7 typów nauczycieli, których spotkamy w każdej szkole

05 Kwietnia 2017

U kogo można ściągać? A u kogo trzeba być pilną uczennicą?

typy nauczycieli

Niektórzy mają fajne wspomnienia, związane ze szkołą, a inni nie. Czasami mówi się nawet o traumie. Jej przyczyną bardzo często bywają nauczyciele, którzy upatrują sobie wśród uczniów kozła ofiarnego albo po prostu nie darzą konkretnej osoby sympatią i robią wszystko, aby uprzykrzyć jej życie. Zaniżanie stopni, wyzwiska czy publiczne upokarzanie to wcale nie takie rzadkie zjawiska. Nauczyciele nierzadko mają po swojej stronie innych członków grona pedagogicznego, a także dyrektora placówki. Uczniowie zaś przeważnie czują się bezbronni i nie bardzo wiedzą, jak poradzić sobie w danej sytuacji. Zdarzają się też przeciwieństwa takich nauczycieli – osoby bardzo pomocne i przyjazne. Wspierają uczniów, a nawet interesują ich domowymi problemami i wyciągają do nich rękę, żeby pomóc w walce.

Portal allwomenstalk.com wyróżnił kilka typów nauczycieli, z którymi spotykamy się na szkolnej ścieżce. Rozpoznanie ich na pewno pomoże w dostosowaniu swojego zachowania do ich charakterów i i uprości codzienne zmagania.

Nauczyciel, który nie uczy

Kojarzycie taki scenariusz? Nauczyciel wchodzi do klasy, przez kilka minut tłumaczy temat, następnie każe wykonać kilka poleceń, a sam zajmuje się swoimi sprawami. Niektóre nauczycielki czytają w tym czasie romanse albo gazety, natomiast mężczyźni bawią się swoimi telefonami. Taki nauczyciel nie traktuje swojej pracy poważnie i raczej nie przekaże dużej porcji wiedzy. Mimo wszystko lepiej na niego nie donosić, a jeżeli już - cała klasa powinna porozmawiać z wychowawcą, jak rozwiązać ten problem tak, aby nikt nie ucierpiał.

Zobacz także: Uczeń KONTRA nauczyciel - kto ma prawa autorskie do klasówki?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-23 19:39:56

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1