Uważaj podczas zakupów w sieci!

02 Stycznia 2009

Złodzieje tylko czekają, aby ukraść twoje dane. Zabezpieczenia banków i sklepów internetowych nie są wystarczające, by nas ochronić przed kradzieżą.

Uważaj podczas zakupów w sieci!

Banki i sklepy internetowe chwalą się, że ich strony są odpowiednio zabezpieczone i można z nich korzystać, nie bojąc się oszustów oraz złodziei. Niestety, między ich twierdzeniami a prawdą jest spora rozbieżność.

Naukowcy z University of California sprawdzili zabezpieczenia szyfrowanych stron. Nasza beztroska podczas internetowych zakupów powinna się skończyć. Okazało się, że certyfikaty szyfrowanych stron i weryfikacje bardzo łatwo podrobić. Chodzi głównie o witryny podszywające się pod konkretne banki albo sklepy. Jest to metoda coraz popularniejsza, a dla zorganizowanej grupy hakerów jej realizacja nie stanowi większych problemów. Za pomocą tej metody, w zeszłym roku hakerzy podszyli się pod stronę jednego z polskich banków.

Fałszywa witryna może nam ukraść loginy, hasła, numery kart kredytowych, wrota naszego konta staną przed złodziejami otworem. Oczywiście, zwykłemu laikowi trudno się zorientować, czy jest na prawdziwej, czy na fałszywej stronie. Jeśli damy się oszukać, będziemy mogli odzyskać nasze pieniądze, jednak czeka nas żmudna procedura. Bądźmy ostrożni i szczególnie chrońmy przed hakerami nasze dane, loginy oraz hasła.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-03 22:29:00

no, najlepiej to uwazac z takimi stronami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-03 18:54:00

hmm. skoro istanieje taki problem to super że zostałyśmy ostrzeżone, ale co z rozpoznawaniem tych "fałszywych stron"? -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-02 20:30:00

a ja na allegro [na sprzedawców] nie narzekam, nie miałam nigdy problemów z zakupami, kupiłam już niejedną rzecz, od kolczyków, przez koszulki i telefony do telewizora. Kupowałam zarówno u pojedynczych sprzedawców jak i w sklepach. nie wiem -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-02 20:26:00

w necie jesli kupuje to tlyko drobne niedrogie rzeczy... jelsi np nie umiem znalezc ich w sklepie... ale w zyciu nie kupilabym telewizora itd dajcie spokoj troche rozumu! do banku tez wole skoczyc piechota a nie siedziec na tylku.. schudne przynajmniej w przeciwienstwie do tych leniwcow ktorzy nie umieja ruszyc sie dwa korki do sklepu ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-02 19:35:00

moze jeszcze napiszecie JAK sie bronic???!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-02 17:26:00

[quote="olly"]Ja w 6kl pdst w listopadzie zamówiłam telefon na Allegro. Kupując go dokładnie przeanalizowałam komentarze sprzedawcy. Wysłałam mu pieniądze a telefonu do tej pory nie mam. Już mi na nim nie zależy, chce tylko moje pieniądze. Sprawa ciągnie się już ponad 3 lata w sądzie. Nawet nie łudzę się, że dostane mój zakup.[/quote] =.= Ty zamówiłas komórke ? Xd Ja zamówiłam telewizor na allegro )znaczy moi rodzice) I dotej pory własnie go nie dostałam ... juz jest sprawda w sądzie I juz chyba ponad @_@ rok ... Tak to własnie jest Xd jak sie kupuje od "prywatnych osób' Bo kiedy kupywałam bluze od firmy to doszła bez problemu a telewizorrrr ni słychu ni widu XD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-02 16:09:00

Troszkę zdjęte z Tvn-owskiego 'Dzień dobry TVN' no ale, zakładajmy, że nie każdy mógł zobaczyć :) 'Bądźmy ostrożni i szczególnie chrońmy przed hakerami nasze dane, loginy oraz hasła. a może by tak napisać w jaki sposób? > to dalej ja :) W Dzień dobry podawano kilka przykładów, myślę, że każda z Was doskonale to wie , ale nie zaszkodzi powtórzyć :) 1. Nie otwierać załączników od nieznajomych > email. 2. Nie wchodzić w linki wysyłane mailami przez osoby nieznajome :) 3. Częste skanowanie 4. Zasada ograniczonego zaufania :) pozdrawiam kochane papilotki :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-02 14:29:00

Napisalibyscie tutaj jak sie zorientowac ze w ogole jestem na fałszywej stronie :] i co zrobic jak już padnę ofiarą oszustwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-02 13:44:00

Ja w 6kl pdst w listopadzie zamówiłam telefon na Allegro. Kupując go dokładnie przeanalizowałam komentarze sprzedawcy. Wysłałam mu pieniądze a telefonu do tej pory nie mam. Już mi na nim nie zależy, chce tylko moje pieniądze. Sprawa ciągnie się już ponad 3 lata w sądzie. Nawet nie łudzę się, że dostane mój zakup.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-02 12:26:00

Słuszna uwaga!!!! w jaki sposób chronić?!?!?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz