uczyć. Wszystkich nigdy nie zadowoli. Jeśli któryś rodzic uważa, że zbrodni w Katyniu dokonali Rosjanie, to znaczy, że nie powinno się o niej uczyć? To w takim razie zamknąć wszystkie szkoły. Po co one? Niech rodzice sami uczą swoje dzieci. Tych z Ministerstwa powinni najpierw do edukować. Najwyraźniej ich poziom wykształcenia jest niedostateczny do zajmowanych stanowisk.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-20 09:19:00

To jest chore.....a poźniej ludzie są w szoku że 14-latka urodziła dziecko...... edukacja powinna byc zapewniona na ten temat choc by podstawowa ale polska to polska i jej dosc nie racjonalne prawa ;}

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-18 21:20:00

[quote="Gosc"]i dziwic sie ze wzrosla liczba nastoletnich mamusiek... q niech oni wkoncu zaczna myslec o rozw problemu jak w UK i innych krajach. [/quote] jak pomyślą o tym jak w GB, to będzie jeszcze więcej nastoletnich mamusiek :] do tej pory rezultaty daje tylko wstrzemięźliwość, bo dzieciaki zawsze coś popieprzą...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-18 18:37:00

ja to mialam spoko jest xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-18 18:36:00

ja to mialam spoko jest xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-17 20:31:00

to przydatne bo pomaga dokonywać wyboru

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz