TRZEBA O TYM MÓWIĆ! Toaletowy problem w podstawówkach: Uczniowie sikają w pieluchy!

08 Lutego 2012

Samoobsługa w toalecie kompletnie im nie wychodzi.

wc

Współcześni rodzice mają coraz mniej czasu na wychowywanie swoich dzieci. Najbardziej zabieganym zdarza się nawet zapomnieć o... odzwyczajeniu swojej pociechy od korzystania z pieluszki.

W Wielkiej Brytanii liczba uczniów szkół podstawowych, którzy nie potrafią korzystać z toalety rośnie w zastraszającym tempie. Sytuacją zaniepokojeni są tamtejsi nauczyciele. Muszą oni bowiem wciąż przerywać lekcje, żeby zmienić komuś pieluchę – donosi The Daily Mail.

Dzieci są kompletnie nieprzygotowane do nauki w szkole. Wielu uczniów nie potrafi nawet samodzielnie się ubrać, nie mówiąc już o zasznurowaniu butów. Sytuacja jest naprawdę żenująca.

Na szczęście, jak na razie w polskich szkołach nie jest tak dramatycznie jak Wielkiej Brytanii. Jednak również i u nas nie brakuje momentów, w których to pedagog musi wyjść do toalety, aby podetrzeć jakiemuś dziecku pupę. Zdarza się tak zwłaszcza wśród sześciolatków, które poszły wcześniej do szkoły...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Zakaz podlewania trawnika w czasie deszczu, czyli NAJGŁUPSZE przepisy prawne świata

Niektórzy ustawodawcy mają naprawdę specyficzne poczucie humoru!

REWOLUCJA w LICEACH w Polsce: Pojawią się nowe bloki tematyczne i specjalizacje!

Przyszłych licealistów czekają po wakacjach spore zmiany.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 15:19:49

Albo to zmyślone, albo ludzie są naprawdę chorzy, żeby przerywać lekcję i zmienić dziecku pieluchę! Widać od razu który rodzic interesuje się swoim dzieckiem. Później widać te wszystkie rozpuszczone dzieciaki, które krzyczą, bo mama nie kupi lizaka, które w przyszłości nie pójdą do pracy za jakieś 2000zł, bo powinny więcej zarabiać, żeby mieć na nowe autko, dom, czy głupią pierdołę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 15:01:45

Sześciolatek powinien być już samodzielny, no ludzie... ;/ Moja przyjaciółka pracuje w przedszkolu i ma teraz 4-latki i już umieją same robić wszystko, ubierać się, jeść, korzystać z toalety... Już w połowie zeszłego roku jako jeszcze 3-latki umiały...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 12:49:53

kiedys jakos z tym problemu nie bylo jak ktos tylko urodzi dziecko a sie nim nie zajmuje to tak jest jasne ze ida tam wczesniej do szkoly ja mieszkam w anglii i dzieci biegaja tu samopas jak sie ma w domu po 5 malych dzieci to nie ma czasu na nauczenie ich sikania do toalety a nie w majtki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 12:12:17

Do przedszkoli nie przyjmują w pieluchach.Jak rodzicom zalezy na miejscu w przedszkolu to i naucza dziecko korzystac z toalety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 11:18:42

Ja swoje dziecko oduczyłam pieluchy gdy miało dwa latka, nie było z tym większego problemu, kilka zasikanych ubran czy przescieradeł, ale to sie przecież wypierze. Nawet jeżeli pojdzie do przedszkola to bede pewna ze nie zrobi pod siebie czy nie bedzie chodzic z pieluchach. a jeśli nie bedzie umiało zasznurować butów, trudno ktoś zawsze pomoże!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 10:44:05

dokladnie-sama mieszkam w irlandii i tutaj dzieci zaczynaja podstawowke w wieku 4,5 lat-kazde dziecko rozwija sie w innym tempie...moj syn ma ponad 3 i dalej uzywam czasami pieluch...tylko ze nikt nie patrzy ze ma niedosluch i dluzej mu zajmuja niektore rzeczy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 10:30:50

bo tutaj do szkoły sie idzie juz w wieku 3 lat i to obowiązkowo więc jaki macie problem???? czemu tego nie dopisaliście...które dziecko w Polsce sie samo ubierze w tym wieku??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 10:13:37

niestety to prawda. U mojej chrześnicy w pierwszej klasie podstawówki jeden chłopczyk załatwił się pod siebie i nauczycielka musiała przebrać go w strój gimnastyczny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 09:19:53

W tym roku szkolnym poszły do szkoły 5 latki więc o czym wy mówicie, okres gdzie 7 latki zaczynały zerówkę dawno za nami!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-08 00:46:44

zacznijmy posyłać do szkoły pięciolatki, to u nas też będzie trzeba zmieniać pieluchy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz