Toalety w polskich szkołach: W kabinach nie ma papieru, a spłuczki nie działają!

14 Marca 2012

W niektórych placówkach nie ma nawet kanalizacji. Współczujemy uczniom!

szkoła

Kontrolerzy państwowego sanepidu, badając stan higieny w polskich placówkach dydaktycznych, odkryli szereg zatrważających nieprawidłowości. Inspektorów zaniepokoił szczególnie stan szkolnych toalet.

Okazało się, że z ponad 16 tys. skontrolowanych placówek około tysiąc szkół i prawie 600 przedszkoli nie ma dostępu do kanalizacji. W ośmiu podstawówkach toalety znajdują się na zewnątrz, a w 700 szkołach nie ma ciepłej wody – informuje Rzeczpospolita.

To, że stan szkolnych łazienek pozostawia wiele do życzenia przyznają także sami uczniowie. Młodzi ludzie narzekają przede wszystkim na brudne, zdewastowane sedesy, zepsute spłuczki, zatkane zlewy oraz brak papieru toaletowego. Wielu wskazuje również na wątpliwą czystość szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych.

Młodzież podkreśla, że w takich warunkach bardzo trudno jest im skupić się na nauce...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

PSYCHOLOGIA UBIORU naprawdę działa: Co Twój strój mowi o Tobie? (Ciuchy & dodatki zdradzają nasz nastrój)

Nawet nie wiesz, jak wiele można z niego wyczytać. Strój zdradza nastrój niczym mimika!

Czesne w prywatnej podstawówce - gigantyczne pieniądze za... No właśnie, za co?

Za prestiż trzeba płacić. I to słono!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (69)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-01 16:39:34

zgłoś do usunięcia Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-25 09:18:12

Mnie wkur**** te głupie małolaty, które przychodzą do pierwszej klas liceum i na dzień dobry muszą pokazać wszystkim jakie to one nie są dorosłe i palą te papierosy. nauczyciele nie robią kompletnie nic w tym kierunku. na korytarzu jest siwo aż chce się rzygać, ale nauczyciel nic nie zrobi. niby mają te dyzury, niby są te kary, ale czy to znajduje zastosowanie w praktyce? NIE

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-22 18:49:03

Czytam te Wasze komentarze i nie zgadzam się. W kwestii zdewastowanych i zatkanych sedesów, zepsutych spłuczkach, znaczy się. Opiszę na przykładzie mnie i moich starszych sióstr. Między mną, a średnią siostrą (Ś) jest różnica 3 lat, a pomiędzy nią a najstarszą siostrą (N) - też 3 lata. Wszystkie chodziłyśmy do tej samej podstawówki. Kiedy N. przybyła, sedes był zepsuty. To samo spotkało Ś. i mnie. Ba, córka N. aktualnie chodzi do tej szkoły. Naprawiono sedes? A skądże. Pewnie już wiecie, o co mi chodzi, ale wyjaśnię - otóż ta osoba, która zepsuła sedes, już dawno ukończyła szkołę. Kto za to płaci? Osoby, które raczej nie miały styczności z dewastatorem. Ludzie! Jeden niewielki remont na dziesięć lat to aż tak wiele? Tym bardziej, że opisywana szkoła wcale nie jest biedna...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 14:02:15

u mnie łazienki nie były gruntownie remontowane chyba od powstania szkoły (czyli jakieś 80 lat), sedesy wyglądają okropnie, zalanie jakimś betonem na dole, drzwi od kabin(o ile można to nazwać drzwiami- metalowe cos) nie są zamykane, same sie otwierają, papier mimo ze szary i najgorszy to jest i ostatnio nawet reczniki papierowe oczywiście szare załozyli... ogólnie porażka..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-18 22:49:00

wszyscy narzekają, ze dzieciaki palą w szkolnych kiblach. Niech zrobią palarnie albo niech wypuszczają licealistów na szluga, trudne? nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-17 21:49:00

A do kogo uczniowie mają pretensje? Przecież nauczyciele nie "zdewastowali" tych łazienek. W mojej szkole jest to samo. Smród papierosów, BRAK PAPIERU. na szczęście jest ciepła woda i mydło. Najgorszy jest jednak popiół na sedesie. Tfu!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-16 21:25:00

u nas nawet wody nie było, któryś z uczniów zadzwonił po sanepid i mieli przerąbane :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-16 20:51:14

chodzę do gimnazjum i u mnie w ubikacjach jest mydło, ciepła woda i papier toaletowy (przeważnie) a nawet... papier do wycierania rąk! :0

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-16 00:37:03

Tak. Brak ciepłej wody wpływa na to, jak się skupiają na nauce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-16 00:35:19

"Młodzi ludzie narzekają przede wszystkim na brudne, zdewastowane sedesy" A to same się zdewastowały?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz