7 typów osób, z którymi powinnaś zerwać kontakt NATYCHMIAST

13 Grudnia 2016

Oni przysporzą Ci tylko kłopotów. Masz ich w znajomych?

toksyczne znajomości

Niedobrze jest unikać ludzi albo zrywać znajomości bez konkretnego powodu, ale niektóre aż się o to proszą. W życiu spotykamy różne osoby: dobre i złe. I taki mają na nas wpływ: dobry albo zły. Nie zawsze ich prawdziwa twarz od razu wychodzi na jaw, ale z czasem widoczne są pewne sygnały. Niestety nie zawsze dajemy im wiarę. Zdarza się również, że je lekceważymy.

Ponieważ zbliża się Nowy Rok, czas podjąć odważne postanowienia i wprowadzić je w życie. Od czego powinnaś zacząć? Przyjrzyj się otaczającym Cię ludziom. Jak się czujesz w ich towarzystwie? Czy przysparzają Ci zmartwień, kłopotów? Jeśli tak, zerwij albo ogranicz z nimi kontakt. Lustracji poddaj zarówno przyjaciół, znajomych, sąsiadów, jak i współpracowników. Potem odpowiadając sobie szczerze na powyższe pytania, dokonaj selekcji.

Podpowiadamy, jakich rodzajów osób szczególnie trzeba unikać.

Zobacz także: 10 sygnałów, że przyjaźń, w której tkwisz, jest fałszywa

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-14 03:30:14

DOWNER nie DOWER

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 14:37:24

Dla mnie toksyczną osobą byl mój eks.. Byłam w nim ślepo zakochana. Jak coś się stało to zawsze robił tak, by na mnie spadła cała wina, a ja w to wierzyłam. Później się zadręczałam, że wywołuję kłótnie i gnębie go, a on biedny się stara jak może. Sam był leniem, nie chciał się uczyć, rozwijać i przez to ja też stałam się bierna. Poszłam na studia, ale chciałam mieć tylko "papier", uczyłam się ,,oby zdać". Poza tym imprezowałam i chlałam jak on. Przyszedł czas, gdy stwierdziłam, że nie tędy droga. Zerwałam z nim i od tamtej pory czuję się lepiej. Studiuję 2 kierunki, mam stypendium naukowe na jednym , pracuję dorywczo i działam w wolontariacie. Wiem, że do niego już nigdy nie wrócę !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karo
(Ocena: 5)
2016-12-16 09:52:04

I studiujesz prawo ? XD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 13:39:51

Bardzo toksyczną osobą, jaką spotkałam to moja była przyjaciolka. DLugo minęło, zanim zrozumiałam co ona ze mną robi. Osoba narcystyczna, której słuzyłąm jedynie do podbudowania ego. Lubiła się przechwalać i trafiać zawsze w najczulsze punkty. Po każdym spotkaniu z nią czułam, że moje życie jest beznadziejne. Kiedy się z czegoś cieszyłam, ona zawsze mnie gasiła. Wyobraźcie sobie, ze ona tylko kreowała się na taką "super", w rzeczywistości jej życie było bardzo smutne, jak to zrozumiałam to przeszła mi naawet złość na nią. Ale manipulatorką była świetną, długo mnie nabierała i zyla kosztem mojego poczucia wartości :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 14:26:35

Też się z taką kumplowałam... Ona musiała być we wszystkim naj... Zawsze najlepiej ubrana, najlepsze oceny itp. Gdy ktoś miał więcej zawsze potrafiła tą osobę obgadać za plecami i buntować innych przeciwko niej. Nie cieszyła się z moich sukcesów, nie motywowała, nie gratulowała. Gdy zostałam w liceum finalistką konkursu przedmiotowego nie usłyszałam nawet glupiego ,,gratuluję". Ja wręcz przeciwnie, zawsze ją wspierałam i napędzałam do działania. Tak naprawdę dopiero jak się od niej odsunęłam zauważyłam, jaka jest zakompleksiona i tak naprawdę oprócz fajnych ciuchów i bogatych rodziców nie ma nic, a szczególnie znajomych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 09:58:36

Zgadzam się z większością, ale... Są ludzie lepsi i gorsi. Ludzie gorsi będą próbowali podkopać innych pewność siebie, będą się przechwalać (nie mylić z opowiadaniem o sukcesach w ramach motywowania innych). Ludzie gorsi będą się cieszyć z porażek innych, będą często kłamać, będą próbowali sprawić, żeby ludzie w ich otoczeniu czuli się mniej wartościowi. Nie mówiąc już w skrajnościach, w których ludzie gorsi ranią poniżają i obrażają innych dla własnej satysfakcji. Za to ludzie lepszego sortu będą widzieli w innych dobre cechy, będą próbować ich rozumieć, będą szczerzy i szczęśliwi, jeśli ktoś inny odniesie sukces. Przestańcie pierdzielić, że nie ma ludzi lepszych i gorszych. Trzeba też umieć oceniać siebie i innych. To nie próżność. Jestem lepsza od niektórych, bo po prostu nie robię specjalnie nic, co mogłoby skrzywdzić drugą osobę. Jeśli ktoś celowo rani innych, to będę zawsze taką osobę traktowała z góry bo... jest gorsza ode mnie. Skończmy ze sztuczną skromnością.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 14:23:18

Zgadza się. Tak naprawdę ludzie sukcesu wciąż się dokształcają, rozwijają i podbudowują innych. Są też tacy, którzy myślą, że już wszystko wiedzą i aby nie mieć konkurencji, demotywują innych. Mam taką koleżankę, która próbowała mnie zniechęcić do udzielania korepetycji, bym tylko jej nie robiła konkurencji... Niestety nie udało się :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-13 08:27:20

Ten Debbie Dower to prawda. Mam taką koleżankę, która wiecznie na wszystko narzeka. Na pogodę, uczelnię, znajomych, wszystko zawsze jest nie tak.. Tego się nie opłaca robić, tu nie warto iść, bo drogo, bo dużo ludzi, bo beznadziejna muzyka , bo jeszcze co innego. Jak jej powiedziałam, że mam dorywczą pracę i zarobię około 600zł miesięcznie to powiedziała, że za tyle by nie ruszyła ręką ani nogą... No pewnie, lepiej siedzieć w domu i narzekać :) Od pewnego czasu odcięłam się od niej i cieszę się z tego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1