TEST: Czy jesteś gotowa na PRAWO JAZDY?

13 Maja 2015

Sprawdź, czy to dobry moment na rozpoczęcie kursu.

kobieta w aucie

W większości cywilizowanych krajów zrobienie prawa jazdy to żadne wyzwanie. Niemal każdy pełnoletni bez problemu uzyskuje uprawnienia do kierowania samochodem. Kursy w przystępnej cenie, profesjonalne szkolenie i zrozumiały system egzaminowania. Każdy wie, czego dokładnie należy się spodziewać. Tymczasem w Polsce to wciąż spory wydatek, dziesiątki kiepskich ośrodków szkolenia kierowców, ciągle zmieniające się wymagania i bardzo niska zdawalność.

Pomimo to, wciąż wiele z nas marzy o własnym „prawku”. Tuż po 18. urodzinach zapisujemy się na kurs, wierząc że za kilka miesięcy będziemy mogły cieszyć się upragnionym dokumentem. Z tym bywa jednak różnie... Czy jesteś na to gotowa?

Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy masz do tego predyspozycje. Odpowiedz na kolejnych 20 pytań. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, a za negatywną – 0 proc. Dodaj je do siebie, a ostateczny wynik powie Ci, czy to najlepszy moment na podjęcie tego wyzwania.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-13 16:19:26

re: TEST: Czy jesteś gotowa na PRAWO JAZDY?

mnie mama zmuszała do prawka.Nie chciałam, bo wg mnie miałam tyle ,,przeszkód" w zrobieniu tego, ze to było wrecz niemozliwe dla mnie, zebym mogła czuć się bezpiecznie na drodze i nie zagrażać innym. Kiedy tylko skończyłam 18 lat codziennie słyszałam no idź, niejeden by chciał, ale nie ma kasy, a Ty masz, no idź, idź. Często były z tego powodu awantury. W dodatku mama miała fajny samochód, z którego i ja bym mogła skorzystać. Jak poszłam na studia powiedziała, że nie będzie mnie nigdzie woziła, ani nic. Poszłam na kurs dla świętego spokoju, niestety nic się nie odmieniło, kurs to był dla mnie horoor, ale zdałam za 2 razem. Po jakimś czasie mama oczywiście kazała się gdzieś zawieść, to była moja pierwsza jazda poza kursem i ledwo co dotarłysmy, wyszły na wierzch wszystkie moje cechy, które utrudniają prowadzenie pojazdu. Dla mnie koszmar. Od tamtej pory nikt nie namawia mnie do prowadzenia auta, a ja mam święty spokkoj, bo nie słyszę już jęczenia za uchem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-13 15:50:30

re: TEST: Czy jesteś gotowa na PRAWO JAZDY?

Z jazdą jest jak ze wszystkim innym. Można się jej nauczyć, ale jakim się będzie kierowcą zależy od pasji, zaangażowania no i predyspozycji. Jeden gotuje, bo musi i smakuje to przyzwoicie, inny siedzi w kuchni, pichći i ma niesamowitą frajdę. A trzeci robi potrawy, które smakują tylko jemu, a może i nawet nie to. Ja zrobiłam prawko z konieczności, jeżdzę bo muszę i robię to w miarę ok. Jednak bez konieczności nikt mnie za kółko nie posadzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-13 14:36:27

re: TEST: Czy jesteś gotowa na PRAWO JAZDY?

Ja nie chcę prawka, bo mam totalnie zerową orientację w terenie. Może powinnam zrobic dla samego zrobienia,ale w przyszłosci pewnie moje podroze będą ograniczały się do pracy. Boję się w ogole prowadzić pojazd, jestem zbyt emocjonalna i nie mam zbyt dobrego refleksu. Rodzice ciągle powtarzają, żebym poszła, ale mnie to przeraża, serio.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-13 15:23:13

Skoro nie czujesz się na siłach, żeby poruszać się po drogach samochodem, to może faktycznie sobie odpuść i nie rób prawka. Na drodze trzeba być spokojnym, opanowanym, skoncentrowanym. Trzeba mieć orientacje w terenie, znać przepisy drogowe, mieć dobry refleks. Z drugiej strony zawsze można spróbować i zapisać się do szkoły nauki jazdy. Możliwe, że dzięki lekcjom przełamiesz swój strach. Rodzicami się nie przejmuj. Nie każda osoba musi mieć prawo jazdy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 3)
2015-05-16 01:52:23

mam dokladnie to samo, nawet jak jade na siedzeniu pasazera to sie boje jechac. przy szybkiej jezdzie jak jest duzo aut mam ochote poprostu wysiac a tu trzeba byc maksymalnie skoncentrowanym. nie wiem jak bym sobie poradzila ale z 2 strony to teraz bez auta i prawka to jak bez reki i pewnie i tak bede musiala sie zmusic.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-13 12:45:26

re: TEST: Czy jesteś gotowa na PRAWO JAZDY?

pytanie 9- smiech na sali. to taakie wazne. ja jutro bede miala do odebrania prawko, a furka w garazu czeka, spalacana juz od jakies 6 miechow. jeszcze tylko 2 lata i bedzie splacona, juupi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-13 14:25:15

A znasz się chociaż trochę na mechanice?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1