Uwaga studenci! PRACE LICENCJACKIE odchodzą do lamusa, teraz czeka Was...

17 Czerwca 2012

Oj, trzeba będzie mocno przysiąść do nauki.

Nauka

Coraz więcej uczelni wyższych rezygnuje z prac licencjackich. Zamiast pisania wielkich rozpraw naukowych, szkoły decydują się na przeprowadzenie specjalnego egzaminu końcowego, który bardzo dogłębnie sprawdza wiedzę zdobytą podczas całego toku studiów. Powód?

Wykładowcy mają już dość czytania tekstów, które są prawie w całości skopiowane bądź też wyraźnie widać, że w procesie ich tworzenia brały udział osoby trzecie. Co najgorsze jednak, udowodnienie takiego przewinienia studentowi jest bardzo trudne, zwłaszcza że wiele polskich szkół nie zdecydowało się jeszcze na wprowadzenie systemów antyplagiatowych – donosi Rzeczpospolita.

Na polskich uczelniach wyższych rzadko również zdarzają się wydalenia czy zawieszenia studenta, który przywłaszczył sobie cudzą pracę. Zwykle kończy się jedynie na słownym ostrzeżeniu. To kara, którą tak naprawdę nikt się nie przejmuje.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Egoiści z Polski rodem

Kompletnie nie potrafią dogadać się z rówieśnikami.

Ubrania w drogich sklepach: Płacimy za nie krocie, a ktoś je już przed nami nosił!

Aż jedna na osiem kobiet kupuje ekskluzywne stroje tylko po to, żeby założyć je na jedną okazję, a potem… zwrócić do sklepu.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (71)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

OtyłyLew
(Ocena: 4)
2016-04-06 09:47:31

Prace

Ach te pisanie. Ja skorzystałem po prostu ze strony pracedyplomowe bo tam znalazłem dużo inspiracji. Nie warto kupować pracy. Nie można byc aż tak leniwym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 20:59:32

ja mam egzamin końcowy. moim zdaniem jest to bardzo niesprawiedliwe bo niektórzy napiszą (skopiują) pracę, czasami nawet promotor z góry poinformuje o pytaniach jakie zada podczas obrony, taki student zdaje na bdb, a ja niestety nie dość, że muszę na egzamin nauczyć się zakresu materiału z s lat studiów, egzamin jest ustny to jeszcze do oceny biorą pod uwagę średnią z ocen z całych 3 lat studiów..........

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 12:35:19

mam egzamin koncowy.Beznadzieja na licencjat mam prace badawcza i do tego ponad 500 pytan a poza tym dziekan na uczelni sam sie pogubił w tym wszytkim,Pytania były zmieniane caly czas okazalo sie ze mamy mniej niz 20 dni na nauczenie sie pytan . i JESZCZE NIEWIADOMO CZY NIC NIE ZMIENIA.;/;/;/;/ MASAKRA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 11:02:17

Trzeba iść na uczelnię państwową, a nie prywatną, gdzie ktoś ci napisze pracę i gotowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-19 13:36:01

U mnie na kierunku jest wypór. Możesz robić i licencjat i inżyniera. Studia inżynierskie są po prostu o semestr dłuższe i jest więcej przedmiotów. Licencjat kończy się egzaminem, bronieniem pracy i jeszcze do napisania jest projekt! Inżynierka podobnie. Też projekt, praca i egzamin, tylko, że z szerszego materiału. U mnie plagiaty są bardzo tępione. I to nie tylko jeśli chodzi o zaliczenie, ale też "po drodze".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-18 12:41:39

to wcale nie tak, że rezygnują, ani tak, że to przez to, że promotorom się nie chce. Można sobie wybrać czy chce się egzamin czy pracę pisać to raz, a dwa weźcie wy rzetelnych dziennikarzy zatrudnijcie bo wstyd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-18 10:55:39

nie ma sprawiedliwości na świecie....my na Politechnice mieliśmy egzamin końcowy z CAŁEGO zakresu studiów i dodatkowo prace inżynierską do obronienia...poza tym zajęcia kończyły się normalnie tak jakbyśmy mieli zwykłą sesję czyli 2 tygodnie na egzamin i pracę a wcześniej na szybko pozdawane egzaminy z danego semestru. Co raz niższy poziom na tych uczelniach wprowadzają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-18 13:13:30

Obecnie jestem na 3 roku studiów inżynierskich na Politechnice, za pół roku się bronię. Nic się nie zmieniło w tym co mówisz, dalej jest sesja, egzamin i dopiero obrona pracy. Ale w artykule jest mowa o studiach licencjackich a nie inżynierskich. I nie mówmy o niższym poziomie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-18 10:51:03

Ja będę miała egzamin końcowy, i wcale nie narzekam a wręcz przeciwnie - wolę to od pisania pracy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-18 10:03:16

No jak się nie studiuje to się dokonuje takich odkryć 5 lat po fakcie. Brawo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-18 00:15:47

A ja jestem na studiach jednolitych. Po 3 latach na farmacji nie umie się właściwie jeszcze nic konkretnego, więc to może dla tego :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz