Twórca lalki Barbie był zboczeńcem?

14 Stycznia 2009

Lalka była wizualizacją jego marzeń, których nie mogły spełnić nawet najbardziej wyrafinowane prostytutki…

Twórca lalki Barbie był zboczeńcem?

Do takich wniosków można dojść, czytając biografię pomysłodawcy najsłynniejszej lalki świata, Jacka Ryana. Autorem książki "Toy Monster: The Big, Bad World of Mattel" ("Zabawkowy potwór. Wielki i zły świat Mattel") jest Jerry Oppenheimer.

Twórca lalkowego imperium zmarł na początku lat 90., mając 65 lat. Pierwsza Barbie powstała w 1959. Od tego czasu kawałek plastiku przypominający kobietę zawładnął światem dziewczęcych zabawek, przy okazji stając się jedną z ikon popkultury i wzorem dla ludzi. Pewna Angielka postanowiła się do niej upodobnić, wydając setki tysięcy funtów na operacje plastyczne.

Jednak cukierkowy świat Barbie i jej twórcy nie był tak słodki, jakby się wydawało. Oppenheimer twierdzi w swojej książce, że Jack Ryan był zboczeńcem lubującym się w orgiach z prostytutkami ucharakteryzowanymi na dziewczynki. Szukał wśród nich takiej, która najbardziej przypominałaby mu Barbie. Swoim lubieżnym przyjemnościom oddawał się zarówno w czasie wolnym, jak i podczas pracy, spraszając call girls do gabinetu.

Firma Mattel nie odniosła się jeszcze do rewelacji, które napisał Oppenheimer. Potwierdzeniem skłonności Ryana ma być między innymi rozmowa autora z byłym przyjacielem twórcy Barbie, Stephenem Gnassem:

"Kiedy Jack mówił o Barbie, brzmiało to tak, jakby opowiadał o jakimś seksualnym wyskoku. To było niemalże jak rozmowa ze zboczeńcem" (tłumaczenie „Dziennik").

Z okazji pięćdziesięciolecia lalki, Vera Wang i Jeremy Scott zaprojektują stroje inspirowane stylem Barbie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (154)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Sonia F.
(Ocena: 5)
2014-09-23 01:00:32

re: Twórca lalki Barbie był zboczeńcem?

Piszecie totalne bzdury. Jack Ryan nie był żadnym zboczeńcem, Barbie ma wymiary i urodę 1-wszej żony Jacka, Barbary. z którą ma 2 córki.Produkcją Barbie i dystrybucją sprzedaży zajmowała się firma Mattel bo jej odsprzedał patent, pobierając od firmy, zgodnie z prawem stanu Kalifornia tantiemy od zysków przez 17 lat. Były to naprawdę duże pieniądze. Sam zajął sie nowymi wynalazkami i produkowaniem ich prototypów a także szukaniem producentów, którym odsprzedawał swoje patenty. Pani Helena Rubinstein np. kupiła patent kleju do kosmetyków, do dzisiaj stosowanego w pudrach do twarzy i cieniach do oczu. Tak łatwo o kimś pisać bzdury jak już nie żyje i nie może się bronić, chociaż znając go dobrze, wiem, że machnąŁ by na to ręką i zajmował się dalej swoimi nowymi wynalazkami, bo to był gejzer pomysłów. Jak u Niego pracowałam budził mnie czasem w środku nocy żebym zapisała ideę, która właśnie przyszła mu do głowy. To był niezwykle skromny i prawy człowieko wielkim sercu bez rozgłosu pomagający różnym instytucjom charytatywnym, pod szczególną opieką miał chore i upośledzone dzieci łożąc na nie bajońskie sumy. Aż mnie skręca jak czytam takie durne komentarze na Jego temat, zapewne pisane przez osoby, które Go wogóle nie znały. Kochanie, On ma ponad tysiąc patentów wdrożonych do produkcji to proszę sobie wyobrazić, jak pracowite było Jego życie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-19 20:07:50

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-16 20:24:00

AHA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-02 18:33:28

po 1 to tworca laki barbie jest Ruth Handler

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-17 12:31:59

a myślałam że lalkę barbie wymyśliła kobieta, gdy zobaczyła swoją córkę barbare która, bawiąc się, udawała, że lalki-bobasy są dorosłymi kobietami. Autrka nadała tejże lalce imię barbie po swojej córce, a tu piszą całkiem inną historie =.=

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-09 14:17:03

po co

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-09 14:16:49

....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-09 14:16:39

po co wam takie długie komenetarze jja powiem krutko nie lubie barbie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-22 18:45:00

[quote="Gosc"]Czytając komentarze, zapomniałam o czym w ogóle był artykuł... :) Uspokójcie się, ludzie!!! Sami sobie wystawiacie świadectwo pisząc takie głupoty... obrażacie siebie nawzajem jakby miało to jakikolwiek sens. W sumie to nawet Baribie1989 ma trochę racji - gdzieś chciała sobie odreagować, ale wdała się w jakąś mało pociągającą awanturę (w czym akurat nie popieram- no bo jak dogadasz się z kimś kto na każdym kroku podpisuje się żal.pl, Syf itp.) ... gdzie nikt się nikogo nie boi wszyscy są idealni, zwarci i gotowi do ataku! :D śmiechu warte. Nigdy nie jest się anonimowym, nawet gdy nie podpiszesz się nazwiskiem. Zawsze, jak pisałam- sam sobie wystawiasz świadectwo! To powinno być ważne przede wszystkim dla Ciebie.[/quote] dobra przesadzilam ale widze ze jednak sa tu tez madre osoby ktore wiedza ze czasem w porzadnym poukladanym zyciu trzeba sobie odreagowac:) a reszte zostawiam bez komentarza bo wypowiedzi osob sa zalosne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-20 12:28:00

Czytając komentarze, zapomniałam o czym w ogóle był artykuł... :) Uspokójcie się, ludzie!!! Sami sobie wystawiacie świadectwo pisząc takie głupoty... obrażacie siebie nawzajem jakby miało to jakikolwiek sens. W sumie to nawet Baribie1989 ma trochę racji - gdzieś chciała sobie odreagować, ale wdała się w jakąś mało pociągającą awanturę (w czym akurat nie popieram- no bo jak dogadasz się z kimś kto na każdym kroku podpisuje się żal.pl, Syf itp.) ... gdzie nikt się nikogo nie boi wszyscy są idealni, zwarci i gotowi do ataku! :D śmiechu warte. Nigdy nie jest się anonimowym, nawet gdy nie podpiszesz się nazwiskiem. Zawsze, jak pisałam- sam sobie wystawiasz świadectwo! To powinno być ważne przede wszystkim dla Ciebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz